Pierwszy Pies

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 15:10

Witam, chciałbym zakupić psa byłby to mój pierwszy pies chciałbym żeby on był przyjazny dla rodziny, żeby nie był groźny, lubił zabawy. Rozmyślam zakup Syberiana Huskiego. Może ktoś ma tego pieska niech się wypowie. A może ktoś coś poleci innego?. Myślałem też o Owczarku Niemieckim ale on ma charakter psa groźnego.

Z góry dziękuję
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Jadzia 21 sie 2010, o 16:14

Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale jeśli ma to być Twój pierwszy pies, to myślę, że nie masz za dużo lat. Dlatego odradzam Ci syberiana. Wprawdzie to są bardzo efektowne psy, ale trudne do trzymania w domu. Husky, to psy pracujące, na okrągło. Jeśli nie będziesz mógł mu zapewnić odpowiedniej ilości zajęć, będzie niszczył wszystko, z nudów. Trzymany w domu husky linieje cały rok, traci duże ilości sierści, także będziesz miał te włosy wszędzie, na dywanach, kanapach, w zupie itp. Jak tylko będzie okazja, to będzie próbował uciekać. Jeśli już musisz mieć dużego psa, to radziłabym zdecydować się na owczarka niemieckiego, ale z bardzo dobrej, sprawdzonej hodowli.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 16:24

Pies będzie na dworze w kojcu ja mam 17lat brawie 18 a mój brat ma 13 jest sportowcem więc biega codziennie to z nim pobiega, a poza tym to będziemy się z nim bawić codziennie. I Husky jest ładniejszy od owczarka.
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Jadzia 21 sie 2010, o 18:52

Po co zadajesz pytanie, jeśli już zdecydowałeś. Wygląda na to, że jedynym kryterium u Ciebie jest wygląd psa. Nie interesuje Cię wychowanie psa, pewnie myślisz, że sam się wychowa :?: Syberiany maja we krwi bieganie i tylko w tym są dobre. Ciężko uczą się, mało przywiązują się do właściciela. Jeśli będzie w kojcu na dworze i przyjdzie ktoś zupełnie obcy i wypuści go z kojca, to on chętnie pójdzie z nim a najlepiej pobiegnie, nie oglądając się na dom. Ale jest ładny, najlepiej z niebieskimi oczami, prawda :shock: Pewnie też nie interesuje się rodowód i zamierzasz kupić szczeniaka tanio, aby tylko miał niebieskie oczy :?: Na bazarach jest sporo takich "ślicznych" szczeniaczków. Tylko naprawdę nie wiadomo co z nich wyrośnie :oops: Myślisz, że jeśli mam pinczery, to nie wiem nic o husky :?: Od wielu lat mieszkam obok hodowli, więc napatrzyłam się na kłopoty właścicieli, choć to wszystko rodowodowe psy, championy, biegające w wyścigach. Trzeba mieć dużą wiedzę i doświadczenie, żeby mieć syberiana.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: Pierwszy Pies

Postprzez mArGoSiA 21 sie 2010, o 20:33

Jadzia napisał(a):Syberiany maja we krwi bieganie i tylko w tym są dobre. Ciężko uczą się, mało przywiązują się do właściciela. Jeśli będzie w kojcu na dworze i przyjdzie ktoś zupełnie obcy i wypuści go z kojca, to on chętnie pójdzie z nim a najlepiej pobiegnie, nie oglądając się na dom

Rozumie,że chcesz zniechęcić chłopaka do kupna SH ale błagam nie pisz takich bzdur :roll:

A co do założyciela tematu. Ile miesięcznie Twoi rodzice mogą przeznaczyć na psa? kto docelowo ma się psem opiekować? jak będzie wyglądał zwykły dzień tego psa?

Aha i dlaczego myślisz akurat o SH i owczarku niemieckim?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 20:52

No nie wiem ile miesięcznie 100zł? Docelowo ja . Pies będzie wypuszczany 2 razy na dzień i będzie biegał po lasach itd. No bo niewiem sam jakiego psa. SH i owczarki niemieckie są popularne. Chce psa żeby ładnie wyglądał był o łagodnym charakterze lubił sie bawić. mam w rodzinie osoby które mają Niemca i są ładne no ale one raczej sa groźne z charakteru. Może zaproponujecie jakiegoś psa pasującego do tych kryteriów? A SH od dawna mi się podobał. A i do tej pani co psy kupuje na bazarku , ja kupuje tylko psa z Hodowli z rodowodem i wszystkimi szczepieniami !!!
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez gambo 21 sie 2010, o 21:04

Po pierwsze: husky to ani pies idealny dla rodziny, ani nadający się dla początkującego :?
Po drugie: owczarki niemieckie wcale nie są groźne. Fakt, w genach mają ochronę właściciela i swojego ludzkiego stada, ale dobrze wyszkolony i zsocjalizowany będzie niegroźny

Polecam golden retriever :)

A co do wyglądu, to kwestia gustu, więc nie pisz od razu, że onki są brzydsze :!:
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 21:10

A jakiego psa byście polecali ras średnich ? żeby nie był ani duży ani mały?
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez mArGoSiA 21 sie 2010, o 21:12

SH i owczarek niemiecki nie nadaje się do kojca! 100 zł miesięcznie? to zdecydowanie za mało.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 21:21

Jak nie jak znajomi tzrymają niemca w kojcu?. No to co ten pies ma jeść cielecinke i jakie latytasy ? Sucha karma + jakieś witaminy + noralne jedzenia
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez gambo 21 sie 2010, o 21:22

Tak naprawdę to w razie potrzeby obroni Cię każdy pies, o to możesz być spokojny :D
Owczarek niemiecki może żyć w kojcu (na pewno woli świeże powietrze od mieszkania), tylko trzeba mu zapewnić należyte warunki oraz wysiłek :P
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 21:23

No to gdzie ja ma psa trzymać w domu? Bez przesady nikt dużych psów nie trzyma w domu. W domu to sobie możesz trzymać Yorka dla lansu
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 21:28

Nikt nie uie dobrz eporadzic jakiego psa wybrać. Pies będzie chodził na dłuższe spacery i bieganie 2 3 razy dziennie ponieważ mam brata sportowca który codziennie biega sporo kilosów. + jakieś zabawy na podwórku. Chodzi mi o psa żeby był do wszystkiego . Najbardziej żeby był miły przywiązywął się do właściciela lubiła zabawy bardziej taki milusiński niżobronny. Ale yorka se nie kupie bo zimą by w budzie zmarzł a w domu nigdyz psa nie będzie bo bym tylko sierść zbierał zresztą nie ma o czym mówić . York to pies dla bgatych babek co chcą się z nim polansować.
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Re: Pierwszy Pies

Postprzez gambo 21 sie 2010, o 21:56

Dokładnie, trzymać duże psy w mieszkaniu to lekka przesada :|
To może Rhodesian? Uwielbia biegać :D
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)

Re: Pierwszy Pies

Postprzez Kamil5176 21 sie 2010, o 22:03

Raczj daruje sobie kupno psa bo sam nie wiem jakiego chce.
Kamil5176
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 15:01

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron