Westki...? dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez leonberg 16 lip 2009, o 19:36

Kasia:) napisał(a):Dziękuję:) Piesek, jest cudowny:) Nazywa sie Bafi. A właśnie myśleliśmy o tym, czy nie za wcześnie, ale pojechalismy do weterymnarza , naszego znajomego i powiedzial, ze siodmy tyg. to najlepszy okres na odlanczanie szczeniakow od matki. Niedlugo napewno przedstwie Bafiego:)


7 tydzień to najwcześniejszy termin na odbiór szczenięcia i odsadzenie od matki i stada. są 2 możliwości:
1. źle zrozumiałaś weta
2. wet zna się tylko na świnkach morskich
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez ValdeQ 16 lip 2009, o 19:40

...
3. Weta tak nauczyli w szkole i od tej pory nie zmienił poglądów (kiedyś obowiązywała wersja o 7 tygodniach).

Ale nawet w takim przypadku to nie był "siódmy tydzień" lecz ukończone 7 tygodni.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez leonberg 16 lip 2009, o 19:43

:D :D :D :D o pkt. 3 nie pomyślałem
możliwe że jest on najbliższy prawdy.
w tym okresie bardzo szybko zmienia się psychika szczeniaczków. zmiany zachodzą w oczach.
obecnie najczęściej zaleca się by szczeniorki zabierać między 8 a 10 tyg. życia.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Kasia:) 17 lip 2009, o 15:25

Może macie rację. Weterynarz, którego nam wszyscy polecali jest bardzo dobry, jest to kolega moich rodziców, i ma własną klinikę. Mamy do Niego zaufanie. Jeżeli chodzi o psa... to jest bardzo szczęśliwy i widać, ze jest wyluzowany. Śpi całą noc, od 20:00., ale budzi się o 5:00... czasem troche przed . Czy szczeniaki tak mają? Myślę, ze z czasem zobaczy, ze domownicy jeszcze śpią i zrozumie. A jeżeli chodzi o nasz wyjazd czy możemy zabrać Go ze sobą? Tak jak pisałam, jest to ok. 8 godzin jazdy z przystankami, mamy samochod z klimatyzacją, Mieszkanie raczej będziemy mieć samodzielne. Nie będę Go ciągała w upały. Jak myślicie, czy możemy Go zabrać? Nie wiem czy mogę już uczyć go chodzić na smyczy? Mamy ogrod więc na razie jeszcze z nim po za nie wychodzę, ale chciałabym , żeby się powoli przyzwyczajal do smyczy. Mam jeszcze jedno pytanie... orientujecie się może jaki transporer dla takiego psiaka był by dobry?
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Sissy 18 lip 2009, o 11:22

Czy nie obowiązuje go jeszcze kwarantanna?
Szczeniak powinien dużo częściej niż dorosły pies wychodzić na dwór-nawet w środku nocy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Westki...? dla mnie?

Postprzez Kasia:) 19 lip 2009, o 17:24

Kiedy odbierałam psiaka był już 3 razy odrobaczany i raz zaszczepiony, teraz kiedy pojechalam do weta to on powiedzial to samo co hodowca, ze jesli mamy swoj wlasny ogrod, na ktory nie mają dostepu inne psy, moze go wyprowadzac. Psiak już robi kupki na dworze, z sikaniem jak nie wytrzyma robi na wycieraczke, bo byl tego uczony juz u hodowcy;)
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

paw prints