Westki...? dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Kasia:) 21 mar 2009, o 12:33

Mówiąc szczerze wolę psa, niż suczke... Tylko, nie moge sie doczytać nigdzie jak to naprawdę jest... z suczką a z psem, chodzi czy pies jest większy, na jednych stronach piszą, ze tak a na innych , ze nie, albo, ze suczki sa grzeczniejsze.. wiem, ze to zalezy od wychowania... moja kolezanka ma shih tzu suczke i mowi, ze nauczyla czystowsci jej w 3 tyg....
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 21 mar 2009, o 16:39

Psy z reguły są większe. Ale zależy to od osobnika. Bo może zdarzyć się duża sunia,a malutki piesek,lub na odwrót.
A z tą nauką to zależy tylko od Ciebie,a nie od płci zwierzaka ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Kasia:) 21 mar 2009, o 19:23

Wzbogaca się moja wiedza, poprzez Twoje odpowiedzi Sissy, oczywiscie i innych, ale Ty najwięcej mi pomogłaś:)) Bardzo mnie cieszy co napisałas w ostatnim zdaniu. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez Sissy 22 mar 2009, o 11:48

Ojej,dziękuję ;)
Przecież jestem tu,by pomagać,na ile pozwala mi moja skromna wiedza ;)
Czyli,Kasiu decydujesz się na psiaka?
Będzie wystawiany czy nie?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Kasia:) 22 mar 2009, o 18:36

Hehe:)) Tak ja i moja mama jesteśmy w pełni zdecydowane, ale moj tata jeszcze na jakies 70 %... no i tutaj jest problem, ale z mamą zrobimy w maju mu niespodzianke:)) a wiem ze ulegnie jak go zobaczy, jest tak zawsze :)) Nie, nie zamierzamy wystawiac psiaka:))
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez Kasia:) 19 cze 2009, o 10:57

WItam wszystkich bardzo gorąco!
Dziś koniec roku szkolnego a ja dalej nie mam psa. Niebawem będę go miała , a dok. gdzies tak kolo 10 lipca:) Rasę wybrałam juz dawno, to już pisałam. Shih tzu:) Powiedzcie mi... takie najpotrzebniejsze rzeczy, które będą mi na początku potrzebne to jakie??
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez mArGoSiA 19 cze 2009, o 11:55

A z jakiej hodowli w końcu? :wink:
jakaś obróżka/szelki,smycz,miseczki,zabawki,preparaty do pielęgnacji sierści,jakieś jedzonko.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 19 cze 2009, o 16:33

Masz -->tutaj<-- ,,skompletowaną'' wyprawkę dla pieska ;)
Jest ona trochę przesadzona,na początek należy kupić tylko miski(na wodę i na pokarm),jakiś grzebyk,parę zabawek,legowisko-jeśli pies ma na nim spać, i oczywiście-karmę. Ze smyczą,szelkami,obrożą lepiej się wstrzymać-póki co,czeka Was kwarantanna,a taki maluch bardzo szybko rośnie ;) Kąpać na razie go też nie będziecie,więc szampon i odżywki-zbyteczne ;)
Małgosiu wiem,ale środki pielęgnacyjne=także szampony,odżywki ;)
Ostatnio edytowano 19 cze 2009, o 16:52 przez Sissy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mArGoSiA 19 cze 2009, o 16:46

Preparaty do pielęgnacji sierści=szczotki etc.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Kasia:) 21 cze 2009, o 12:53

Dziekuję, a wlasnie jak z ta kwarantanną, jezeli pies jest juz 3 razy odrobaczony i zaszczepiony to jezeli będę go miała 10 lipca to ile powinnam zaczekać? NIe wiem dokladnie kiedy byly odrobaczane i zaszczepiane, ale jak 3 dn temu moja mama dzownila, to pani zajmująca się nimi powiedziala, to w czasie przeszlym...
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Kasia:) 16 lip 2009, o 16:03

Czesc! 23 czerwca przywiezlisy shih tzu do naszego domu;) Dzisiaj jest 16.07 a on już załapuje, ze trzeba zalatwiac się na dworze, tylko... w dwoch pokojach, gdzie najmmniej z nim przebywam jeszcze zaznacza swój teren? Tak to się chyba nazywa... ale tylko na górze. Na dole jest w porządku idzie szybko pod drzwi a gdy nie dobiegnę na czas to robi siku na wycieraczce. Chodzenie po schodach MUROWANYCH nie sprawia mu kłopotu ,ale w domu mamy drewniane, z takimi dziurkami... ze tak się wyraze. Myslicie, ze z czasem będzie uczyl się po nich wchodzic? 12 skonczyl 2 miesiąceJ Czy mogę uczyć już go chodzic na smyczy , takiej rozsuwanej? ...
No i najwazniejsze pytanie, wzielismy go na wakacje wiec liczymy się z tym, ze to czas kiedy chcemy odpocząć, co roku gdzies wyjeżdżamy, najczesciej jest to Sopot. No a z woj. Lubelskiego do pomorskiego troche jest... około 8 godzin jazdy z przystanakmi ... Czy możemy go zabrac? Mamy samochod sz klimatyzacją ... z tylu tez , wiec w samochodzie gorąco mu nie będzie... a wyjezdzamy zawsze kolo 4 rano. Czy możemy Go już zabrac na te wakacje czy lepiej, abym z nim została???? Nie będę go ciągac z w upał na plaże, i tak raczej... pogoda nie dopisze .
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez ValdeQ 16 lip 2009, o 16:33

Kasia:) napisał(a):on już załapuje, ze trzeba zalatwiac się na dworze, tylko... w dwoch pokojach, gdzie najmmniej z nim przebywam jeszcze zaznacza swój teren?

On jest jeszcze za młody, żeby wiedzieć o co chodzi ze znaczeniem terenu :lol:

A wyjaśnienie jest takie, że to malutki piesek i do tego szczeniaczek, a dom duży. Dla niego te dwa pokoje to już "na zewnątrz". Trzeba pamiętać o tym, że tzw. nawyk czystościowy psów wziął się z zachowań wilczych. Wilk nie załatwiają się blisko swojego leża, gdzie nocują, żeby zapachem nie zdradzić jego położenia. Dlatego "za potrzebą" odchodzą jakiś kawałek dalej. No i właśnie ten "jakiś kawałek" u małych piesków jest... mały :D
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Sissy 16 lip 2009, o 18:22

Gratuluję ;)
I co? Piesek czy suczka?
Załóż temat w dziale ,,Przedstaw się'' i pokaż nam maluszka :)
I,hmm...wydaje mi się,że wzięliście go trochę za wcześnie.
Co do wakacji-bądź co bądź,jest to jeszcze szczeniak-i to bardzo młody-i takie przemieszczanie się może go ,,rozpraszać''.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Kasia:) 16 lip 2009, o 19:17

Dziękuję:) Piesek, jest cudowny:) Nazywa sie Bafi. A właśnie myśleliśmy o tym, czy nie za wcześnie, ale pojechalismy do weterymnarza , naszego znajomego i powiedzial, ze siodmy tyg. to najlepszy okres na odlanczanie szczeniakow od matki. Niedlugo napewno przedstwie Bafiego:)
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Sissy 16 lip 2009, o 19:27

Kasia:) napisał(a): A właśnie myśleliśmy o tym, czy nie za wcześnie, ale pojechalismy do weterymnarza , naszego znajomego i powiedzial, ze siodmy tyg. to najlepszy okres na odlanczanie szczeniakow od matki.

Upierałabym się,że ósmy,ale skoro wet tak powiedział...
Pamiętaj o pielęgnacji oczek i zębów( u miniaturowych ras bardzo często i szybko odkłada się kamień nazębny,gdy nie dba się o zęby) ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints