ciężka sprawa;)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

ciężka sprawa;)

Postprzez asik 20 paź 2008, o 12:51

Hej!

Chciałabym prosić o radę w sprawie wyboru rasy...Chciałabym żeby przede wszystkim to pies był szczęśliwy,ja powiedzmy na drugim miejscu :wink:
W tej chwili mam 12 letniego JRT i ok.10-letnią rottweilerke. W grudniu wraz z narzeczonym i rottką przeprowadzamy się do 3-pokojowego mieszkanka w bloku i szukamy drugiego psiaka dla nas...w zasadzie zdecydowani byliśmy na yorka ale po debatach stwierdziliśmy że może nie do końca dobry pomysł kiedy w niedalekiej przyszłości planujemy dziecko(psiak za delikatny?).Zależy nam raczej na niewielkim piesku,średnio/mało aktywnym(pracujemy po 8(z dojazdami 9) godzin i tyle psiak musiałby być sam :roll: ),sierść bez znaczenia...
czekam na propozycje :wink:
pozdrawiaja:Obrazek&Obrazek
Avatar użytkownika
asik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lip 2006, o 17:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 20 paź 2008, o 13:28

A może chcecie kolejnego JRT?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez asik 20 paź 2008, o 13:34

jrt siedzący 9 godzin w domu to samobójstwo...w tej chwili w domu jest moja mama więc ze spacerami nie ma problemu...podsumowując za aktywny...w dni kiedy będziemy w pracy-rozkład spacerów to mniej więcej-30 min przed pracą,godzinka po i myśle że do godzinki wieczór,przed snem 15 min,w dni wolne oczywiście więcej,a dla jack'a to zdecydowanie za mało :roll:
pozdrawiaja:Obrazek&Obrazek
Avatar użytkownika
asik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lip 2006, o 17:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sissy 20 paź 2008, o 13:35

HMM... może beagle ale to bardzo aktywny psiak...A zastanawiałaś się nad Cavailer King Charles spaniel?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez asik 20 paź 2008, o 13:46

Sissy napisał(a):HMM... może beagle ale to bardzo aktywny psiak...A zastanawiałaś się nad Cavailer King Charles spaniel?

beagle za aktywny zdecydowanie...a cavik?hmm...zastanawiam się tylko czy nie będzie bardzo cierpiał z powodu długiej rozłąki z właścicielem...wydają mi się bardzo miękkie i uczuciowe :)
pozdrawiaja:Obrazek&Obrazek
Avatar użytkownika
asik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lip 2006, o 17:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez takasobieja 20 paź 2008, o 15:26

Trzymajcie mnie, pisze kolezanka wyraźnie, że poszukuje psa mało lub średnio aktywnego, a tu padają psy myśliwskie? Przeciez beagle i JRT to psy jak najbardziej aktywne. Pies ma być duzy ? Mały? Ja osobiscie nie wybrałabym nigdy yorka, nie podoba mi się ani wygląd, ani charakter. Ale to kwestia gustu :) Macie już doświadczenie z psami więc może...
Ile poświecać czasu mu możecie na spacery?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Gość 20 paź 2008, o 15:47

Shakira-kiedy pisałam posta,nie widziałam pozniejszej odpowiedzi koleżanki. :roll: No ale,tak-beagle i JRT to bardzo aktywne psy-więc jesli mają byc mało-to nie polecam
Gość
 

Postprzez Sissy 20 paź 2008, o 15:48

Rany-Shakira??!! :oops: Co ja pszę??? :oops: Takasobieja-wyższy post to ten ode mnie-zapomniałam się zalogowac
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez asik 20 paź 2008, o 16:23

takasobieja napisał(a):Trzymajcie mnie, pisze kolezanka wyraźnie, że poszukuje psa mało lub średnio aktywnego, a tu padają psy myśliwskie? Przeciez beagle i JRT to psy jak najbardziej aktywne. Pies ma być duzy ? Mały? Ja osobiscie nie wybrałabym nigdy yorka, nie podoba mi się ani wygląd, ani charakter. Ale to kwestia gustu :) Macie już doświadczenie z psami więc może...
Ile poświecać czasu mu możecie na spacery?

mały ewentualnie średni-chciałabym żeby z nami wyjeżdżał(a nie wszędzie chcą się zgodzić na dużego psa mimo że moje serce należy do rottweilerów to na takowego psiaka nie możemy sobie na razie pozwolić) a poza tym potem kwestia pies+dziecko na spacerek to mały też jest bardziej "kompaktowy" :wink:
york wydał mi się w miarę optymalny pod względem temperamentu niby maluch a jednak ma ten terrierzy charakterek :wink:
spacery-tak jak napisałam post powyżej przed pracą do 30 min potem koło godzinki,wieczór godzinka i przed snem +/-15 min
w dni wolne oczywiście długie spacery(jestem do takich przyzwyczajona z racji piechów obecnie posiadanych)
pozdrawiaja:Obrazek&Obrazek
Avatar użytkownika
asik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lip 2006, o 17:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez takasobieja 20 paź 2008, o 19:02

Jesli planujesz dziecko, to dla mnie odpowiednim psem byłby golden. Mam goldenkę i tyle ile oferujesz na spacery w sam raz mu wystarczy, jednak golden to pies sredniej/dużej wielkosci. Zależy jak dla kogo. Gdybyś chciała wiedzieć coś o rasie to pytaj. Jednak jeśli chodzi o małe psy, to nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, moze shih tzu? Nie gubi włosa, toleruje inne psy, jest przyjacielski..mały, i stosunkowo mało szczeka
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Tęczova 20 paź 2008, o 20:30

No, tylko że pisze że chodzi jej o małego psa, a goldusie są raczej duże ;)
Popieram, shih-tzu ;)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez asik 21 paź 2008, o 07:39

takasobieja napisał(a):Jesli planujesz dziecko, to dla mnie odpowiednim psem byłby golden. Mam goldenkę i tyle ile oferujesz na spacery w sam raz mu wystarczy, jednak golden to pies sredniej/dużej wielkosci. Zależy jak dla kogo. Gdybyś chciała wiedzieć coś o rasie to pytaj. Jednak jeśli chodzi o małe psy, to nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, moze shih tzu? Nie gubi włosa, toleruje inne psy, jest przyjacielski..mały, i stosunkowo mało szczeka

golden to zdecydowanie nie mój psa...na pewno są fantastyczne i kochane ale tak jak już pisałam rotta gdybym nie musiala nie zamieniłabym na inna rase :wink:
shih-tzu-a myślicie że np.czasem dałby rade pobiegac za pilka?ciezko mi sie bedzie poczatkowo przestawic :wink:
pozdrawiaja:Obrazek&Obrazek
Avatar użytkownika
asik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lip 2006, o 17:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Tęczova 21 paź 2008, o 14:06

Oczywiście, że tak.
Shih-tzu to niby kanapowce, a niezłe łobuzy z nich ;)
Mam aż trzy koleżanki posiadające te pieski.
Dlatego szczerze polecam !! ;)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez takasobieja 21 paź 2008, o 14:57

WIem, ze golden duzy, dlatego napisalam, ze to raczej sredni/duzy pies, a nie mały.
Nie wiem jak bedzie ze złapaniem pilki w tych ich pyszczkach. :?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Tęczova 21 paź 2008, o 14:59

No coś Ty, bez problemu ;)
One świetnie się bawią piłkami, aż milo popatrzeć ;)
Oczywiście piłka nie może być większa od niego :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints