chce kupic psa do mieszkania 47m

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

chce kupic psa do mieszkania 47m

Postprzez mysz 9 paź 2008, o 03:05

myslimy z mezem o kupnie psa, ja narazie nie pracuje ale z czasem moze sie to zmienic, tak wiec narazie mam czas, myslimy o srednim psie, podobaja nam sie raczej te z dluzszym wlosem , puchate, zreszta wlasciwie wszystkie pieski sa cudne, bardzo podoba nam sie petit basset griffon vendeen, polski owczarek nizinny, a takze bearded coollie, ten typ poprostu, tylko pytanie jaki charakter maja takie psy , czy sie nadaja do mieszkania i raczej spokojnego zycia. Bede wdzieczna za porade, chcielibysmy raczej psa o lagodnym i przyjaznym charakterze, ktory moze w przyszlosci byc dobrym kompanem dla dzieci.
mysz
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 9 paź 2008, o 14:41

Jesli to wasz pierwszy pies, to petit się nie nadaje. Trzeba go od szczeniaka konsekwentnie wychowywac. Jest to pies o bardzo dobrze rozwinietym instynkcie łowieckim.Nie wykazuje gotowosci do podporządkowania się, jest niezależny, potrzebuje duzo ruchu.
Jesli chodzi o PONa on też niezbyt nadaje sie na pierwszego psa, lubi dominowac, jest jednak zywiołowy, odważny, inteligetny, lubiący pracować, moglby całe dnie spędzac na dworzu, na spacerkach :)
Bearded natomiast wykazuje dobre zakochanie (:lol: zachowanie miało byc), jest przyjazny, rodzinny... lubi ciagle cos robic :) jednak jest raczej łatwy do ułozenia. Latwo przywiązuje sie do człowieka. Wg mnie collie pasuje idealnie :)
mozesz pomyslec tez nad terierem tybetańskim... jesli lubisz psy w tym typie ;) choć też powinien byc od szczeniaka konsekwentnie prowadzony.

Jesli chodzi o mieszkanie, to nie ma problemu, pies wybiegany w domu śpi... :) i jest szczesliwy.
A propo, chcecie psa z rodowodem nie ? :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

pies do mieszkanka 47m

Postprzez mysz 9 paź 2008, o 19:46

dziekuje za odpowiedz, ciekawe bo o terierze tybetanskim tez myslalm przegladajac rozne rasy, ale czytalam ze teriery sa bardzi niezalezne i nie bylam pewna czy na pierwszego psa sie nadaje , a jesli chodzi o rodowod , to nie upieram sie, wazne zeby piesek byl zdrowy i z pewnej hodowli. Aha i zastanawialam sie tez - apropos ras , ze nie wszystkie sa latwe dostepne w Polsce, a za granice po psa raczej nie bede jezdzic , az tak zdeterminowana nie jestem, a mysle ze cos dobiore w Polsce. Czy bearded collie i terier tybetanski sa latwo dostepne w Polsce? Moze mozecie polecic jakas hodowle/
Dziekuje i pozdrawiam
mysz
 

Postprzez takasobieja 10 paź 2008, o 15:35

Zadzwon tu http://www.alejahandlowa.pl/tr/produkt/ ... 50994.html bo nie wiem czy ogloszenie jest aktualne.

http://www.office-system.com.pl/smartne ... czkipl.htm
http://bearde.republika.pl/umamy.html

Mamy troche bearded collie w Polsce :) hodowlii...
Terier raczej nie jest psem odpowiednim dla was, skoro to ma byc wasz pierwszy piesek

Tu sunia chyba czeka na domek
http://trojmiasto.gumtree.pl/c-Firmy-Us ... dZ74214990
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mysz 10 paź 2008, o 19:00

dzieki za info, teraz rowniez zaczelam myslec czy moze jednak wziac pieska ze schroniska, mam metlik w glowie, zobzczylam strone o adopcjach i serce mi sie kraje...
mysz
 

:)

Postprzez Gończa93 10 paź 2008, o 19:32

Jeżeli nie zależy Ci aby jeździć na wystawy lub mieć hodowle. Jak najbardziej weź ze schroniska, tamtejsze pieski pokochają Was tak samo jak te z rodowodem :) No chyba że chcesz mieć tą świadomość że Twój psiak ma rodowód...to już inna sprawa :)
Avatar użytkownika
Gończa93
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 paź 2008, o 18:13
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez Noriko 12 paź 2008, o 13:10

peptit tak jak wspominala takasobieja się nie adaje na pierwszego psa. Myśleliście może nad goldenem czy labradorem??
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez takasobieja 12 paź 2008, o 16:58

Noriko, oni pokazali jakie rasy im się podobają, lab i golden nawet trochę ich nie przypominają.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mwijatak 13 paź 2008, o 18:09

Noriko napisał(a):peptit tak jak wspominala takasobieja się nie adaje na pierwszego psa. Myśleliście może nad goldenem czy labradorem??


Wyjdźmy z grupowego pogłębiania populacji tych ras, ponieważ działa to tylko i wyłącznie na ich niekorzyść :idea: Żaden pies nie jest łatwy w ułożeniu, żaden pies nie jest do wszystkiego i choćby nie wiem jakim pięknym labradorem czy goldenem by był sam się nie ułoży 8)


To tak offując od tematu :lol:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ^^AdUsIa^^ 16 paź 2008, o 18:24

a może pudel miniaturowy 8)
Kocham Pudle :*
Avatar użytkownika
^^AdUsIa^^
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mysz 19 paź 2008, o 22:53

dziekuje za liczne odpowiedzi-podpowiedzi, jak sie okazuje nie tak latwo wybrac pieska, zwlaszcza ze wszystkie wlasciwie sa cudne i kochane, ostatnio poznalam rase flat coated retriever, nie mialam pojecia, ze jest tyle roznych retrieverow, znalam goldeny i labradory a tu sie okazuje ze jest wiecej, flat nas zauroczyl i chyba tez nadaje sie na pierwszego psa, a to ze sam sie nie wychowa to oczywiste. Pudle choc wiem ze sa madre nie wpadly w oko mojemu mezowi. A goldeny sa cudne, ale tyle ich teraz ze strach kupowac zeby nie byl zbyt chorowity.
pozdrawiam
mysz
 

Postprzez zeberka161 20 paź 2008, o 06:57

jesli wezmiesz pieska z dobrej hodowli z udokumetowanym pochodzeniem a nie pieska z "pseudohodowli" to bedziesz miala pewnosc ze piesek bedzie po zdrowych przebadanych rodzicach wiec on tez bedzie zdrowy od chorob genetycznych i wyrosnie z niego to co chcesz.

a jesli ci nie zalezy az tak bardzo na konkretnej rasie tylko chcecie poprotu pieska do kochania wezcie psiaka ze schroniska one tez umia kochac i o wiele bardziej potrzebuja cieplego domku. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez takasobieja 20 paź 2008, o 15:29

Owszem, jesli kupisz goldka z hodowlii, ktorego rodzice są badani (bo w hodowlach są) to nie powinno byc zbytnich problemów ze zdrowiem. Jesli mialabys jakies pytania, dotyczące goldena to mów. Posiadam goldenkę.
A flat... ma zblizony charakter do goldena :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez zeberka161 21 paź 2008, o 19:31

tak flat ma bardzo podobny charakter :) ale chyba jest troszeczke mniejszy ? nie jestem pewna co do tego ;p

ale mi i falt i goldek sie bardzo podobaja :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez takasobieja 21 paź 2008, o 20:29

Flat jest mniejszy masą, ale wydaje mi się, że wyższy. Przynajmniej te dwa co widziałam... w "rasach" mają oba zblizone wagi, jednak widac po goldenie mocniejszą budowę.
Najmniejszym z retrieverów jest nova scotia tolling duck.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints