Obowiązek rejestracji psa

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Obowiązek rejestracji psa

Postprzez Gosinka 15 lip 2006, o 09:58

Czytałam dyskusje z zeszłego roku dot. pozwolenia na psy uznane za agresywne, ale nie rozwiały one moich wątpliwości.
Czy jeśli pies nie ma rodowodu to mam obowiązek jego rejestracji?
A w zasadzie nie rejestracji, bo w ustawie jest, że wniosek o wydanie zezwolenia jeśli się ZAMIERZA/PLANUJE utrzymywać takiego psa. Czyli przed kupnem? I co, mogą mi nie wydać?
Czy ktoś wie jak to praktycznie wygląda w Krakowie?
Avatar użytkownika
Gosinka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 209
Dołączył(a): 6 lip 2006, o 07:40
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez joan 15 lip 2006, o 10:42

Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym, jest w typie danej rasy. Wniosek nasuwa się sam :?
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez cogar 23 lip 2006, o 22:29

W zasadzie chodzi o psy danej rasy i ich mieszańce.
W praktyce trudno będzie jednak z całą pewnością określić (kto miałby to robić i na jakiej podstawie?) czy konkretny pies jest mieszańcem z psem z listy, czy z innym podobnym, ale nieco innym.
Dla przykładu czy ktoś z Was będzie w stanie powiedzieć które jest które, jeśli pokażę Wam mieszankę bullteriera (spoza listy) z: 1. Amstaffem (spoza listy) i 2 Pitbullem (jest na liście)?
Życzę powodzenia w zgadywaniu.

Na charty też trzeba mieć pozwolenie (żeby nie kłusować), a to, że taki wilczarz to nic szybszego od wilka pewnie nie upoluje i to, że mieszkamy w środku Śląska w centrum jednego z jego miast nic nie zmienia.

MSWiA... Wasserman tak?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints