Szczekanie zakazane ;/

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Szczekanie zakazane ;/

Postprzez Chemical 13 maja 2006, o 08:33

Tak, m.in. w Częstochowie i Jarocinie, Urząd miasta wydał zarządzienie, informujące mieszkańców o tym, że pies nie może szczekać po godz. 21 /Częstochowa/ , a w Jarocinie po 22. :lol: Można zostać ukaranym grzywną w wysokości 200 zł ;/

Pies szczeka i powinni się z tym pogodzić. Wg mnie , jest to całkowicie pozbawiony sensu zakaz. A co z psami, za które odpowiada gmina ? :lol: Sami sobie grzywnę nałożą ? :roll:

Co wy na ten temat sądzicie ?



* Info. zaczerpnięte zostały z programu Dzień Dobry TVN.
Avatar użytkownika
Chemical
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tuśka 13 maja 2006, o 08:36

O ludzie...

Najlepiej, bo po co psy mają się porozumiewać? Obciąć ogony i uszy (bo po co im to? do komunikacji? phi) i zakazać szczekania (mohery spać po nocach nie mogą!)- może jeszcze zakażą się poruszać szybciej niż 5 km/h (za przekroczenie predkości mandat)?

Ja wysiadam...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tuśka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 86
Dołączył(a): 26 kwi 2006, o 11:19
Lokalizacja: Łask

Postprzez Basia_sz 13 maja 2006, o 09:21

No jak to? :shock: Cisza nocna przecież..... :roll:
Ci, co wydali takie zarządzenie, już napewno widzą w tym jakiś ukryty sens, którego my, maluczcy, nie potrafimy dostrzec... :roll:

Ale jak mówicie o zarządzeniach, to ja przytoczę jedno mądre, jak mi się zdaje. Otóż w Raciborzu władze wydały zarządzenie, aby każdy właściciel sprzątał po swoim psie, pod groźbą kary (to akurat nic nowego), no i poza tym, również pod groźbą kary, zakaz wyprowadzania psów większych i tych "bardziej groźnych" przez dzieci - uzasadnienie - dziecko nie poradzi sobie z takim psem w razie kłopotów. I to wydaje mi się bardzo mądre, tylko ciekawe, jak to w praktyce będzie wyglądało... czy tak, jak z tym sprzątaniem :?:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Tuśka 13 maja 2006, o 09:33

Ja ostatnio widziałam góra siedmioletnią dziewczynkę z dogiem niemieckim :shock:
On był większy od niej :lol:.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tuśka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 86
Dołączył(a): 26 kwi 2006, o 11:19
Lokalizacja: Łask

Postprzez mwijatak 13 maja 2006, o 09:33

To drugie zarządzenie pochwalę i marzę o tym, żeby było wprowadzone :roll: Najbardziej jestem ZA zakazem wyprowadzania psów przed niepełnoletnich - może dziwne, ale tłumaczę to tym, że dziecko wychodzi z psem (nie ważne czy duzym czy małym) i choćby było najbardziej odpowiedzialne formalnie za psa i za siebie nie odpowiada tylko jego rodzice :? Niech pies skoczy na kogoś, pobrudzi, albo najgorsze - ugryzie (nawet mały, nawet najłagodniejszy) to co to "dziecko" (nastolatek) zrobi :?: :roll:

P.S. A najbardziej ten zakaz by pasował do wyrostków i mieszankami typu bull :wink:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafal 13 maja 2006, o 10:08

mwijatak przesadzasz juz. gdyby taki zakaz wszedl w zycie to by schroniska byly mega przepelnione, bo rodzicom sie nie chce wychodzic z psami - zazwyczaj robia to dzieci :roll:
A to z tym zakazem szczekania to jest po prostu parodia jaka moze wydarzyc sie tylko w naszym kochanym kraju, nie chce mi sie tego komentowac.
Wystarczy mi, ze moim 'szefem' jest Roman Giertych :shock:
Pozdrawiam
R.
Rafal
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2 mar 2006, o 13:51

Postprzez mwijatak 13 maja 2006, o 10:32

Rafale - ten przepis istnieje w moich marzeniach :wink: Masz rację, że nie miałby on za wiele wspólnego z rzeczywistym życiem :?
A poważnie mówiąc dzieki istnieniu takiego zarządzenia wiele przykrych spraw można by uniknąć :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rafal 13 maja 2006, o 11:16

A no jak marzenie, to piekne masz marzenia tylko pozazdroscic :)
Pozdrawiam
Rafal
Rafal
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2 mar 2006, o 13:51

Postprzez marmara_19 13 maja 2006, o 11:33

w ktorym jarocinie??bo jesli tym kolo poznania to czarno to widze jak tam sie wybiore.... i psy znajomych czy rodzinki dra japki bez wzgldu na pore.. w koncu domu pilnowac trzeba
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ValdeQ 13 maja 2006, o 12:18

W Szwajcarii jeśli pies szczeka, a sąsiad uzna, że mu to przeszkadza spać, donosi na policję (donosicielstwo jest tam patriotyczną cnotą) i dostajesz sądowy nakaz podcięcia psu strun głosowych. Jeśli nie - zabiorą psa do schroniska.

Oni tam maja w ogóle lekki sen. Samoloty na lotnisku w Zurchu startują co pół godziny, stadnie, bo ludność okoliczna chce spać. Jak wypadnie z kolejki to czeka dłużej, sam tego doświadczyłem.

Istnieje wyrok sądowy z Genewy, który nakazuje pewnemu obywatelowi po 10 wieczorem siusiać na siedząco, jak panienka. Bo na stojąco to hałasował, sąsiad spać nie mógł i doniósł.

To co tam u nas taka Częstochowa... Aha, a dzwonić też zakazali?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Chemical 13 maja 2006, o 13:24

marmara_19 napisał(a):w ktorym jarocinie??bo jesli tym kolo poznania to czarno to widze jak tam sie wybiore.... i psy znajomych czy rodzinki dra japki bez wzgldu na pore.. w koncu domu pilnowac trzeba


Tym koło Poznania ;]


ValdeQ napisał(a):W Szwajcarii jeśli pies szczeka, a sąsiad uzna, że mu to przeszkadza spać, donosi na policję (donosicielstwo jest tam patriotyczną cnotą) i dostajesz sądowy nakaz podcięcia psu strun głosowych. Jeśli nie - zabiorą psa do schroniska.

Oni tam maja w ogóle lekki sen. Samoloty na lotnisku w Zurchu startują co pół godziny, stadnie, bo ludność okoliczna chce spać. Jak wypadnie z kolejki to czeka dłużej, sam tego doświadczyłem.

Istnieje wyrok sądowy z Genewy, który nakazuje pewnemu obywatelowi po 10 wieczorem siusiać na siedząco, jak panienka. Bo na stojąco to hałasował, sąsiad spać nie mógł i doniósł.

To co tam u nas taka Częstochowa... Aha, a dzwonić też zakazali?


Dzwonić nie ;]

Wow, donosicielstwo cnotą, a to ci dopiero :roll: Dziwnie tam mają.

***

Blok przedemną wspólnota wydała regulamin dotyczący zwierząt... Wszelakie zwierzęta /rybk/!/i, chomiki /!/, świnki morskie, króliki, lagwany, itp. a w szczególności psy/ maja nie hałasować w czasie cieszy nocnej... Dobrze, że u mnie czegoś takiego nie ma...

Wszytsko to nie dotyczyło kotów... (sami 'kociarze' tam mieszkają...)
Avatar użytkownika
Chemical
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 83
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 11:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dcrow 13 maja 2006, o 14:44

Niezbyt zgadzam sie z tymi rozporzadzeniami. Powinnismy stosowac przepisy na wzor Niemiecki, by posiadac psa trzeba miec zgode sasiadow, jezeli sie zgodza, to potem nie ma o co kruszyc kopii.. Pies moze szczekac, sasiedzi wiedzieli na co sie pisza... Bo sasiadow tez trzeba zrozumiec, maja prawo nie chciec szekajacego psa w sasiedztwie, tak jak my mozemy nie chciec rodziny ktora co noc imprezuje...
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ValdeQ 13 maja 2006, o 14:57

Ano dlatego wyniosłem się z Warszawki na wieś.

U nas każdy sobie imprezuje kiedy chce, niektórzy codziennie, a psy mogą szczekać ile chcą. Na przykład mój pies nie szczeka, ale ja za to nie umiem sluchać cicho muzyki.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez dcrow 13 maja 2006, o 15:07

W miescie jednak trzeba przestrzegac jakis zasad, by wspolzyc w miare dobrze z innymi...
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michał 13 maja 2006, o 16:46

Ja myślę, że jednak ten przepis z nie wyprowadzaniem psa przez nastolatków jest przesadzony... Ja np. właśnie nim jestem, i co nie mógłbym wyprowadzać na spacer labradora, bądż West Highland White Terriera? To śmieszne. Prędzej już taką ustawę apropo właścicieli psów częściowo agresywnych...
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Następna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints