Jaki pies jest leprzy na poczatek ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki pies jest leprzy na poczatek ??

Postprzez patusia 23 lip 2008, o 15:00

mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)
patusia
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 23 lip 2008, o 18:46

Nie możesz tak spontanicznie podejmować decyzji. Żebyśmy Ci pomogli, odpowiedz na kilka pytań:

1.Mieszkasz w domku, mieszkaniu?
2.Pies ma być średni, mały, duży?
3.Ile czasu dziennie możesz przeznaczyć na spacery?
4.Ile możesz przeznaczyć czasu [ile dni w tygodniu] na pielęgnacje?
5.Ile możesz wydawać na psa miesięcznie?
6.Ile pies będzie zostawał sam?
7.Są w Twoim domu dzieci?
8.Mogłabyś uprawiać z psem jakiś sport?
9.Jaką sierść powinien mieć Twój pies [długość]?
Gość
 

Postprzez takasobieja 30 lip 2008, o 19:05

I przede wszystkim, ile masz lat?! :lol: :roll:
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Re: Jaki pies jest leprzy na poczatek ??

Postprzez m.m 30 lip 2008, o 19:57

patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)


"labladora" niekoniecznie... :roll:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki pies jest leprzy na poczatek ??

Postprzez Spanielu$Koczka 5 sie 2008, o 19:25

patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)

nie chcę być złośliwa, ale jak narazie "najleprzy" byłby pluszowy miś ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 6 sie 2008, o 23:04

no wiesz co ? zawsze musi byc ten pierwszy raz! a ja na pierwszego psiaka polecam poprostu juz lekko odchodowanego szczeniaka z dobrego domu <czy hodowli> ktorym bedzie sie latwiej zaopiekowac niz kompletynym malenstwem :wink:
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 7 sie 2008, o 09:50

Anonymous napisał(a):no wiesz co ? zawsze musi byc ten pierwszy raz!

tak, ale trzeba też jakoś do tego dojrzeć... bo potem rodzice takiego dziecka, które zażyczyło sobie psa, wywalają go gdzieś do schroniska... nie zdają sobie sprawy z kosztów utrzymania albo nawet w czas pracy jaki trzeba przeznaczyć na wychowanie KAŻDEGO czworonoga..
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki pies jest leprzy na poczatek ??

Postprzez @ Tuśka @ 7 sie 2008, o 11:03

nie chcę być złośliwa, ale jak narazie "najleprzy" byłby pluszowy miś ;)[/quote]


Zgadzam się w 100% Koczką...
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Rashi 7 sie 2008, o 15:26

po slowie z bledem ortograficznym z gory uwazacie ze nie nadaje sie na wlasciciela psa???
no ladnie..... :shock:

radze poczytac o charakterach a poem dobrac go do swoejego :]
Zobacz,zanim skrzywdzisz....
http://pl.youtube.com/watch?v=7G_TLDaQgxE
Obrazek
Avatar użytkownika
Rashi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 299
Dołączył(a): 30 mar 2008, o 13:41
Lokalizacja: Śląsko ziemia!

Postprzez Marysia 7 sie 2008, o 19:29

Rashi napisał(a):po slowie z bledem ortograficznym z gory uwazacie ze nie nadaje sie na wlasciciela psa???
no ladnie..... :shock:

radze poczytac o charakterach a poem dobrac go do swoejego :]

Dokladnie Ola, zgadzam sie.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Caroline 7 sie 2008, o 19:34

dyskusja się toczy, a autorka jak szybko przyszła, tak i poszła :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Caroline
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 5 sie 2008, o 09:26
Lokalizacja: z innego wymiaru ^^

Postprzez Spanielu$Koczka 7 sie 2008, o 21:42

Rashi napisał(a):po slowie z bledem ortograficznym z gory uwazacie ze nie nadaje sie na wlasciciela psa???
no ladnie..... :shock:

niee.... ale taki błąd popełnia ewentualnie 9-cio letnie dziecko, więc decyzja kupna psa, to jest to samo co kupno nowej zabawki... dziewczynka życzy sobie pieska i obiecuje, że będzie się nim opiekować jak tylko się da, rodzice często ulegają, dlatego że nie są uświadomieni ile kosztują szczepionki, karma i ogólnie utrzymanie psa, ja nie polecam żadnego zwierzęcia dla dzieci, np. dlatego, że dziecko może zrobić zwierzęciu krzywdę i na odwrót... :? czy ta osoba wydaje Ci się odpowiedzialna?
patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)

spójrz co napisała... że obie rasy są cudne, nie podała nawet jakie ma warunki mieszkaniowe, ani ile może przeznaczyć na psa, czy coś ogólnie o rasie... no nic, kompletne zero, wiesz dlaczego nie napisała? bo nie ma pojęcia, że to jest istotne... ja wnioskuje też, że nie ma pojęcia co równa się z nabyciem psa..
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Caroline 7 sie 2008, o 23:51

A czy miałaś już jakieś zwierzę ? Jeśli tak to jakie ? A jeśli nie, to na początek może daruj sobie psa.... zaopiekuj się świnką morską, królikiem, myszką, szynszylą... Gryzonie nie są tak trudne do utrzymania i ceny też nie są wysokie, a na początek powinno Ci wystarczyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Caroline
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 91
Dołączył(a): 5 sie 2008, o 09:26
Lokalizacja: z innego wymiaru ^^

Postprzez Marysia 8 sie 2008, o 13:22

Spanielu$Koczka napisał(a):
Rashi napisał(a):po slowie z bledem ortograficznym z gory uwazacie ze nie nadaje sie na wlasciciela psa???
no ladnie..... :shock:

niee.... ale taki błąd popełnia ewentualnie 9-cio letnie dziecko, więc decyzja kupna psa, to jest to samo co kupno nowej zabawki... dziewczynka życzy sobie pieska i obiecuje, że będzie się nim opiekować jak tylko się da, rodzice często ulegają, dlatego że nie są uświadomieni ile kosztują szczepionki, karma i ogólnie utrzymanie psa, ja nie polecam żadnego zwierzęcia dla dzieci, np. dlatego, że dziecko może zrobić zwierzęciu krzywdę i na odwrót... :? czy ta osoba wydaje Ci się odpowiedzialna?
patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)

spójrz co napisała... że obie rasy są cudne, nie podała nawet jakie ma warunki mieszkaniowe, ani ile może przeznaczyć na psa, czy coś ogólnie o rasie... no nic, kompletne zero, wiesz dlaczego nie napisała? bo nie ma pojęcia, że to jest istotne... ja wnioskuje też, że nie ma pojęcia co równa się z nabyciem psa..


Nie mozna oceniac ludzi po kilku postach :roll:
Patusia jesli trafila na forum,tzn,ze szuka informacji o psach.
Ja osobiscie uwazam ,ze to juz swiadczy o tym,ze podchodzi do sprawy powaznie.Bo rownie dobrze, mogla by poszukac w jakis ogloszeniach szeczeniakow i sugerujac sie cena itp ,wybrac pomiedzy Labradorem ,a Goldenem :roll:

Jesli dziewczyna pisze :
patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)

To liczy na odpowiedz.

Jesli pisze :
patusia napisał(a):mam pytanie jesli nie mialam jeszcze zadnego psa a chcialabym albo goldena albo labladora to ktorego lepiej wybrac (oba sa cudne ale mam problem)

Tzn,ze potrzebuje doradztwa.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Czy ten pies jest odpowiedni...?

Postprzez Jack Russell Terrier 11 sie 2008, o 20:09

Cześć!!! Nazywam się Magda i chciałabym, żebyście mi pomogli. Rzecz w tym, że na 80% będę mieć psa. Lubię małe rasy, szczególnie przypadł mi do gustu Jack Russell Terrier, ale nie wiem, czy jest to dobry wybór, ponieważ to ma być mój pierwszy piesek. Na razie w domu są dwie świnki morskie. Czy ten pies będzie dla mnie odpowiedni? Przeprowadzam się do większego mieszkania w bloku. Jest tam dużo zieleni, z dala od ulicy, gdzie piesek mógłby się wybiegać. Mieszkanie będzie miało powierzchnię około 67 m2. Na spacery mogę przeznaczyć dwie godziny dziennie, a w sobotę i niedzielę mogę podjechać do parku, aby piesek do woli się wyszalał. Psiakowi mogę przeznaczyć nieskończoność czasu oprócz tego kiedy jestem w szkole. Na psa rodzice gotowi są przeznaczyć 150 zł miesięcznie nie wliczając w to wizyt u weta. W dni robocze pies będzie przebywał sam w domu przez około 5-6 godzin. Mam starszego brata lat 18 ja mam teraz 13. A więc czy ten pies do mnie pasuje??? Błagam pomóżcie!!! W razie potrzeby jestem gotowa odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Aha i ważna sprawa to ma być piesek wyłącznie do kochania, żadna hodowla lub wystawy nie wchodzą w grę, ponieważ chcę mieć wiernego kumpla do zabawy, z którym mogłabym aktywnie spędzić czas!!!

Magda
Jack Russell Terrier
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints