schodące się psy do suki z cieczką a prawo

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

schodące się psy do suki z cieczką a prawo

Postprzez Anna i Bona 13 sty 2009, o 20:43

Witajcie.
Czy orientujecie sie w przepisach aby zrobic porzadek z psami, które schodza sie do mojej suczki w czasie cieczki? Psy sa agresywne, utrudniają zycie również nam bo suni wyprowadzic na dwór sie nie da, za nani też chodzą do pracy, za dziećmi do szkoły. KOSZMAR.
Mieszkamy w bloku, sąsiedzi mają pretensje do nas...
Nie chce suni sterylizowac, bo niby dlaczego na cierpiec nie ze swojej winy. A może znacie jakieś sposoby, żeby nie wydzielała zapachu?
Anna i Bona
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka... 13 sty 2009, o 20:45

Słyszałam , że są specjalne dezodoranty , ale nie testowałam ich.
Dlaczego uważasz , że suka przy/po sterylizacji cierpi?
Paulinka...
 

Postprzez Anna I bona 13 sty 2009, o 20:53

psy mojej mamy i ciotki były sterylizowane. Czuły sie fatalnie, to przecież operacja. Ludzie po operacji czują sie tak samo!
Pies mojej koleżanki umarł na stole w czasie sterylizacji, bo był uczulony na narkozę. Ryzyko jest jak dla mnie za duże. Za bardzo kocham Bonie. To inni ludzie sa winni, którzy wypuszczaja psy na dwór i schodza sie do suczek z cieczka.
Anna I bona
 

Postprzez mArGoSiA 13 sty 2009, o 20:54

Jak wybierzesz porządnego weterynarza to nie ma ryzyka.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Atena 13 sty 2009, o 20:55

po pierwsze, to suka wcale nie cierpi, będąc wysterylizowana! A po drugie, to zrobić zbytnio nic nie możesz, jedynie wzywać SM.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Paulinka... 13 sty 2009, o 21:00

Owszem ludzie są winni jeżeli wypuszczają swoje psy, a co powiesz na temat bezdomnych , błąkających się psów ? One chyba właściciela nie mają , prawda ?
A zresztą przecież to nie wina tych psów , że czują Bożą Wolę i ciągną do Twojej suni.

Jak nie chcesz jej sterylizować to są jeszcze zastrzyki na wstrzymanie cieczki.
Paulinka...
 

Postprzez Spanielu$Koczka 13 sty 2009, o 21:47

Ja nie proponowałabym zastrzyków... niejednokrotnie słyszałam o późniejszych problemach po kuracji antykoncepcyjnej... ropomacicze, nowotwory... W internecie jest sporo informacji na ten temat. Sterylizacja byłaby dla suki pewnie najlepszym rozwiązaniem, ale jeśli jesteś aż tak do tego uprzedzona, to kup taki preparat neutralizujący "zapach cieczki". To pewnie pomoże, ja do tego porozmawiałabym z właścicielami samotnie błąkających się psów oczywiście o ile jest to możliwe...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Atena 14 sty 2009, o 08:41

dokładnie, te zastrzyki to najgorsze co może być... jeśli chodzi o preparaty maskujące, to niezbyt one działają, jak pies zorientuje się, która to jest suka z cieczką, to nic nie pomoże.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Paulinka... 14 sty 2009, o 10:20

Tak wiem , że te zastrzyki nie są dobre , powiadomił mnie o tym wet przy ostatniej wizycie i nakłaniał do sterylki.
Ale skoro Anna nie chce sterylizować swojej suczki pozostają preparaty maskujące.
Paulinka...
 

Postprzez leonberg 14 sty 2009, o 15:09

Anna i Bona rozumiem ze to w trosce o swojego psiaka nie chcesz sterylizacji lecz problem jakby postawiłas na głowie.
1. nie wyrzadzisz zadnej krzywdy suczce a wrecz jest to antropomorfizacja zwierzecia i zle rozumiana troska.
http://ziz.psy24.pl/art.php?art=1363
http://ziz.psy24.pl/art.php?art=241
http://ziz.psy24.pl/art.php?art=2051
2. biorac psiaka do domu bierzemy za niego pełna odpowiedzialnosc i po twojej stronie jest zapewnienie bezpieczenstwa sasiadow. psiak jest twój i zyjac z nim musisz zdawac sobie sprawe ze sasiedzi moga sobie nie zyczyc z nim jakichkolwiek kontaktów czy niedogodnosci a nim zwiazanych. wybierajac suczke mozna było spodziewac sie takich problemów.
jedynym rozwiazaniem jest przeprowadzka do domu z ogrodem i zapewnienie suczce odizolowanego terenu lub mieszkanie w bloku i sterylizacja.
wybacz lecz podejrzewam tez ze za mało dbasz o nie pozostawianie sladów zapachowych. dupsko suce nalezy myc najczesciej jak to jest mozliwe. sa majtki z wkładkami ktore wchłaniaja krew, sa w kazdym rozmiarze wiem bo mamy XXL :D moja sucz w cieczce wychodzi tylko 3 razy dziennie po 5 min. na siku i koniec. nie ma mozliwosci by chociaz kropelka krwi upadła gdzie kolwiek. mieszkam na osiedu gdzie w promieniu 100 m zyje ok. 20 sporej wielkosci samców ( osiedle domków gdzie za kazdym płotem jest pies i nie mniejszy niz 40 kg. ) i problemów z banda agresywnych adoratorów pod domem nie mam. jedynym zas powodem dla ktorego nie sterylizuje suczki jest hodowla. po 3 miocie z powodów zdrowotnych, psiak zostanie wysterylizowany.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints