Owczarek niemiecki, malamute czy inny?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Owczarek niemiecki, malamute czy inny?

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 09:29

Witam. mam pytanie. mieszkam na wsi mam spory plac i w okolicy wiele miejsc na spacery z psem. nie oge sie zdecydowac. podobaja mi sie psy malamute ale z tego co o nich czytalam to nie naleza do obronnych. wiec moze owczarek niemiecki. o t chodzi zeby pilnowal placu przed obcymi osobami, dzieci mogly sie z nim bawic i za bardzo nie kopal w ogrudku ( choć to problem do rozwiazania, ogrodzic ogródek )
tak ze jak ktos wiec najwazniejsze zalety i wady tych psów to prosze napisac i doradzic.
z góry dzieki i pozdrawiam
ja87
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 3 wrz 2008, o 15:00

W tym przypadku bardziej pasuje owczarek niemiecki. A co do spacerów: ile razy dziennie i jak długo?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 16:29

przewiduje 2 razy dziennie po godzince. chyba powinno starczyc :)
ja87
 

Postprzez cogar 3 wrz 2008, o 16:48

Przy takim zakładanym czasie na spacery i dużym podwórku każdemu psu powinno być dobrze, jeśli ma przy tym w ciągu dnia kontakt z właścicielem.
A może takie rasy jak Sznaucer olbrzymi, albo Czarny terier rosyjski?
W szczególności ten drugi doskonale nadawał by się do pilnowania terenu.
Zależy jeszcze, czy Ci się takie kudłacze podobają.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 16:55

no raczej te psiaki nie. przegladalam wiele stron i z tych dwoch wybralam, jeszcze hysky mi sie podobaja. kolega ma malamuta i bardzo fajny piesek ale co do jakiegokolwiek pilnowania posiadlosci to za bardzo sie nie nadaje. ale poza tym jest bardzo fajny piesek. :wink:
ja87
 

Postprzez cogar 3 wrz 2008, o 17:06

No to nie ma co gdybać, bo ani haszczak, ani malamut nie nadają się do pilnowania czegokolwiek innego niż ogrodzenia pod kątem tego, czy nie ma nowej dziury, którą można by zwiać.
Ewentualnie weź też pod uwagę, że ON-ki są w dwóch wariantach tj. długowłose i krótkowłose.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 17:45

no juz przegladalam stronki, a znasz moze taką która poświęcona jest tylko tej rasie? pozdrawiam
ja87
 

Postprzez Noriko 3 wrz 2008, o 17:49

w mojej okolicy mieszkali tacy państwo, którzy mieli huskiego i pilnował domu, ale nie wiem nie znam tej rasy...
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez robert_28_06 3 wrz 2008, o 18:01

Noriko napisał(a):w mojej okolicy mieszkali tacy państwo, którzy mieli huskiego i pilnował domu, ale nie wiem nie znam tej rasy...


Mój husky też można tak powiedzieć że pilnuje bo tylko odstrasza wyglądem a jak jest gorąco to jak ktoś wchodzi na podwórko to nawet nie wstanie a jak już sie pofatyguje wstać to żeby wylizać obcego :D
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Postprzez Anashar 3 wrz 2008, o 18:50

A widziałaś Wilczaki Czechoslowackie? Tylko nie wiem jak u nich z pilnowaniem :wink: Aczkolwiek to geny wilka i ONa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 20:07

patrzylam wlasnie na nie i ciekawe. zaraz poczytam o nich troche :D
ja87
 

Postprzez Gość 3 wrz 2008, o 20:09

co do malamute to fakt za pierwszym razem sie boja psa z wygladu ale za kolejnym razem juz wiedza ze jest spokojny pies :)
Gość
 

Postprzez ja87 3 wrz 2008, o 20:23

z tego co przeczytalam to wymagaja troche lepszego doswiadczenia w wychowaniu niz OW.
ja87
 

Postprzez Anashar 4 wrz 2008, o 00:39

Tak, ale to świetne psy. Kiedyś jak będę miał warunki na drukiego(drugiego) psa, wiem, że będzie to CzW :) Ich wygląd i charakter bardzo mi odpowiadają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez gosia_sara 4 wrz 2008, o 03:24

nie wiem czy wiecie, ale to bardzo trudne psy... w sensie, że trzeba miec sporą wiedze nt psów.
Zanim ktokolwiek zdecyduje sie na WCz to radze odwiedzić kogos kto ma takiego psiaka i w ten sposób się dowiedzieć więcej o rasie, nie tylko z neta.

a odnośnie jeszcze hasiorów i mamutków... jeżeli mieszkasz na wsi a bardzo chcesz mieć którą z tych ras, to sadze, że masz gruby portfel co by za kury sąsiadów płacić :lol:
http://www.tup-tup.org/ Terapia z Udziałem Psa i Pozytywne szkolenie psów
http://tup-tup.org/sklep/ Koce, ręczniki, poduszki z psimi wzorami
ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
gosia_sara
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 113
Dołączył(a): 6 maja 2008, o 14:51
Lokalizacja: Łódź
Imię psa: Sara, Aluk, Strzała, Kluska
Rasa psa: Siberian Husky

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints
cron