chip

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez pauline_g 26 lis 2005, o 12:08

ja też nie ciiiii!! tzn. reksio zajerestrowany jkest na babcie a emeryci nie placą!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez joan 26 lis 2005, o 12:44

A u nas ostatnio chodziła komisja, niby sprawdzić, czy ktoś nie ma podłączonych ścieków do kanałów burzowych, a przy okazji notowali, ile kto ma psów..Teraz tylko pozostało mi czekać kiedy przyjdzie upomnienie za psy. Przedtem było, tak, że jak ktoś jest sam na gospodarstwie, albo emeryci, to nie płacił. W tym roku zmienili to i za wszystkie psy trzeba płacić (40 zł- od pieska). Nie mają lepszych pomysłów na śćiąganie kasy.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Tinus 26 lis 2005, o 12:58

jak już pisałam wcześniej, moim zdaniem podatek od psa jest całkiem na miejscu - oczywiście w rozsądnej cenie.

A oto przykład dla Ateny i Basi dlaczego warto go zapłacić. Kilka lat temu do mieszkania zapukała mi straż miejska. Nie mam pojęcia skąd się wzięli. Ktoś im doniósł, że mamy agresywnego psa, którym się w ogóle nie zajumjemy :shock: Jakaś "miła" sąsiadka, swoją drogą nawet chyba wiem która. ech.. tacy są ludzie.
Strażnicy zaproszeni weszli do środka i przyjrzeli się Dzindżerowi. Zajrzeli czy ma w misce wodę. No i oczywiście poprosili o książeczkę szczepień i o zaświadczenie o płaceniu podatku. Książeczka się znalazła szybko, ale z zaświadczeniem było gorzej. Nieużywane wylądowało na dnie jakiejś szuflady i nikt nie umiał przypomnieć sobie jakiej. Znalazło się w ostatniej chwili. Juz prawie mieli wypisywać mandat. Także wydaje mi się, że warto zapłacić. Tym bardziej, że nie jest to duża suma. A już napewno warto zapłacić, kiedy się ma tak okropnych sąsiadów jak ja :twisted:
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez ValdeQ 26 lis 2005, o 13:05

Owszem, taki podatek ma sens.

Chciałoby się jednak powiedzieć, że może powinniśmy wiedzieć co się z tak zebranymi pieniędzmi dzieje, a zwłaszcza że są przynajmniej w części przeznaczone na opiekę nad zwierzetami.

Bo wątpię...
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez joan 26 lis 2005, o 13:37

Albo gdyby za ten podatek wyznaczono miejsce gdzie psy mogłyby pobiegać.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Atena 26 lis 2005, o 13:42

Tinus napisał(a):nie jest to duża suma.

hmmm, 42zl (tyle jest w Gliwicach) to jest w miare duza suma jakby nie bylo. a nie idzie ona na nic konkretnego :evil: smietnikow na kupki jest 20 na cale Gliwice - smiechu warte :x nie placilam nigdy w zyciu za zadnego psa i nie zamierzam zaplacic...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Tinus 26 lis 2005, o 14:01

ja w zabrzu nie widziałam ani jednego, więc i 20 to dużo. Poza tym 42 zł na rok? Przecież Twój pies dużo więcej przejada miesięcznie - nie mówiąc już o zabawkach, kościach i ciasteczkach dla psów w nagrodę.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Atena 26 lis 2005, o 15:27

Tinus napisał(a):Poza tym 42 zł na rok? Przecież Twój pies dużo więcej przejada miesięcznie - nie mówiąc już o zabawkach, kościach i ciasteczkach dla psów w nagrodę.

to prawda, ze na psa miesiecznie wydaje duuuzo wiecej, ale wydaje te pieniadze z sensem. Zreszta tu nie chodzi o sama kwote, a o to, na co ona jest przeznaczona. Te 42zl podatku, to sa dla mnie wyrzucone pieniadze w bloto, a w zasadzie to nawet nie w bloto, tylko w kieszenie kogos tam. Niech zaczna cos robic dla psów, to wtedy bede placic... Nawet 100zl za rok.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Tinus 26 lis 2005, o 15:39

trochę racji masz.. z drugiej strony spójrz ile jest psów na ulicach.. ktoś przecież po nich sprząta, bo niestety bardzo rzadko robią to właściciele.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Atena 26 lis 2005, o 15:41

moze u was sprzataja, ale u nas nie. tylko przybywaja wszedzie tabliczki zakaz wyprowadzania psow :x niedlugo juz pies nie bedzie sie mial gdzie zalatwic...
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Tinus 26 lis 2005, o 15:47

no to będzie trzeba po nim samemu sprzątać i tyle.. poza tym wydaje mi się, że w gliwicach są całkiem przyjemne tereny do wyjścia z psem, więc ja tam bym się nie martwiła na Twoim miejscu :) Nie biorę z sobą Amidy do Gliwic tylko dlatego, że z tego co przeczytałam tam wszystkie psy obronne muszą nosić kaganiec nawet jak idą na smyczy.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez pauline_g 26 lis 2005, o 16:53

joan napisał(a):Albo gdyby za ten podatek wyznaczono miejsce gdzie psy mogłyby pobiegać.


to jest zarąbisty pomysł, albo zeby przekazywać cześć na schronisko!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 26 lis 2005, o 17:45

A skąd wiesz, że już część tego podatku nie jest przekazana na takie właśnie cele. :lol: I na sprzątanie też. :P Bo wszyscy zakładają, że te pieniążki z podatków gdzieś się podziewają, ale nikt nie wie dokładnie i nawet nie próbujecie się dokładnie dowiedzieć. Najprościej jest opowiadać jakieś nie sprawdzone historie :roll: A trzeba się dowiedzieć dokładnie. W każdym mieście pieniądze z podatków są właśnie są dzielone na sprzątanie, utrzymanie azylu, na schronisko, na szczepienia na wściekliznę(dopłaty) itp. - tak jest w moim mieście i podejrzewam, że w każdym innym też 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez pauline_g 26 lis 2005, o 17:48

w zasadzie to nie wiem!!:D ale fajnie by było gdyby przekazywano na te cele!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jadzia 26 lis 2005, o 18:02

Ale od Ciebie nie, bo Ty nie płacisz :!: Więc Paulino, i wszyscy, Ci, którzy mielą językami bez potrzeby, najpierw sprawdżcie, a potem dopiero coś mówcie. Ja uważam, że każdy właściciel psa powinien płacić podatki, a tak wielu nie płaci :oops:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints