Jakiego kupić psa.? :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jakiego kupić psa.? :)

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 13:56

Hej.! :D Mam mały problem i mam nadzieje że ktoś mi doradzi. Planuje zakup psa małej rasy, taki rodzinny piesek mieszkający w domu itd. Ale mam dylemat, bo nie wiem jaka rasa by była dobra.? Chce mieć "normalnego psa", którego nie trzeba zabierać co 3-4 tygodnie do fryzjera itd. ;p Więc jakiego najlepiej wziąść. ? ;) Podobają mi się m.i. Maltańczyki ale czy ten piesek może się obejść bez fryzjera.? I najlepiej by było gdyby ten piesek nie uczulał (ale nie chce słyszeć o chińskim grzywaczu!). :)
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez paulina122 12 maja 2009, o 14:52

Nie lepiej wziąść psa ze schroniska?
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek" - Fran Lebowitz
Avatar użytkownika
paulina122
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 18:41
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 16:00

Miałam już psa ze schroniska (terierka), z którym nie było żadnych problemów i nawet o dziwno nikt na niego nie miał uczulenia. A to jest problem ze schroniskowymi psiakami, bo bardzo mało jest takich psiaków.
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez paulina122 12 maja 2009, o 16:20

U mnie w schronisku w Jeleniej Górze jest pies podobny do pudelka ,ale wygląda troche inaczej. Pudle nie uczulają więc sądze ,że on też nie będzie uczulać.
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek" - Fran Lebowitz
Avatar użytkownika
paulina122
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 18:41
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 16:21

A masz może jakieś jego zdjęcie.? :)
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez Sissy 12 maja 2009, o 17:05

,,Żeby nie uczulał''... Gadanie bzdur. Każdy pies uczula,w mniejszym lub większym stopniu,ale uczula. Ludzie są głównie uczuleni nie na sierść,ale na podszerstek,ślinę itp.
Warunki,warunki,jeszcze raz warunki. Ile czasu możesz poświęcić psu na spacery? Ile czasu zostawałby sam w domu? Doświadczenie?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 17:33

Dobrze, w takim razie chodzi mi żeby jak najmniej uczulał. Na spacery dziennie mogę poświęcić 3-4 godziny. Zostawał by na max. 6 godzin sam. Miałam już dwa psy tak jak mówiłam jednego (teriera) ze schroniska, z którym nie miałam najmniejszych problemów. Oraz mieszańca labradora z chartem.
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez EsHa. 12 maja 2009, o 18:27

I najlepiej by było gdyby ten piesek nie uczulał
(ale nie chce słyszeć o chińskim grzywaczu!)

Czy Ty się słyszysz ?
Żeby nie uczulał ? :roll:
Tylko niech Leonberger tu nie wpadnie :lol: - tym lepiej dla Ciebie.
Nie chcesz grzywacza, bo... ? Brzydki, acha.
Więc zależy Ci na wyglądzie ?
York, albo chihuahua + koniecznie sukienka + diamentowa obroża.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez paulina122 12 maja 2009, o 18:31

Sorki ,zapomniałam on znalazł już nowy dom ,ale może ten ci się spodoba:
Obrazek
Wiem,że może uczulać .Ale jest śliczny ,ma 5 lat.
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek" - Fran Lebowitz
Avatar użytkownika
paulina122
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 18:41
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 18:33

Nie.! Tego nie powiedziałam. Mi się te pieski osobiście podobają, ale niestety sama w domu nie mieszkam i wybór psa należy również do pozostałych członków rodziny :) O nie, sukienki, brylantowe obróżki itd. to nie dla mnie.;/
Gdy miałam poprzedniego psa i byłam z nim u WETA wtedy on mi powiedział żebym kupiła psa, który nie uczula więc dla tego o to pytam. Nie znam się za bardzo na rasach psów, tylko tak słyszałam od WETA.
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 18:34

paulina 122 - a czy ten psiak nadaje się na psa rodzinnego.? Chodzi mi czy dziecku nie zrobi krzywdy.? :)
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez EsHa. 12 maja 2009, o 18:35

A uzasadznił Ci dlaczego ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 18:38

Tak. Ponieważ wiedział jakie moja rodzina ma problemy z alergią (wysypka itd). Mówił też że jest jakaś nowa hodowla psów bodajże w Katowicach (labrador+pudel chyba) i mówił że one nie uczulają.
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Postprzez paulina122 12 maja 2009, o 18:42

offeczka napisał(a):paulina 122 - a czy ten psiak nadaje się na psa rodzinnego.? Chodzi mi czy dziecku nie zrobi krzywdy.? :)

Misiek jest dużym psem o biszkoptowym umaszczeniu i łagodnym usposobieniu. Ma wspaniały charakter wesołka! Uwielbia kontakt z człowiekiem. Zaletą MIśka jest to, że szybko się uczy. Rozumie i wykonuje prośby: "siad", "waruj" i "podaj łapę".
Duży pies, o jasnym umaszczeniu i łagodnym usposobieniu. Jest spokojny i stateczny.

Wątpie ,ale jeśli szukasz psa ,który nic nie zrobi małemu dziecku to jeszcze poszukam czegoś odpowiedniego dla ciebie.
A o jakim charatkerze psa szukasz?
"Jeśli jesteś psem i twój właściciel zaproponuje ci włożenie gustownego sweterka - zasugeruj mu gustowny ogonek" - Fran Lebowitz
Avatar użytkownika
paulina122
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 28 mar 2009, o 18:41
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez offeczka 12 maja 2009, o 18:52

Mam tęsknotę za moim byłym terierem, więc myślę że najlepiej o takim usposobieniu terierkowatym. :) Również dobrze by było gdyby piesek nie był za duży (tak do kolana).
offeczka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 maja 2009, o 13:40

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints