Nowy domownik?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Nowy domownik?

Postprzez renataks 26 wrz 2009, o 18:16

Witajcie, jestem bliska decyzji zaproszenia do domu nowego domownika- pieska.
Wychowywałam się w domu z ogródkiem, od dziecka w domu zawsze był pies- erderl terrier, spaniel, polski owczarek nizinny, owczarek niemiecki długowłosy, golden.
Obecnie mieszkam z mężem (który niechętny jest pieskowi) i dwójką dzieci (6 i 9 lat) w dużym mieście w małym (44 m) mieszkaniu.
Psiątko musiałoby 8 godzin być same. Czy Waszym zdaniem westik dałby radę w takim towarzystwie i w takich warunkach?
Czekam na opinię.
renataks
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 18:06

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Nowy domownik?

Postprzez ValdeQ 26 wrz 2009, o 19:21

Westik pewnie dałby radę ale lepiej niech tę decyzję wspierają wszyscy domownicy. Umów się z jakąś hodowlą i pojedź z mężem tylko obejrzeć szczeniaczki. Mało kto jest się w stanie oprzeć kiedy taki szczenior sobie go sam wybierze na właściciela. I tak zresztą nie należy kupować szczeniąt kiedy się przynajmniej nie widziało matki i to w jej domu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Nowy domownik?

Postprzez leonberg 28 wrz 2009, o 12:33

jeśli mąż nie chce psa to należy się zastanowić czy jest wam potrzebny. psiak powinien być częścią rodziny. jesteście małżeństwem. pewne decyzje należy podejmować wspólnie. zanim zaczniesz rozmawiać o rasach psów, porozmawiaj z mężem. z tego co napisałaś to tylko ty jesteś bliska decyzji zaproszenia psiaka do domu. proponuję byście obejrzeli w jakiś miły wieczór film "Marley i Ja" zakończenie jest wzruszające. w tym filmie widać kim powinien być pies w rodzinie. to lekka komedia o źle wychowanym psiaku z pięknym morałem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Nowy domownik?

Postprzez renataks 28 wrz 2009, o 17:32

Bardzo dziękuję za rady. Oczywiście decyzja o nowym domowniku jest wspólna, dorastamy do niej od roku. Może źle to zabrzmiało w pierwszym mailu. Mąż godzi się z obecnością pieska w domu, ale bez entuzjazmu. Czeka nas i tak wizyta u alergologa, bo u córki (6 lat) dwa lata temu po testach rozpoznano alergię na psa, i to dosyć mocną. ze względu na Dzieci chciałabym szczeniaczka (każde dziecko chce mieć małego pieska :D ) a wzięcie kundelka nie daje pewności,że on zostanie mały ( małe mieszkanie niestety też ogranicza).
renataks
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 wrz 2009, o 18:06

Re: Nowy domownik?

Postprzez takasobieja 2 paź 2009, o 14:21

Lepiej sprawdz co z dzieckiem. Wpierw alergolog, dobrze też gdyby dziecko przebywalo gdzies z jakimś pieskiem. Zobaczysz jakie sa objawy. Kiedyś wg testów nie byłam alergikiem, ale gdy przebywalam z psem się dusiłam i musialam brać pompki. Alergia w wieku dojrzewania zniknęła. Mam goldena i już teraz żadnych problemów z alergią. Są pieski które "nie uczulają". Wiadomo, jesli dziecko uczulone jest na mocz czy ślinę to wtedy nie ma o czym mowić. Przede wszystkim na pewno piesek musi być mały. Nie widzę dużego psa w tak małym mieszkaniu, które zamieszkują 4 osoby. Myślałabym o west'cie, yorku, pudlu. Zależy też ile mozesz zaoferowac mu spacerów. Czy w grę wchodzi takze wizyta u fryzjera itp.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints