Pomożecie???

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pomożecie???

Postprzez Dinuś 2 wrz 2008, o 14:22

Chciałabym malutkiego psa max.3,2 kg
Włosy,a nie sierśc
Musiałby byc przez 5 godzin sam w domu
Max.100 zł miesięcznie-bez wystaw.
Dinuś
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Dinuś 2 wrz 2008, o 14:23

A i spacery 3-4x dziennie
Dinuś
 

Postprzez Spanielu$Koczka 2 wrz 2008, o 15:10

może york? myśle, że 100 zł miesięcznie wystarczyłoby na dobrą karmę i strzyżenie, ale nie wliczając w to wizyt u weterynarza, szczepień i odrobaczeń...

mały szczeniak potrzebuje spacerów mniej więcej co godzinę, więc 3/4 razy dziennie na początek nie wystarczy i z takim małym pieskiem cały czas ktoś musi być w domu, miej to na uwadze...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Re: Pomożecie???

Postprzez cogar 2 wrz 2008, o 18:15

Dinuś napisał(a):Chciałabym malutkiego psa max.3,2 kg


A 3,3 kg to już za dużo?

Dinuś napisał(a):włosy a nie sierść


psy generalnie mają sierść, tak się nazywają ich włosy...

Co do reszty to jeśli pies jest zdrowy to myślę, że 100 złotych miesięcznie to jest osiągalna wartość, bez jakiegoś szczególnego określenia jaka rasa w tych gabarytach. Uwzględnij tylko jeszcze ewentualne koszty leczenia w razie potrzeby i koszt samego psa. Na tym ostatnim nie ma co oszczędzać. Mówi się, że chytry dwa razy traci.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Dinuś 2 wrz 2008, o 18:38

Cogar wiem...na samym psie nie zamierzam oszczędzac... Jesli już to tylko rodowodowy z dobrej hodowli.... Ale zastanawiam się nad rasą... York,maltańczyk,west??? Nie wiem którą wybrac.... I 3,3 też może byc;)
Dinuś
 

Postprzez cogar 2 wrz 2008, o 19:00

To już lepiej, chodzi mi o to, że szukając psa chyba powinno się bardziej zwracać uwagę na charakter, czy to, czego się od niego oczekuje niż wagę. Moja sugestia napisz czego od psa oczekujesz, jakich cech szukasz.
Wagowo to może być na przykład Jamnik długowłosy króliczy, czy wspomniany York, albo też Grzywacz chiński. Rasy, które spełniają oczekiwania opisane w pierwotnej wiadomości, a mimo to kompletnie do siebie nie podobne psy.

ps. nie mam nic na myśli oprócz tego co napiszę: West highland white terrier ma wg. standardu średnio około 7,5 kg masy ciała. Wniosek z tego tylko taki, żebyś przede wszystkim kierował się tym, co napisałem wyżej.
Ostatnio edytowano 2 wrz 2008, o 19:03 przez cogar, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Spanielu$Koczka 2 wrz 2008, o 19:01

cogar napisał(a):To już lepiej, chodzi mi o to, że szukając psa chyba powinno się bardziej zwracać uwagę na charakter, czy to, czego się od niego oczekuje niż wagę. Moja sugestia napisz czego od psa oczekujesz, jakich cech szukasz.
Wagowo to może być na przykład Jamnik długowłosy króliczy, czy wspomniany York, albo też Grzywacz chiński. Rasy, które spełniają oczekiwania opisane w pierwotnej wiadomości, a mimo to kompletnie do siebie nie podobne psy.

a jamniki mają włosy tak jak yorki?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez cogar 2 wrz 2008, o 19:06

Spanielu$Koczka napisał(a):a jamniki mają włosy tak jak yorki?


O ile pod pojęciem włosy rozumiemy oboje "długą i miękką sierść" to tak. Jamnik długowłosy, czyli ten wymieniony przeze mnie ma długą i miękką sierść.

[img][img]http://img258.imageshack.us/img258/3972/riminiwj7.jpg[/img]
Obrazek[/img]


źródło: strona www.republika.pl/zkwpkielce
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez leonberg 2 wrz 2008, o 21:17

Spanielu$Koczka napisał(a):a jamniki mają włosy tak jak yorki?

a yorki maja włosy? w ktorym miejscu? :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez takasobieja 2 wrz 2008, o 21:44

Mają strukture wlosa podobną do człowieka. Ale to nie takie wlosy jakie mamy my :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 3 wrz 2008, o 10:49

Spanielu$Koczka
wybacz, to czasem wrodzona złosliwosc wychodzi ze mnie ;-)
czasem walcze z wiatrakami i kaze ludziom myslec skad na psie mogły by sie wziasc włosy i daczego miałyby nie uczulac? ktos kiedys powiedział bzdure. ta bzdure powtorzyli inni. powtorzyli tyle razy ze sa ludzie przekonani ze to prawda. tak tworza sie mity i zakorzeniaja tak ze wypieraja prawde. z definicji włosy maja wyłacznie ludzie. zwierzęta maja siersc. siersc moze miec rozna długosc, miekkosc, kolor ale nawet najbardziej jedwabista i najdzłuższa bedzie sierscia i bedzie uczulac jak kazda inna poniewaz, uczula białko zawarte w slinie psa oraz martwy naskorek. co do struktury to kazdy ssak ma włosy zbudowane podobnie, tak jak kazdy ptak niezaleznie od gatunku ma podobnie zbudowane pióra.
jesli jedank ktos chciałby doszukiwac sie podobieństw to najbardziej podobną siersc do człowieka posiada pudel :-D nie lnieje. dlatego nalezy go strzyc i nie musi wygladac po strzyzeniu jak idiota z cyrku. pudle sa duzo bardziej inteligentniejsze od yorków, nie tak szczekliwe i w trzech wielkosciach. od miniatorek do olbrzymów. niestety rasa w polsce zapomniana bo mineła na nia moda a idealna do mieszkania jako pies do towarzystwa. strzyc na lato mozna bez pąponów! :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Spanielu$Koczka 3 wrz 2008, o 13:06

włosy, czyli miałam na myśli sierść, która nie uczula... wiadomo przecież, że sporo ludzi jest właśnie uczulonych na sierść psów.. więc moje pytanie dotyczyło tego, czy jamniki mają taką właśnie nieuczulającą sierść... ? nadal mnie to nurtuje.. ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez cogar 3 wrz 2008, o 14:15

Najczęściej problemem jest nie sierść, a podszerstek. Jamniki mają podszerstek.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Spanielu$Koczka 3 wrz 2008, o 14:32

aha, no właśnie o to mi chodziło... o ile dobrze kalkuluję to, nie nadają się dla alergików ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez leonberg 3 wrz 2008, o 15:34

no i napisze wam jeszcze raz ze nie uczula siersc tylko łupiez i białko ze sliny ktora znajduje sie na siersci ;-)
wiec nijak ma sie to do "teorii" włosow u psów i nie uczulania.
jesli ktos jest uczulony na psa czy kota to nie musi miec z nim kontaktu, z jego sierscia, podszerstkiem czy czymkolwiek innym. wystarczy ze wejdzie do mieszkania w ktorym przebywał zwierzak. w powietrzu unosza sie alergeny. dla ciekawskich kurz w naszych mieszkaniach to w 90% nasza martwa skóra.
jesli ktos jest uczulony na psa to i na yorka, jamnika i kazdego innego. pseudohodowcy wymyslaja bzdury ktore kraza po narodzie. ja doradzam kazdemu by przed zakupem psiaka wydał 50-100 zl i zrobił testy alergiczne. najlepiej by zapytał lekarza o testy na yorka :-D :-D :-D :-D
to ze psy maja podszerstek lub nie maja to inna historia i inne powody.

przeczytałem swoj post po godzinie. pomyslaem ze wiekszosc wezmie mnie za wariata. przeciez "powszechnie wiadomo ze yorki maja włosy i nie uczulaja" wiec wpisałem w google: "uczulenia na zwierzęta" wszedłem na 1 wyswietlony link i cytuje:

"Alergeny zwierzęce obecne są przede wszystkim w próbkach kurzu domowego pobranych z podłóg, miękkich wykładzin, a także w powietrzu pomieszczeń mieszkalnych, kurzu pobranym z materacy w sypialniach. Całkowite unikanie narażenia na alergen w alergiach na zwierzęta jest raczej niemożliwe, alergeny zwierzęce stwierdza się bowiem w próbkach kurzu pobranych praktycznie ze wszystkich badanych miejsc publicznych, włączając w to nowe budynki mieszkalne, centra handlowe, gabinety lekarskie, a nawet nowo zbudowane szpitale. Alergeny zwierzęce są obecne w mieszkaniach, w których nigdy nie było zwierząt. W domach, gdzie nie hoduje się kotów, zanieczyszczenie alergenem następuje przez jego bierne przeniesienie np. na ubraniu, czy też z powietrzem. Stężenia alergenów w tych mieszkaniach są jednak wielokrotnie niższe niż tam, gdzie są obecne zwierzęta.
Alergeny zwierzęce obecne przede wszystkim w próbkach kurzu domowego, ulegają aerolizacji i łatwo przenikają do dróg oddechowych. Małe cząstki naskórków zwierząt < 5 nm (w przeciwieństwie do dużych cząstek roztoczy osiadłych na obiciach mebli, łóżkach, dywanach) przez długi okres utrzymują się w powietrzu. To wyjaśnia różnice w zachowaniu się pacjentów uczulonych na roztocza oraz na naskórki zwierząt. Pacjenci uczuleni na roztocza zwykle mają przewlekłe, całoroczne objawy związane ze stałą ekspozycją o niskim stężeniu. Natomiast pacjenci uczuleni na alergeny naskórków zwierząt reagują natychmiast przy kontakcie z nimi kichaniem, katarem, łzawieniem oczu, dusznością. Jest to wynikiem narażenia błon śluzowych na masywną ekspozycję łatwo unoszących się w powietrzu lotnych alergenów naskorków zwierząt. W wielu ośrodkach prowadzono badania nad ustaleniem progowej ilości alergenów potrzebnej do wywołania reakcji alergicznej u osób uczulonych.
Główne źródła alergenów są zróżnicowane w zależności od gatunku zwierzęcia. Może nim być naskórek, wydzielina gruczołów potowych i łojowych, mocz, ślina, surowica. Większość alergenów zwierzęcych to białka będące enzymami. Ponieważ dla większości ssaków (zwłaszcza samców myszy i szczurów) znamienna jest znaczna proteinuria, to częstym źródłem białek antygenowych jest mocz. Sierść wbrew utartym opiniom ma znaczenie drugorzędne w produkcji alergenów, choć jest znaczącym ich biernym źródłem, gdyż przenosi białka alergenowe pochodzące z gruczołów łojowych skóry, śliny lub moczu zwierząt.
Jest kilka źródeł specyficznego antygenu psa – naskórek, mocz, ślina, krew, odchody. Są cały czas badania, które ze źródeł jest najważniejsze i najbardziej alergizujące. Naskórki są najbardziej prawdopodobnym źródłem narażenia. Wszystkie psy mają antygeny białkowe . Rasy opisywane jako „krótkowłose„ tak samo mają alergen w naskórku. Rasy „długowłose” oprócz alergenu w naskórku mogą dodatkowo gromadzić na włosach inne alergeny zatrzymywane ze środowiska jak: roztocza kurzu, pyłki, pleśnie - na które pacjent może być także uczulony. Pacjenci mogą również reagować na inne substancje znajdowane na psie jak: mydło, proszek przeciw pchłom. Krótsze włosy zwierząt mogą być łatwiejsze do utrzymania czystości. Wzrost produkcji naskórków, a tym samym wzrost poziomu alergenu może występować u psów z dermatologicznymi schorzeniami jak: alergia na pchły, atopowe zapalenie skóry, skórne infekcje, kiepskie odżywianie, zły ogólny stan zdrowia, czynniki hormonalne, a nawet czynniki środowiskowe. Nie ma naukowych danych opisujących typy ras i poziomy produkowanych naskórków. Wiadomo, że dbałość o zdrowie psa, włączenie odpowiedniego żywienia, należyta opieka weterynaryjna - to czynniki regulujące produkcję naskórków i alergenu. "

Pania dr I. Leszczyńską bardzo prosze o wybaczenie za użyci bez zezwolenia, czesci jej wypowiedzia na temat alergii . na swoja obrone mam uzycie ich w dobrej sprawie, bo znudziło mi sie czytanie BZDUR na temat włosow i alergii.

czyli uczulac moze łysy jak kolano pies, grzywacz uczula jak kazdy inny a co dopiero york!!!! to był naprawde 1 link. trzeba zaczac zwalczac rady dla osób pytajacych o alergie typu: ten pies ma włos, nie uczula itd. jesli ktos boi sie alergii powinien pytac lekarza a nie korzystac z forum o psach. piszac ze jakas rasa nie uczula naraza sie własciela na chorobe a psa na nedzny zywot w schronie. dla jednego i drugiego, tragedia
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints