jaki pies dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jaki pies dla mnie?

Postprzez piotrekmielec 27 lut 2010, o 18:29

Elo
Bardzo chcę mieć psa, jak, myślicie, jaka rasa byłaby najlepsza?
Mieszkam sam (czasem ktoś wpada na noc xD), często nie ma mnie w domu - robić w końcu trzeba. Chcę psa, który potrzebuje mało ruchu i nie wymaga intensywnej pielęgnacji. Najlepiej mały tak <25kg najlepiej <20kg. Mogę poświęcać mu dużo czasu, jak jestem w domu, z psami mógłbym bawić się godzinami. Wcześniej miałem boksera ale zdechł na nowotwór, więc mam doświadczenie z psami. Myślałem o mopsie - niebagatelnie mi się podoba. Ale słyszałem, że nie może długo zostawać w domu. Na pewno??
Nie musi być "kumaty" tzn umieć tysiąca sztuczek. I żeby nie niszczył za dużo :). Co myślicie??
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
piotrekmielec
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2010, o 18:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: jaki pies dla mnie?

Postprzez Asmax 27 lut 2010, o 18:39

Może bulldog angielski? Nie potrzebuje dużo ruchu, jest raczej spokojny, niezbyt kumaty :P

A przez jaki czas konkretnie pies miałby zostawać sam? Mam na myśli ilość godzin dziennie.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: jaki pies dla mnie?

Postprzez mArGoSiA 27 lut 2010, o 18:42

Każdy pies odpowiednio nauczony może zostawać sam w domu.

Asmax,a co rozumiesz pod pojęcie "niezbyt kumaty"?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: jaki pies dla mnie?

Postprzez Asmax 27 lut 2010, o 18:51

Każdy pies odpowiednio nauczony może zostawać sam w domu.


Owszem, ale lepiej chyba zostawić coś mało ruchliwego, niż ocean niespożytej energii? Oczywiście, każdego psa można odpowiednio zmęczyć przed zostawieniem w domu, ale Piotrek napisał, że wolałby psa który potrzebuje mało ruchu. Huskiego nie podepnę pod etykietkę "mało ruchliwy" :wink:

Asmax,a co rozumiesz pod pojęcie "niezbyt kumaty"?


Wierze, że u każdego psa da się wypracować reakcje na odpowiednie komendy czy zachowania, ale jedne psy uczą się szybciej, inne wolniej. Bądź co bądź, Bulldogi Angielskie nie należą do bystrzaków. Przepraszam, jeżeli obraziłem tym któregoś hodowce bądź posiadacza bulldoga angielskiego.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: jaki pies dla mnie?

Postprzez piotrekmielec 27 lut 2010, o 19:07

Asmax napisał(a):A przez jaki czas konkretnie pies miałby zostawać sam? Mam na myśli ilość godzin dziennie.

Zwykle 7-14 czyli z 7h, czasem 8. Przez ten czas nie byłby wyprowadzany. Wiem że trochę dużo. Mój poprzedni pies, bokser, jak się rano załatwił, to spokojnie wytrzymywał aż wrócę do domu. Jak zostawałem dłużej, prosiłem sąsiada, żeby go wypuszczał.
piotrekmielec
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lut 2010, o 18:16

Re: jaki pies dla mnie?

Postprzez Agrestowa 28 lut 2010, o 01:04

wiekszośc molosowatych to psy które nie wymagaja specjalnej ilosci ruchu 2-3 spacery dziennie wystarcza na rozładowanie energii, mopsy spokojnie wytrzymaja z sisianiem i pozostawieniem na 8godzin, ja ze swojej strony polecam CA de bou, psy z krótka sierscia (podczas gubienia pierwszego włosa jest tylko etap intensywnego wyczesywania), nie za duze, ciche i spokojne, duzo czasu przesypiaja....fajna rasa i milusińska
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints