Piesek dla rodziny 'bez doświadczenia'

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Piesek dla rodziny 'bez doświadczenia'

Postprzez ija 3 lip 2009, o 06:25

Witam wszystkich forumowiczów :)
Od dłuższego czasu czytam to forum i zastanawiam się nad kupnem psa. Nie jestem jeszcze w stu procentach zdecydowana, jednak chciałabym się zorientować jaka rasa odpowiadałaby moim warunkom i trochę na jej temat poczytać. Najbardziej podobają mi sie duże psy (leonbergery <33) jednak zdaję sobie sprawe, że im wiekszy pies tym większa odpowiedzialność no i więcej pieniędzy... Mogę przeznaczyc miesięcznie ok. 200 zł na utrzymanie plus ew. koszty leczenia... chciałabym psa małego bądź średniego. Jako że nie mam doświadczenia z psami zależałoby mi na dość łatwym w ułożeniu psiaku, który nie wymagałby jakiejś specjalnej pielęgnacji (mam na myśli strzyżenie itp.). Mieszkam w domku jednorodzinnym z niewielką działką, na spacery mogę poświęcić 15 minut rano, po szkole ok. 20-30 min i wieczorem... co do dlugości wieczornych spacerów to mogą być naprawde długie. Zależy mi też aby pies nie brudził zbytnio (dużo sierści czy też nadmierna ilość śliny). Jeśli chodzi o wygląd to ja jestem otwarta na wszelkie rasy, jednak nie mieszkam w domu sama, wiec chcialabym aby pies wyglądał jak pies (mnie na przykład bardzo podobają się buldogi francuskie, jednak moja mama twierdzi że wygląda okropnie i nie wyobraża sobie mieć takiego psa w domu)


Dodam też, że oczywiście planuję zakup psa rodowodowego więc liczę się z tym, że na szczeniaka przyjdzie mi się zapłacić dość wysoką cenę. Czekam na wasze propozycje :)
ija
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2009, o 05:52

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 3 lip 2009, o 09:26

jeśli mieszkasz niedaleko Wrocławia bądź jesteś dość mobilna to zapraszam na kawę. poznasz leosie i przekonasz się czy to psiak dla ciebie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ija 3 lip 2009, o 15:31

nawet nie wiesz jak chętnie skorzystałabym z okazji... niestety nie mieszkam w Polsce :(

Na chwilę obecną jest to trochę zbyt duży pies jak na moje warunki... może kiedyś :)
ija
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2009, o 05:52

Postprzez leonberg 3 lip 2009, o 16:12

szkoda. zawsze miło porozmawiać o leonkach. :wink:

Obrazek

Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ija 3 lip 2009, o 17:45

:) a może mógłbyś polecić jakąś mniejszą rasę?
ija
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lip 2009, o 05:52

Postprzez Minniee 3 lip 2009, o 18:03

a moze cavalier?
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Postprzez takasobieja 8 lip 2009, o 14:26

Spaniel amerykański ?
Poznalam nad morzem Bedlington teriera! Świetny pies :) niestety wymaga strzyzenia... Jest ich bardzo mało w polsce, w sumie to nigdy nie spotkalam tu tej rasy, a ze Ci państwo byli z Niemiec, dlatego mialam okazje poznac psa :) to ich 4 pies tej rasy.
A moze pinczer średni ?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Re:

Postprzez Alisha-Emma 13 lip 2009, o 17:16

takasobieja napisał(a):Spaniel amerykański ?
Poznalam nad morzem Bedlington teriera! Świetny pies :) niestety wymaga strzyzenia... Jest ich bardzo mało w polsce, w sumie to nigdy nie spotkalam tu tej rasy, a ze Ci państwo byli z Niemiec, dlatego mialam okazje poznac psa :) to ich 4 pies tej rasy.
A moze pinczer średni ?

Cocker Amerykański jest bardziej dla ludzi obeznanych, ponieważ ma on dominujący charakter i trzeba go czesać, strzyc oraz trymować. Cavalier mógłby być.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Re: Piesek dla rodziny 'bez doświadczenia'

Postprzez zeberka161 13 lip 2009, o 21:01

amerykan dominujacy ? hahaha pierwsze slysze :ojej:

o spanielach wiem duzoooo. i znam wielu chodowcow jest tez hodowla amerykanow w polsce.
ale niestety ich wlos potrzebuje duzo pielegnacji a sa to raczej spokojne psiaki :)

ale na pierwszego psa nie polecam zadnego psa mysliwskiego. no chyba ze ktos ma bardzo duza wiedze na ich temat.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: Piesek dla rodziny 'bez doświadczenia'

Postprzez Olusi@ 17 lip 2009, o 08:53

Border collie.? Pinczer miniatura, średni.?xd
Miałaś już kiedyś psa ? (jeśli pisałaś już to przepraszam za moją nieuwagę)
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints