Drugi pies.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez @ Tuśka @ 12 sie 2008, o 11:49

A jeślibym chciała kupić drugiego psa to czy mógłby nim być mały york. Boję się czy mój Miś nie zrobi mu krzywdy nawet przypadkiem w zabawie. Dlatego zastanawiam się nad inną najlepiej średnią rasą lub drugim podkiem. Czy moglibyście polecić mi jakieś rasy psiaków średniej wielkości.
Zależy mi, żeby pies był z rodowodem. Chcę jeźdźić z nim na wystawy. Nie chcę, żeby był to pies obronny. Raczej wolałabym, żeby był przyjaźnie nastawiony do do ludzi i innych zwierzaków. Myślałam o labku, huskim, sznaucerze średnim, alaskanie malamute lub drugim podku. Co radzicie?
Psu mogę poświęcać tonę czasu. Cały czas jest ktoś w domu.
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez czarny_motyl 12 sie 2008, o 11:56

byl taki serwis spacerek??? tam poszukaj kogos z okolicy z yorkiem i niech sie bawia

mysle ze york nie jest taki zly jest energiczny wiekszosc malych psow jest sprytne i nie daja sie duzym
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Diana S 12 sie 2008, o 12:19

leonberg napisał(a):młodszy bedzie socjalizował sie od starszego wiec czasem to dobrze a czasem zle :-D widziałem juz jak dokoptowano drugiego pieska by pierwszy np z nudów nie kopał w ogrodzie i skutek był tragiczny :-D ryły oba :-D
trzeba pamietac ze modszy potrafi bardzo uzaleznic sie od starszego. dobrze wychodzic na spacery raz z jednym psem raz z drugim tak by młodziak sam poznawał swiat a nie ukrywał sie za ogonem starszego. widziałem juz psy wychowywane razem a w momencie gdy brakło jednego drugi nie potrafił sie znalesc. naprawde smutny widok.


Wiem o czym mówisz, moja Daisy jest dokładnie taka, jak piszesz. Bez Zary płacze strasznie, taka krzywda się jej dzieje, kiedy jej nie widzi.

Zdarzają się właśnie sytuacje, gdy jeden z psów odchodzi (zasypia).
Dobrym sposobem jest zakupienie drugiego psa.

Niedługo pojawi się Masza 8) . Smarkacz.... nowa siostrzyczka 8)
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez robert_28_06 12 sie 2008, o 21:18

Ja polecam albo labka albo husky. Tylko licz się z tym że husky jest nie posłuszny i trzeba mu duzoooooooooooooooooo czasu poświęcić na spacery.
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Postprzez Marysia 12 sie 2008, o 21:35

Ja wybrajac drugiego psa,przede wszystkim szukalabym rasy o podobnym temperamencie,aktywnosci .Bo jesli dajmy na to,ze zdecydowalabys sie np na mopsa , to wspolne ,dlugie wyprawy musialy by odpasc ,bo mopsik nie dorownalby kroku Twojemu Miskowi.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez leonberg 13 sie 2008, o 09:31

brakło nie odnosiło sie do smierci chociaz i ta nikogo nie ominie. sa sytuacje losowe gdy rozdzielamy psy chodzby na dłuzsza chwile i wtedy dla nich to tragedia. nie ma czesci stada. co za rozpacz, bezranosc. taki psiak to chodzaca tragedia. dlatego nalezy poswiecac czas psom osobno. własciel powinien przewidywac rozne sytuacji w ktorych jego psiaki moga kiedys sie znalesc.
co do rasy tomoze nie kombinuj ;-) moze lepiej 2 podhalan? znasz juz te psy wiec bedzie ci łatwiej :-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 15 sie 2008, o 08:41

leonberg napisał(a):co do rasy tomoze nie kombinuj ;-) moze lepiej 2 podhalan? znasz juz te psy wiec bedzie ci łatwiej :-)


Masz rację w 100 %. Mam już zamówionego 1 szczeniaka na wiosnę.
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez mArGoSiA 15 sie 2008, o 08:47

I dziewczynka czy chłopiec? :wink: i jaka hodowla w końcu? :]
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 15 sie 2008, o 13:22

2 pdhalany na spacerze to bedzie piekny widok ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 15 sie 2008, o 20:58

Raczej dziewczynka i potem sterylka. Hodowla zależy. Zastanawiam się. Gryzę się czy nie wziąść psa od znajomych (matki mojego niedźwiedzia), ale muszę to przemyśleć. Mam kilka pomysłów, jeśli chodzi o hodowle, ale jeszcze nie wiem. Jak się zdecyduję to natychmiast dam znać. :wink:

Mam super foty, które wstawię jutro na forum ze spotkania Misia ze swoją mamusią. :wink: Ale była zabawa. Z góry dziękuję, za wszystkie posty. Pozdrawiam. :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez draca-ena 16 sie 2008, o 21:22

Jak to gryziesz sie czy nie wziac od znajomych? Czemu rozmnazaja ta sucz, skoro nie ma rodowodu i uprawnien (w galerii pisalas), a Twoj pies mial dysplazje po takich rodzicach? :roll: To jest niepowazne, ze sie nad tym zastanawiasz. co jak to bedzie kolejny psiak z dysplazja bo matka i ojciec zapewne nie przebadani...
Ehh.
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez Diana S 17 sie 2008, o 17:53

Kamila ma słuszność. Tuśka zastanów się porządnie nad szczeniakiem od znajomych. Czy aby warto???
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez takasobieja 17 sie 2008, o 22:59

ehh porozmawiaj z ludzmi od ktorych masz Misia. Niech już suce dadzą spokoj. Pomysl ile ludzi nie bedzie mialo problemow z dysplazją po ich szczeniakach. Sama to przezywalas. Wiesz co to znaczy...

Odnosnie drugiego psa, super ze sie zdecydowalas :)
Na Twoim miejscu małego psa bym nie barała, moze i Miś nic mu nie zrobi masą, ale np moja Shakira szybko się nudzi psami które są małe, woli swojej masy i wielkosci
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez @ Tuśka @ 18 sie 2008, o 13:17

draca-ena napisał(a): co jak to bedzie kolejny psiak z dysplazja...


Chyba się uduszę... :roll: Nie wybaczyłabym sobie drugiego psa z dysplazją...

Macie rację... :oops: Podjęłam decyzję... Jak wezmę szczeniaka to tylko z dobrej hodowli i tylko z rodowodem. Zastanawiam się jeszcze na kaukazem, bo mojemu tacie się podoba, ale podki podbiły moje serducho...

Diana S napisał(a): Kamila ma słuszność. Tuśka zastanów się porządnie nad szczeniakiem od znajomych. Czy aby warto???


Chyba nie warto... :(

Z góry dziękuję za wszystkie posty. Pozdrawiam. 8)
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints