pies dla mnie :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies dla mnie :)

Postprzez kubaaa 9 sie 2008, o 10:32

Witam :) mam prośbe chciałbym abyście pomogli mi wybrać psa do mieszkania 70-80 m ( blok) . Byłby to pierwszy mój pies , i bardzo podobaja mi sie amstaffy ( jestem wręcz zakochany heh ) . I teraz mnie nie ma w domu od 7 30 do 14-15 ( szkola ) i tak samo rodzicow . czasem jakies zajecia pozalekcyjne . Zalezy mi też na tym by meble nie byly poobgryzane itp , i zeby pies nie byl agresywny to ludzi ..
i jeżeli Amstaff to lepiej suczke czy psa? i ile mniej więcej wyniosł by koszt szczeniaka :) dzieki
kubaaa
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez KUbaaa 9 sie 2008, o 10:49

na spaery moge poświecic rano ok 5-6 15 -20 min . Po południ i wieczorkiem ile będzie trzeba ;) Jezeli chodzi o pieniądze jakie moge wydać na utrzymanie to to jest bez znaczenia . W domu mieszkam z mamą :) nie mam rodzeństwa . Jeżeli nie amstaff to czy jakies przyjacielski pies , ( taki też który :D spodoba sie dziewczynom ( ale to malo istotne ) i taki zeby umiał obronić
KUbaaa
 

Postprzez mArGoSiA 9 sie 2008, o 14:45

a dlaczego akurat amstaff ?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 9 sie 2008, o 19:50

mArGoSiA napisał(a):a dlaczego akurat amstaff ?


Przecież napisał że jest wręcz w nich zakochany
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 9 sie 2008, o 20:00

Ale dlaczego w amstaffach jest zakochany. Co go w nich urzekło etc.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Ewka 9 sie 2008, o 20:33

No właśnie, to że pies się podoba, to nie znaczy że można go mieć. Np. niezależność kaukaskich owczarków też jest dla mnie niesamowita, fascynują mnie psy z silnym charakterem, podoba mi się to w nich, acz na pewno nie potrafiłabym ich dobrze wychować.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Kubaaa 9 sie 2008, o 20:54

bo Amstaff ma coś w sobie , jest taki idealny :D heh porpostu spełnia wszystkie cechy ktore mnie w psach urzekaja .Pozatym podoba sie koleżankom xD swirr
Kubaaa
 

Postprzez Spanielu$Koczka 10 sie 2008, o 08:45

Kubaaa napisał(a):Pozatym podoba sie koleżankom xD swirr

:shock: no to już wszystko wiemy...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez jajaja 10 sie 2008, o 10:03

kubaaa tobie pies jest potrzebny żeby sie przed dziewczynami popisać?? Pies to nie jest rzecz musisz o niego dbać. A tak w ogóle to ile masz lat??
jajaja
 

Postprzez zeberka161 10 sie 2008, o 13:41

ehh z mojego punktu widzenia lepiej nie kupuj psa ;/ sorki ale twoje podejscie ze piesek ma byc zeby sie pochwalic przed dziewczynami jest bez sensu ;/

piesek jak podrosnie to ci sie znudzi i co wtedy ? trafi do schroniska ?:(
albo na ulice ? :(

pies to obowiazek na wiele lat... wiem z wlasnego doswiadczenia i to nie jest jakas zabawka ktora jak nam sie znudzi to mozemy ja wyrzucic i kupic nowa..
Psem trzeba sie zajmowac a tym bardziej jak bys chcial Amstaffa to jesli zle go wychowasz i cos sie potem stanie to pewnie wine byscie zrzucili na psa ze to jego wina co ?

Przepraszam za ta wypowiedz ale po tym co napisales i twoich sugestiach to moje zdanie jest wlasnie takie zebys nie kupowal psa...;/
no i pewnie piesek bylby kupiony z pseudo hodowli..;/
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Ewka 11 sie 2008, o 10:11

Nie można kupować psa pod pretekstem, że jest sliczny, podoba się koleżankom albo że przed nim wszyscy uciekają. Nie mówcie mu od razu, że nie powinien mieć psa w ogóle. Jeżeli chodzi o warunki, wiele ras można by mu polecić (może nie akurat amstaffa, ale nie wszystkie psy to asty...). Tylko zamiast patrzeć na to, czy dziewczyny na to lecą, czy nie, lepiej jest popatrzeć na warunki. Wierzę że kuba będzie umiał zaopiekować się psem, ale to jest stworzenie żywe i nie może robić za szpan, więc musi o tym wiedzieć.

Musisz sobie Kuba uświadomić, że pies to obowiązek i nie możesz go w każdej chwili wyrzucić na bruk. Ale nie zakładajcie z góry że będzie wyrzucał psa na śmietnik jak się znudzi, albo jak się przestanie podobać dziewczynom, bo to nie jest ładne z waszej strony, takie zakładanie jak się kogoś nie zna, traktowanie z góry jak jakiegoś okrutnego zbira. Jeżeli Kuba uświadomi sobie obowiązki związane z posiadaniem psa, zaakceptuje je i nadal będzie chciał mieć psa - nic nie stoi na przeszkodzie, by go miał :) A co do pseudohodowli, też nie można zakładać, że stamtąd weźmie. W sumie to jego wybór, ale jeżeli poczyta, dowie się jakie mogą być tego konsekwencje, to sam wybierze tak, jak dla niego jest dobrze. Ja zawsze będę trzymać kciuki za zdrowie psiaka i gorąco odradzać pseudohodowle.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez takasobieja 13 sie 2008, o 21:22

zal.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez dariak15 24 sie 2008, o 12:23

nie możesz wybierać psa po wyglądzie bardziej zwróć uwage na charakter i wymagania psa.z mojego punktu widzenia Amstaff nie jest dobrym psem dla ciebie napisałeś że to będzie twój pierwszy psiak a Amstaffy są raczej dla doświadczonych właścicieli i gdybyś go źle wychował pies mógłby być agresywny :? no i jeszcze koszty sam szczeniak (z rodowodem) kosztuje ponad 1000 i do tego szczepienia,weterynarz,karma i szkolenie
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints