Pomożecie???

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 4 wrz 2008, o 14:55

szkoda ze nie ma komentarzy. myslałem ze moderatorzy chociaz sie odezwą. temat jest wielokrotnie poruszany i bardzo wazny. uwazam ze watek zasługuje na własny temat tak jak dysplazja. dodatkowo namnozyło sie wiele mitów i głupot ktore warto rozwiac.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 4 wrz 2008, o 15:16

To Ci powiem leonberg ze ja kiedys miałam uczulenie, ale z badan mi nic nie wyszło... natomiast dopiero po upływie ok tygodnia od posiadania zwierzaka w domu zaczynały się dusznosci i wysypka. Obecnie już alergii nie mam. A jesli chodzi o psy, to nie ma zadnych co calkowicie nie uczulają, ale jest sporo hypoalergicznych u których wiele rzadsza jest mozliwosc uczulania wlasciciela :) niestety nie zawsze uczula podszerstek, ale i slina mocz itp
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 4 wrz 2008, o 15:29

własnie chodzi o to ze nie uczula siersc ani podszerstek. jest wiele przekłaman i bzdur w ktore wierza ludzie. chodzi mi o uswiadomienie. zachecenie ludzi do czytania, zastanowienia sie przed zakupem a nie poleganiu na radach typu: ta rasa nie uczula bo nie ma podszerstka i nie ma siersci tylko włosy. to naprawde bzdura ktora wyparła prawde i zyje własnym zyciem. nie chodzi mi o obrazanie ludzi ktorzy swiece w to wierza lecz o spuszczenie ich z obloków w ktorych lewituja. chodzi mi o nie rozpowszechnianie tych bzdur dalej i wpajaniu do głowy nastepnej grupie. kazde forum miłosników psów powinno dbac o rzetelnosc informacji na nim zamieszczanych a nie przyczyniac sie do rozpowszechniania czegos co prawda nie jest i naraza przyszłego własciela na chorobe a psa na schron. jedynym skutecznym lekarstwem na uczulenie odzwierzece jest pozbycie sie zwierzaka! co do testów to te robione na skórze sa mało warte. nalezy wykonac je z krwi. jest sporo laboratorów w polsce ktore sie tym zajmuja.
zacytuje jeszcze raz:
"Sierść wbrew utartym opiniom ma znaczenie drugorzędne w produkcji alergenów, choć jest znaczącym ich biernym źródłem, gdyż przenosi białka alergenowe pochodzące z gruczołów łojowych skóry, śliny lub moczu zwierząt.
Nie ma naukowych danych opisujących typy ras i poziomy produkowanych naskórków. Wiadomo, że dbałość o zdrowie psa, włączenie odpowiedniego żywienia, należyta opieka weterynaryjna - to czynniki regulujące produkcję naskórków i alergenu. "

czyli nie ma ras ( bardziej prawdziwe jest powiedzenie ze nik nie zna rasy ) ktora mniej uczula od innych. dodatkowo nawet jesli by sie znalazła takowa - bardzo duzo zalezy od kondycji psiaka. jeden bedzie potęznym zródłem alergenów a pies sasiada tej samej rasy bedzie tylko zrodełkiem.
nijak ma sie to do teorii włosow u yorków czy innych psiaków i z tym trzeba walczyc by nikomu nie zrobic krzywdy propagujac bzdury!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez cogar 4 wrz 2008, o 17:24

Prawda jest jak zwykle pośrodku. Zgoda szerzmy prawdziwe informacje. Z technicznego punktu widzenia sierść, czy też podszerstek nie uczula.
Pozwolisz przytoczę źródło artykułu, z którego korzystałeś: I. Leszczyńska, E. Zawisza http://www.alergen.info.pl
Należy jednak zauważyć, że "sierść...jest znaczącym ich biernym źródłem [alergenów]". Wniosek im mniej sierści oddziela się od psa i trafia do środowiska tym lepiej.
Zresztą, czy znane są Ci badania naukowe potwierdzające lub przeczące różnicom częstości występowania alergii przy kontakcie z psami "uczulającymi" i "mniej uczulającymi"?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez leonberg 4 wrz 2008, o 17:59

zrodła nie przytaczałem poniewaz chciałem by zainteresowani sami znalezli strony o alergii i nie koniecznie ta strone. by przeczytali ich kilka róznych. jest ich w necie pełno. chciałem zmusic do myslenia osoby piszace z przekonaniem o włosach. sprowokaowac do myslenia.
co do badan to wiem ze cały czas trwaja. na swiecie coraz wiecej ludzi jest uczulonych na rozne rzeczy. szczepienia odczulajace to kopalnia złota dla firm farmaceutycznych a dla chorych podobno ulga.
Dr I. Leszczyńska pisze ze nie ma naukowych danych opisujacych rasy pod wzgledem uczulania. moze dokładnie zgłebiajac temat mozna cos takiego odnalesc? moze ktos na swiecie pracował nad tym? mysle jednak ze nie ma takich danych poniewaz nie zalezy to od rasy psa lecz od jego zdrowia i kondycji. tak jak pisała Pani Doktor jest sporo przyczyn powodujacych zwiekszenie łuszczenia sie naskorka.
co sadzisz o załozeniu watku o alergi i odsyłaniu pytajacych o uczulanie przez psy? widziałem juz kilka psiaków szukajacych nowego domu bo po 6 mc czy roku okazało sie ze wlasciele sie dusza ( był tez i YORK!! ). wdychanie alergenów powoduje pogłębienie sie skłonnosci do alergi. na poczatku nie ma lub sa nieznaczne objawy ktorych nie zauwazamy lub nie kojarza nam sie z alergią ( drobna wysypka, zapalenia spojówek itd ) a z czasiem jest coraz gorzej.
wydaje mi sie ze na forum jest wiecej pytan o alergie, niz pytan o dysplazję.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez emilka_a@tlen.pl 29 paź 2008, o 15:26

kochani.. .. mnie jedne psy uczulają bardziej inne mniej więc uważajcie co piszecie... a jeśli ktoś chwilkę zastanowi się nad tym co piszą w internecie nawet osoby z tytułami Dr. hab .... ten zrozumie, że ile doktorów tyle koncepcji... :) zamiast każdemu wpajać, że wszystkie psy uczulają napiszcie, że jednych uczulają te innych inne i poradźcie jeśli to możliwe(?) zrobienie testu na konkretną rasę psa... :) Nie wiem jak wy ale ja nigdy nie stracę nadziei na to, że mogę mieć psa, bo o niczym innym nie myślę od bardzo bardzo dawna....
Ps. Nie mogę się doczekać dnia, kiedy wymyślą szczepienia na wszystkie rodzaje uczuleń.
Chcesz pogadać o alergii? pisz emilka_a@tlen.pl
emilka_a@tlen.pl
 

Postprzez leonberg 29 paź 2008, o 18:27

ja jeszcze nie widziałem testu na konkretna rase psa , no cóz jestem stary i pewnie widziałem z w zyciu bardzo mało. ;) cały czas sie ucze, dzisiaj nauczyłem sie ze w medycynie kazdy ma swoja koncepcje.
natomiast im jestem starszy tym mam wrazenie ze przybywa młodych ludzi ktorych czytanie meczy a myslenie boli.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez takasobieja 29 paź 2008, o 20:10

leonberg napisał(a):ja jeszcze nie widziałem testu na konkretna rase psa , no cóz jestem stary i pewnie widziałem z w zyciu bardzo mało. ;) cały czas sie ucze, dzisiaj nauczyłem sie ze w medycynie kazdy ma swoja koncepcje.
natomiast im jestem starszy tym mam wrazenie ze przybywa młodych ludzi ktorych czytanie meczy a myslenie boli.

:lol: :D :twisted: brawo
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 29 paź 2008, o 20:55

no cóz, na starosc staje sie cyniczny.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mysz 30 paź 2008, o 02:27

hm, a jak to jest z tymi psami (nie pamietam nazwy rasy), o ktorych wlasnie sie mowi ze maja wlosy a nie siersc, moja znajoma ma takiego psa i twierdzi, ze on ma wlosy a nie siersc i nie uczula, to jak to jest? ta znajoma nie jest kompletna idiotka i wydaje sie ze wie co mowi
mysz
 

Postprzez takasobieja 30 paź 2008, o 07:40

Owszem, mnie sie wydaje ze np york ma strukture wlosa zblizoną do struktury czlowieka, ale na pewno nie ma włosów tak jak my, to inny gatunek, i chyba by musial powstac z ludzi :? co jest nierealne.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 30 paź 2008, o 19:07

mysz napisał(a):hm, a jak to jest z tymi psami (nie pamietam nazwy rasy), o ktorych wlasnie sie mowi ze maja wlosy a nie siersc, moja znajoma ma takiego psa i twierdzi, ze on ma wlosy a nie siersc i nie uczula, to jak to jest? ta znajoma nie jest kompletna idiotka i wydaje sie ze wie co mowi


dobrze napisałas- wydaje sie ze wie co mówi :D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości

paw prints