CTR, czy sznaucer olbrzym?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Oleee 27 lip 2008, o 13:03

leonberg napisał(a):Oleee wymieniasz znów psy trudne do wychowania, podejrzewam ze kierujesz sie wygladem.

Teraz akurat nie skupiłam się na wyglądzie, bo dalmatyńczyk podoba mi się raczej średnio, a BOSowi krótkowłosemu daleko do mojego ideału czarnego kudłatego psa ;)

leonberg napisał(a):skup sie na psach do towarzystwa w opisie rasy bez skłonnosci do dominacji.

Trudno mi wybierać psa pod względem charakteru z samych opisów w internecie... U każdego psa coś innego mi się podoba... BOS to taki ONek, czyż nie? A ONki są generalnie polecane na pierwszego psa, więc myślałam, że już trafiłam... :roll:

EDIT:
I jeszcze chciałam dodać, że te wszystkie informacje o rasach na różnych stronach są skrajnie różne, dlatego trudno mi wybrać cokolwiek. Na jednej stronie jest napisane, że nie trzeba mieć doświadczenia w wychowywaniu psów, żeby kupić CTRa, a na innej że to pies tylko dla doświadczonych... :? to samo jest ze sznaucerem i dalmatyńczykiem, więc nie za bardzo wiem gdzie leży prawda...
Ostatnio edytowano 27 lip 2008, o 13:28 przez Oleee, łącznie edytowano 1 raz
Oleee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2008, o 16:25

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 27 lip 2008, o 13:26

rozumiem ze masz problem z wyborem. nie moge bardzo namawiac ciebie na leona poniewaz to ty musisz chciec. w innym przypadku zrobie krzywde psu i tobie.
leos ma zalety:
1. latwy w wychowaniu, cecha rasy jest brak skłonnosci do dominacji.
2. duzy co ci sie podobało a jednoczesnie zgrabny, dobrze sie poruszajacy pies lecz o budowie bardziej masywnej niz CTR czy sznaucer
3. nie wymagaja duzej dawki ruchu, wieczorny spacer moze byc tylko na siku a pies i tak bedzie szczesliwy jesli moze lezec obok kanapy reszte wieczoru, jedyny warunek to to bys ty siedział na kanapie.
4. jesli naprawde chcesz miec kota to mozesz go miec razem z leonem, on bedzie go kochał bardziej niz kot jego. kota najlepiej przyniesc do domu bardzo młodego by nauczył sie akceptowac leona.
ma tez wady:
1. na poczatku wszyscy zarzekaja sie ze beda mieli jednego a koncza z 5 :-D
2. kupujac auto nie sprawdzasz czy jest dla ciebie wygodny tylko czy ma klime i czy jest kombi by leon mogł jechac wszedzie z toba :-D.
3. dojezdzasz do pracy ponad godzine by twoj leon miał blisko las i jezioro :-D
a na powaznie porozmawiaj z innymi wlascielami ras psow ktore ci sie podobaja. wez poprawke ze kazdy bedzie mowił ze jego psiak jest kochany i jedyny. rzadko wlasciel lub hodowca ktoremu zalegaja szczeniaki powie obiektywnie ze jakis pies sie dla ciebie nie nadaje. nie spiesz sie z zakupem. pojedz na wystawy, rozmawiaj, czytaj.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 27 lip 2008, o 19:20

leonberg,wez sie opamietaj,czy tobie sie wydaje ze leonbergery to najllepsza rasa dla kazdego i najlepsza na swiecie ?? mylisz sie,jest duzo wiecej fajniejszych psow,wiec odpuscilbys sobie doradzania tylko tej rasy
Gość
 

Postprzez leonberg 27 lip 2008, o 19:52

pewnie masz racje. mylisz sie tylko w jednym, nie kazdemu doradzam leona.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 28 lip 2008, o 19:34

Anonymous napisał(a):leonberg,wez sie opamietaj,czy tobie sie wydaje ze leonbergery to najllepsza rasa dla kazdego i najlepsza na swiecie ?? mylisz sie,jest duzo wiecej fajniejszych psow,wiec odpuscilbys sobie doradzania tylko tej rasy


A dlaczego nie może polecać? zna dobrze rasę i wie jaka jest, a tym bardziej, ze z tego co leonberg pisze, są to wspaniałe psy.

Ja dalmata , którego mam nie polecam, bo to trudna rasa. Nie dla każdego, to samo z chartem. Nie dla każdego, ale kto wie, gdybym miała leosia, sama pewnie doradzałabym ją każdemu.

Gościu nie irytuj się tak.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Oleee 28 lip 2008, o 22:47

Leonbergery faktycznie wydają się rasą 'uniwersalną'... Może nawet bardziej uniwersalną niż labradory, czy goldeny nagminnie polecane na pierwszego psa... Jedyne co może niektórym w nich przeszkadzać to wielkość ;)

A ja dalej myślę nad tym białym owczarkiem szwajcarskim... :roll:

Tak w ogóle to już powoli wariuję... :oops: Tak od trzech lat... Mam wybrane obroże, smycze, legowiska, zabawki itd. I wcale się nie zdziwię, jak za parę dni to wszystko kupię :roll:
Oleee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lip 2008, o 16:25

Postprzez leonberg 6 sie 2008, o 16:47

tak duzo o leosiach tu napisałem ze jeszcze zdjatko wkleje ;-)
Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints