Wkurzający ludzie

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Wkurzający ludzie

Postprzez kilerka 20 lis 2006, o 16:15

Pewna baba wczaraj mnie wkurzyła.Szłam sobie ze szkoły i zobaczyłam pewną babe która ma na swym podwórku przykutego na łańcuch chudego psa.Grzecznie jej się więc zapytałam: czemu pani nie karmi swego psa i nie daie mu pić?A ona powiedziała:Nie mam kasy....... :roll: Tak mNie tym wkurzyła że chciałabym jej wtedy porządnie przywalić :!: :twisted: :evil: PrzecieRZ nikt jej nie kazał kupOwać tego psa :!: Poco sobie go kupOwała jak wiedziała że nie ma kasy :!: :?: A was też denerwują takie ludziska :?:
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 20 lis 2006, o 19:04

Z wielu przyczyn losowych ludzie po kupnie psa nie mają później pieniędzy na jego utrzymanie. Strata pracy itp. Może zamiast wkurzania się na kobiete, która ma problemy mogłabyś jej pomóc :?: :?: :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez kilerka 20 lis 2006, o 21:52

Zaproponowałam jej że moge co jakiś czas przynosić jej torbe karmy ale ona stanowczo odmówiła :roll:
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez m.m 21 lis 2006, o 10:54

To może jednak przynieś jej trochę karmy i po prostu zostaw ją na podwórku, albo pod drzwiami.

kilerka napisał(a): PrzecieRZ nikt jej nie kazał kupOwać tego psa :!: Poco sobie go kupOwała jak wiedziała że nie ma kasy :!: :?:


Wiesz na pewno, że w momencie kupna psa nie miała pieniędzy na jego utrzymanie? Może jak go kupowała to miała pieniądze, a może wcale go nie kupowała tylko przygarnęła, dostała albo zostawiła z jakiegoś miotu (jeśli wczesniej miała suczkę). Myślę, że ta pani mogła nie chcieć od Ciebie karmy właśnie dlatego, że tak ją od razu oceniłaś i naskoczyłaś na nią. Trzeba było się najpierw upewnić jak to wszystko naprawdę wygląda.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Izumi 3 gru 2006, o 15:10

Ona wcale nie musiała go kupować. Mogła przygarnąć czy wziąć ze schroniska i pewnie i tak temu psu lepiej tam niż na ulicy czy w klatce.
Nie możesz oceniać ludzi tylko po powierzchownych oględzinach. wszystko może wyglądać zupełnie inaczej niż ci się wydaje!
A jedzenia dla psa mogła od ciebie nie chcieć dla tego, ją tak od razu oceniłaś albo z powodu własnej dumy. proszenie o jedzenie może jest dobre dla psa, ale jednak upokarzające dla człowieka. Możesz zostawić coś temu psiakowi kiedy ona nie będzie patrzeć.
jeśli faktyczni jest głodny pożre to zanim pani zdąży zauważyć, że coś dostał.

Ja właściwie ją podziwiam. Nie oddaje swojego psa do schroniska mimo że jej samej pewni też nie wiedzie się dobrze. i pieniądze na jedzenie dla psa mogłaby wydać na siebie
Avatar użytkownika
Izumi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 15:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez KasiK 5 gru 2006, o 16:32

Tyle, że kilerka napisała, że właśnie psa nie karmi...

Na wsi takie traktowanie psów jest powszechne i naprawdę rzadkością jest widok psa na spacerze... nie ma co się denerwować, po prostu trzeba rozmawiać, przekonywać, a nie krytykować. Bo nasze nerwy niestety tym psiakom nic nie pomogą...

***
Ja muszę się pochwalić sukcesem: znajomi państwo, do których czasami chodzimy z Lucą, by pobawiła się z ich psem, postanowili wypróbować w najbliższym czasie kantarek. Ich pies nigdy nie był przyzwyczajany do spacerów, ale może się uda... Byłoby wspaniale.
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez kilerka 12 gru 2006, o 22:19

m.m zastawiłam jej tydzień temu przy jej domu troche karmy ale niedługo potem znalazłam ją w śmietniku.
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez m.m 13 gru 2006, o 13:47

kilerka napisał(a):m.m zastawiłam jej tydzień temu przy jej domu troche karmy ale niedługo potem znalazłam ją w śmietniku.


A to, przepraszam bardzo, masz w zwyczaju grzebać ludziom w śmietnikach? Czy może wrzuciła ją do Twojego?
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kilerka 14 gru 2006, o 21:47

Kiedy pRZechodziłam koło jej domu to tam był taki śmietnik i chciałam wyrzucić papierek i gdy tam go wrzucałam to znalazłam tą karmę.
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez szczotek 15 gru 2006, o 20:15

Na pewno wrzuciła ją do śmietnika na ulicy, a nie do swojego prywatnego :roll: Coś historia zagmantwana ale ok :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

paw prints