Witam, mam pewien problem.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Witam, mam pewien problem.

Postprzez jolamarek 28 lis 2008, o 13:44

Witam! Mam na imię Jola. Szukaliśmy z mężem psa kochanego i rodzinnego, ponieważ mamy dziecko - 4lata i starszą córkę- 12lat.
Córka jest bardzo dojrzała na swój wiek,także będzie mogła się nim w pełni zajmować. Tylko nie chcemy trzymać psa w domu.Tak zdecydowaliśmy i proszęnas nie namawiać:) Czy owczarek niemiecki nadaje się na psa na dwór. Oczywiściespacery - nie tylko buda. Rodowód.
Myśleliśmy też nad labradorem lub goldenem retrieverem. Chcemy rasę łatwodostępną i takąz dużą liczbą hodowli, ponieważ nie chcemy jeździć Bóg wie gdzie. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiamy. Jola i Marek.
jolamarek
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 28 lis 2008, o 13:58

droga Jolu
jesli chcesz psa rodzinnego to jak wyobrazasz sobie jego psychike trzymajac go na podwórku? rasy przeznaczone do strózowania sa indywidualistami mogacymi pracowac bez człowieka, rasy do towarzystwa, rodzinne sa od niego uzaleznione, uzaleznione od jego obecnosci. wiesz ze wilk odrzucony przez stado zdycha? nie pisze tego by krytykowac twój pomysł lecz bys zastanowiła sie czego chcesz. pies w domu nie oznacza lezenia na kanapie i włazenia wszedzie.
owczarek nie jest psem rodzinnym a labrador i golden nie nadaja sie na podwórko. namawiac ciebie na leonbergera nie chce bo bedzie mi go zal. majac dzieci nie znajdziesz czasu na przebywanie z nim.
dla mnie kochany i rodzinny oznacza członka rodziny ktory bierze udział w całym jego zyciu. ja bez psa sie nigdzie nie ruszam, zostaje tylko gdy ide do pracy lecz dzieci ze soba tez nie zabieram ;) reszte dnia psiak jest ze mna, nawet gdy nie mam czasu na zabawe z nim lezy u nóg, bo chce byc razem z rodzina ktora jest jego jedyna miłoscia, jego stadem. chcesz psa dla dzieci wiec niech bedzie z dziecmi. nie jest to wg ciebie do zakceptowania to pomysl czy nie zrezygnowac z pomysłu.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez jolamarek 28 lis 2008, o 14:06

myślałam o owczarku, ponieważ moi przyjaciele mają właśnie owczarka na dworze. i jest bardzo miłym psem. jest ze sprawdzonej hodowli, i mąż był już zdecydowany go kupić, lecz ja chciałam jeszcze zapytaćspecjalistów o zdanie. skoro nie owczarek - to jaki?
naprawdę, nie ma mowy o mieszkaniu w domu.
jolamarek
 

Postprzez leonberg 28 lis 2008, o 14:09

powiedz po co ci pies? bo mieszkajac stale na podwórku nie bedzie rodzinny, czy znajdziesz czas na jego socjalizacje z dziecmi i jak to zrobisz?
moja ukochana rasa sa leonbergery. sa to psy rodzinne ktorych szata pozwala na mieszkanie na podwórku. sa tak kochane ze zal ich trzymac poza domem. moja rada nie kupuj psa.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 28 lis 2008, o 14:14

jolamarek napisał(a):nie ma mowy o mieszkaniu w domu.


Jeśli mogę spytać,to pytam-dlaczego? Porywasz się na coś niewyobrażalnie trudnego-pies stróż,jak już mówił Leonberg jest indywidualistą -człowiek jest,bo jest,ale jak go nie ma też dobrze. Pies taki nie będzie zbyt dobrym kompanem dla dzieci.

Goldeny-dla dzieci świetne. Ale to nie są psy na dwór. Tak samo leośki. Męczyły by się niemiłosiernie. Pies w domu to coś pięknego.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez dariak15 28 lis 2008, o 14:14

No bo to ma być stróż czy pies rodzinny skoro pies rodzinny to wykluczone jest żeby mieszkał na podwórku
Pozatym labrador i golden są psami typowo rodzinnymi ale nie mogą mieszkać na dworze
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Gość 28 lis 2008, o 14:16

nie oczekiwałam takiej odpowiedzi.
no cóż, pies potrzebny mi i jako stróż, i jako pies łagodny dla moich dzieci. nie musi się z nimi bawić, wystarczy, że nie będzie zwracał uwagi na ich zaczepki.
Gość
 

Postprzez leonberg 28 lis 2008, o 14:23

Sissy leos jest swietnie przystosowany do przebywania na dworze jednak by był prawdziwie psem rodzinny musi z ta rodzina przebywac. widziałem wiele psów ktore zostawione na wiekszosc czasu same, kochały ludzi lecz to nie było to. np reagowały na inne psy agresja a jak na leona jest to niezdrowy objaw. nie mówiac juz ze potrafiły byc agresywne do obcych ludzi. jak takiemu psu zaufać wiedzac ze nie jest to normalne zachowanie tych psów? u mnie psiak przebywa na dworze, przebywa nawet w zimie wiecej niz w lecie lecz jest to jego wybór. jest mu w zimie w domu za ciepło i wraca kiedy ma na to ochote, kiedy potrzebuje naszej obecnosci.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 28 lis 2008, o 14:26

leonberg napisał(a):Sissy leos jest swietnie przystosowany do przebywania na dworze jednak by był prawdziwie psem rodzinny musi z ta rodzina przebywac.


Leonberg,wiem,że leośki mają predyspozycje to mieszkania na dworze,ale pisząc że będzie się męczył,chodziło mi o to,że leony potrzebuiją słatego kontaktu,to takie miśki,które lubią się przytulać.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 28 lis 2008, o 14:27

Anonymous napisał(a):nie oczekiwałam takiej odpowiedzi.
no cóż, pies potrzebny mi i jako stróż, i jako pies łagodny dla moich dzieci. nie musi się z nimi bawić, wystarczy, że nie będzie zwracał uwagi na ich zaczepki.

bardzo przepraszam lecz jest to co innego niz napisałas na poczatku. albo albo

Sissy przepraszam inaczej to zrozumiałem. to co napisałas jest w 100% prawda. leos wrecz domaga sie pieszczot i jest zawsze tam gdzie ty.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Sissy 28 lis 2008, o 14:35

leonberg napisał(a):
Sissy przepraszam


Wybaczone. :) Mogłeś mnie źle zrozumieć,bo wyszło mi takie ,,masło maślane".
Drogi gościu-przykro mi,jeśli nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś. Jesteśmy szczerzy. Albo pies na dwór-stróż i ,,obronnik" (?) albo psak w domu,rodzinny i przytulaśny. Jak powiedział leonberg: albo albo.

Wybór należy do ciebie.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez takasobieja 28 lis 2008, o 17:22

"Jolamarek" goldeny i labradory w zadnym wypadku nie mogą byc w budzie. Są to psy wyjątkowo rodzinne. Jesli pies w ogole nie bedzie mogl przebywac w domu, to lepiej niebierzcie psa :? spac owszem, moze na dworzu, ale przebywac kazdy pies musi z ludzmi. Procz tego, ze macie podwórko, to pies musi chodzic na spacery.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints