West York Shih-Tsu Szpic Niem... Maltańczyk co kupic?? HELP

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mrowka456 26 maja 2009, o 21:09

ailata: wez yorka i shitzu i skrzyzuj to to samo co te wasze labradodle ;/ zgroza
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 26 maja 2009, o 21:27

Labradoodle nie są rasą uznaną w Polsce i tego się trzymajmy ponieważ w tym właśnie kraju żyjemy. A w chwili obecnej jakiekolwiek kojarzenie psów w celu posiadania tejże "rasy" to zwykła pseudohodowla i nabijanie kasy na ludzkiej niewiedzy i głupocie.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 27 maja 2009, o 19:04

ailata nie znam zadnej Edyty. to co pisałem nie odnosiło sie do nikogo personalnie. opisywałem zjawisko i jak zwykle byłem troszkę cyniczny.
jesli ktoś czuje potrzebe hodowania psiaków, niech robi to zgodnie z przyjetymi zasadami. jest wiele ras psów ktore można rozmnażać i nie trzeba do tego tworzyć mitów i legend.
dla mnie labradoodle to wynik mody i wmawiania ludziom głupot. labrador stał sie popularnym psem rodzinnym a jak go skrzyżowano z pudlem który nie gubi włosa to wydaje się że to pies idealny do mieszkania.
zresztą nie takie bzdury pseudochodofcy sciemniają naiwniakom.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ailata 3 cze 2009, o 22:25

"jesli ktoś czuje potrzebe hodowania psiaków, niech robi to zgodnie z przyjetymi zasadami"
Tak ogólnie, to ja się nawet zgadzam, że skrzyżowanie 2 psów różnych ras nie daje kolejnej, nowej, unikatowej rasy.
Natomiast jakoś te nowe rasy ciągle powstają i kolejność jest taka, że ktoś tworzy nową rasę, a dopiero po jakimś czasie zostaje ona "uznana". Tak przecież było ze wszystkimi nowymi rasami, bo inaczej nie da rady.
To, że labradoodle są hodowane w Polsce zanim zostały wpisane na listę, to pewnie faktycznie moda (na labradory i nowinki), ale cóż...
Kupujący będą pewnie wiedzieli, że nie jest to jeszcze "oficjalna" rasa.
Zresztą - w to już nie wnikam.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez WojciechXxX 4 cze 2009, o 20:10

Musze napisać, że bardzo ładna jest mieszanka shih tsu z sznaucerem miniaturka SĄ NORMALNIE ZAJEFAJNE :P
Avatar użytkownika
WojciechXxX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 00:23
Lokalizacja: Kętrzyn WAR.. i MAZ..

Postprzez mArGoSiA 4 cze 2009, o 20:17

Wszystkie pieski są fajne ale co ma na celu bezsensowne krzyżowanie psów? nie mam pojęcia ale ofiarami tego są zwierzęta w schronisku.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez aga3b 8 cze 2009, o 11:08

WojciechXx napisał(a):Musze napisać, że bardzo ładna jest mieszanka shih tsu z sznaucerem miniaturka SĄ NORMALNIE ZAJEFAJNE :P

Po pierwsze: jak już coś to shih-tzu, a po drugie popieram post pode mną- po co bezsensownie krzyżować psy, sprzedawać na giełdzie jak to u mnie w mieście się dzieje za 300 zł byleby tylko zedrzeć z nowego własciciela jak najwięcej..wmawiając, że jest to pies rasowy :/
aga3b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 19 maja 2009, o 23:38
Lokalizacja: :)

Re:

Postprzez SylwiaMM 14 lip 2009, o 14:23

aga3b napisał(a):
WojciechXx napisał(a):Musze napisać, że bardzo ładna jest mieszanka shih tsu z sznaucerem miniaturka SĄ NORMALNIE ZAJEFAJNE :P

Po pierwsze: jak już coś to shih-tzu, a po drugie popieram post pode mną- po co bezsensownie krzyżować psy, sprzedawać na giełdzie jak to u mnie w mieście się dzieje za 300 zł byleby tylko zedrzeć z nowego własciciela jak najwięcej..wmawiając, że jest to pies rasowy :/



Ale jak ktoś wie, że 'toto' rasowe nie jest i się na to godzi...to cóż złego jest w przygarnięciu psiej istoty? :)
SylwiaMM
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 lip 2009, o 08:45
Imię psa: Zak...od Zakynthos :)
Rasa psa: wszystkie rasy świata w jednym psie

Re: West York Shih-Tsu Szpic Niem... Maltańczyk co kupic?? HELP

Postprzez ValdeQ 14 lip 2009, o 14:36

SylwiaMM napisał(a):Ale jak ktoś wie, że 'toto' rasowe nie jest i się na to godzi...to cóż złego jest w przygarnięciu psiej istoty? :)

W przygarnięciu nic. Tyle, że w ten sposób wspierasz producenta tych istot. Który niestety nader często okazuje się cynicznie wykorzystywać uczucia przechodniów.

Abstrahując od tematu rasowości, minimum tego, co należy zrobić przed zakupem szczenięcia, to bezwzględnie zobaczyć matkę. Ta jedna, jedyna reguła, gdyby jej przestrzegać, ocaliłaby kilkaset dziennie takich istot.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: West York Shih-Tsu Szpic Niem... Maltańczyk co kupic?? HELP

Postprzez SylwiaMM 14 lip 2009, o 15:00

Chyba pomyslę o jakims bidulu ze schroniska....ten rynek mnie przerasta :(
SylwiaMM
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 14 lip 2009, o 08:45
Imię psa: Zak...od Zakynthos :)
Rasa psa: wszystkie rasy świata w jednym psie

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints