Pies do mieszkania ok 90m

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Timo 26 kwi 2010, o 21:57

Witam,
Jaka rasa będzie dla mnie odpowiednia?
Mam mieszkanie ok 90m z dwoma tarasami każdy z nich po 15m
i nie wiem jakiego psa wybrać. Pies nie może być mr.Demolka
gdy nikogo nie będzie w domu,będzie musiał zostać 4 dni w tygodniu w domu
na ponad 7 godzin, spacery będzie miał przed 7:00 potem po moim
powrocie ze szkoły (zależy od dnia ale jest to przeważnie 15-16:30),
również jesli będzie mu się chciało to miedzy wyjsciem po szkole
do 21, i ok 22. Preferuję psa "kudłatego" ale do krótkowłosych
nic nie mam. Pies musi być sredniej wielkosci większy od cavaliera
ale mniejszy niż 50-55cm bo większy pies po prostu by się
zamęczył. Odpadają wszelkie psy bojowe bo nie mam zamiaru
się z nim "puciać" w wychowanie żeby mnie nie zabił. Nie może
być to pies który potrzebuje spaceru ponad 4-10km. Obok mnie
jest mały lasek, polano-łąko-pole i trochę dalej duży las.
Pieniądze nie grają roli. Na rodowodzie jakos specjalnie
mi nie zależy ale pies ze schroniska odpada bo już raz takiego
miałem no i niestety był chory psychicznie.
Pozdro Tim

Ps. Sory za brak "si" ale mam cos ze sterownikami :D
Timo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez EsHa. 27 kwi 2010, o 12:15

Czytając Twój post poczułam się jak w komedii.
Jak psu się będzie chciało, czy Tobie ? To zasadnicza różnica.

To, że psiak ze schroniska, który widziałeśbył "chory psychicznie" cokolwiek to oznacza, nie przesądza o innych! Bidule są przepełnione tymi zwierzakami i zapewniam Cię, że znalazłbyś "normalnego". Pisałeś, że nie zależy Ci na rodowodzie, więc skoro schronisko też odpada zostaje pseudohodowla ?

Psa, którego musiałbyś szkolić żeby Cię nie zabił ? Cóż, każdego "wypadałoby trochę wychować"...

To co piszesz to jakiś absurd. Jakie masz doświadczenie z tymi zwierzakami ? Myślisz, że jesteś w stanie zapewnić mu to, czego potrzebuje ?
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Timo 27 kwi 2010, o 13:00

Jak psu się będzie chciało to chyba oczywiste dla kogos kto umie czytać. Już na rodowodzie mi zależy bo przeczytałem czym on dokładnie jest
i różnica jest potężna. Ze schroniska nie wezmę bo mam uraz a zgodnie z konstytucją mam prawo do własnych przekonań.
Doswiadczenie mam 2 letnie z tym ze schroniska.
EsHa. napisał(a):Myślisz, że jesteś w stanie zapewnić mu to, czego potrzebuje ?

Co przez to rozumiesz?
Timo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez czmtsz 27 kwi 2010, o 17:12

Hej:)

Tak czytam twoja prosbe i odpowiedzi i smiac mi sie chce:) Nie rozumiem troche co w Twojej wypowiedzi bylo nie tak. Mam dla Ciebie odpowiedz. Jest to oczywiscie moja opinia (do ktorej mam prawo wiec nie zbanujcie mnie;) Ja polecam minilabradoodle:) Wiem, ze w Polsce bedzie Ci ciezko takiego zdobyc ale jesli pieniadze nie graja roli to moglbys poszukac za granica. Jesli chodzi o spelnienie Twoich wymagan to wydaje mi sie odpowiednim psiakiem jako, ze jest kudlaty , nie zabija ;) (to zart jesli by ktos nie zalapal:) jest bardzo uleglym psiakiem i nie szczeka duzo co w przypadku mieszkania jest raczej wazne. Jesli masz blisko do lasku, lak i pol to bez smyczy bedzie mogl sie wybiegac nawet na polgodzinnym spacerku. Co do rodowodu to jesli chodzi o Australijskie mini labradoodle to cos w tym rodzaju wystawiaja ale nie ma to znaczenia bo i tak nie sa uznana rasa w Polsce.
Moj drugi pomysl to po prostu pudel-taki mini:)

Pozdrawiam.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Timo 28 kwi 2010, o 11:22

Szukałem tego labradoodle jakiejs hodowli w polsce albo cos i niestety nic nie ma... Mógłbym poszukać za granicami polski
bo niby nie ma granic ale mam dziwne przeczucie że gdyby straż graniczna zatrzymała na kontrole mogło by być nie za fajnie
poza tym pies by się zamęczył jechać ponad 7 godzin :mrgreen: Na razie poszukuję owczarka katalońskiego bo mi wpadł
w oko i w polsce tylko 1 hodowla :/ ale może się uda :D
Timo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Asmax 29 kwi 2010, o 08:33

labradoodle to nie rasa, to mieszaniec.

Do Twoich warunków pasuje sporo psów, masz wybór spośród średnich Terrierów - Foksterier, czy mniejszy Jack Russell terrier. Oczywiście są jeszcze Terriery typu bull, (Bullterrier, Staffordshire Bull Terrier) ale widząc Twoje nastawienie to nawet nie chce Cię przekonywać :) Może sznaucer średni?

Między 7 a 16:30 jest dość spory rozrzut, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale szczeniaki muszą znacznie częściej wychodzić na spacery niż dorosłe psy, nie wspominając już o jedzeniu, które dla szczeniaka powinno być podzielone na minimum 3 porcje :)

Proponuje również, dla dobra psa od razu zakupić klatkę. Jeżeli pies ma zostawać koło 8 godzin, lepiej w tą klatkę zainwestować - mamy wtedy pewność, że pies nic sobie nie zrobi, a jednocześnie meble i wszystko inne jest poza zasięgiem jego paszczy.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Timo 29 kwi 2010, o 11:09

Do moich warunków pasuję masa psów :) już jestem zdecydowany na Bearded Collie znalazłem szczeniaczki w PL :) Foxa ma mój kumpel nawet fajna rasa ale do colliego coś czuje on jest taki wysublimowany :D

Wiem że małe muszą wychodzić częściej prawdopodobnie moi rodzice się poświęcą - zmienią godziny pracy bo w sumie nic nie tracą. Co do klatki to się zobaczy, przez tydzień będzie bez klatki i jeśli mój xbox będzie w jednym kawałku i wszystkie domowe laptopy też to o klatce zapominam.
Timo
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 21:44

Re: Pies do mieszkania ok 90m

Postprzez Asmax 29 kwi 2010, o 11:26

Nie rozumiesz podstawy działania klatki. Zostawiając psa samego w domu, narażasz go na niebezpieczeństwo, czy to zjedzenia jakiegoś kabla, czy ściągnięcia na siebie obrusu z zawartością, zrzucenia czegoś itd. Klatka jest również dla psa, swoistego rodzaju azylem, do którego pies udaje się w razie jakiejś awantury. Działa to tak, że jeżeli pies coś zrobił źle, i powiedzmy podnosisz na niego głos, to w momencie kiedy on wchodzi do swojej klatki jest dla Ciebie nietykalny i niewidzialny. W klatce nigdy nie może zostać ukarany. No i do tego dochodzi niezwykła wygoda transportu - gdziekolwiek jedziesz możesz zabrać dom psa ze sobą. Pies w klatce zostaje zamknięty tylko na noc, a później na dzień - na czas kiedy Ciebie nie ma. W czasie kiedy ktoś jest w domu klatka powinna być otwarta. No oczywiście, możesz najpierw uczyć go tydzień spać na posłaniu, a później to posłanie włożyć do klatki, tylko, że im wcześniej przyzwyczaimy psa tym łatwiej.

Nie znam charakteru ani możliwości Bearded Collie, dlatego najlepiej zapytaj hodowcy co będzie dla psa najlepsze.
Kamil
Avatar użytkownika
Asmax
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 358
Dołączył(a): 17 lip 2007, o 18:22
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Jocker SWNŻ
Rasa psa: Staffordshire Bull Terrier


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints