podatek za psa!!!?

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Gość 11 lip 2006, o 20:17

Nie wiem jak jest w Gliwicach, ale w Zabrzu faktycznie jest przepis, że za sunię po sterylizacji można za ten i za następny rok nie płacić podatku. (Przeczytałam o tym dwa tygodnie po tym, jak już zapłaciłam :) ) Możliwe, że w innych miastach są to dwa lata. Wydaje mi się, że te przepisy każde miasto ustala sobie samo :)
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez joan 12 lip 2006, o 07:29

Świetnie, że temat został odświeżony, bo właśnie rozmawiałam z jednym z radnych na temat podatku i przepisów dotyczących psów. W związku z tym mam prośbę, podajcie mi wysokość podatku od psów w waszych miastach i jakie ulgi (jeżeli wogóle są) w nich się stosuje.
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Atena 12 lip 2006, o 07:45

właśnie wysłalam maila do Urzędu Miejskiego w Gliwicach z prośbą o przedstawienie mi przepisów obowiążujących w Gliwiach, dotyczących podatków i zwolnienia od płacenia. Jak tylko dostanę odpowiedź, to wkleję na forum.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jadzia 12 lip 2006, o 08:22

Ja mieszkam w Kwidzynie. Podatek za posiadanie psa wynosi w tym roku za jednego psa 35 zł. Ale są różne zniżki:
- zapłacenie w I kwartałe
- dla emerytów i rencistów, oraz dla osób po 70-tce
- za zaszczepienie wścieklizny wcześniej(przed płaceniem podatku)
Nie wiem, jak to wygłada procentowo i czy się te zniżki sumują. Chyba tak, bo ja za trzy sunie płaciłam na początku marca 33 zł
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez mwijatak 12 lip 2006, o 08:30

U nas podatek to cały 1 złoty (śmieszne :?)


Zwalnia się z podatku od posiadania psów:
posiadanie psów przez emerytów i rencistów, bez względu na liczbę posiadanych psów,
posiadanie psów przyjętych ze schroniska, bez względu na liczbę tych psów,
posiadanie psów "bezpańskich" przyjętych pod opiekę, bez względu na liczbę tych psów,
posiadanie psów, które zostały poddane sterylizacji, bez względu na liczbę tych psów.


Cytat wzięty ze strony :arrow: http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/rat ... ki_psy.php
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mijumi 12 lip 2006, o 11:30

Atena napisał(a):odświeżę temat, bo wpadło mi dziś w ręce coś, co mnie zainteresowało. Jutro postaram się to zweryfikować w moim Urzędzie Miasta.

Mianowicie chodzi o to, że mam artykuł, w którym jest napisane, że zwolnieni z podatku są m. in. ci, którzy poddali psa zabiegowi sterylizacji bądź kastracji i mają to odnotowane w książeczce zdrowia psa z pieczątką od weta. Zwolnienie obowiązuje od dnia zabiegu do końca danego roku podatkowego i przez dwa kolejne lata podatkowe. Słyszeliście o czymś takim :?:

Poza tym jeszcze jedna ciekawa rzecz jest tam napisana, a mianowicie, że osoby, który wzięły psa ze schroniska są zwolnione w danym roku podatkowym i w następnym. Ja zawsze myślałam, że takie osoby są zwolnione już przez cały okres posiadania danego psa i tak też myśli jedna sąsiadka, która ma ze mną na pieńku i straszy mnie Strażą Miejską. Jeśli okaże się to prawdą, to wtedy ja ją postraszę :twisted: 8)


Serio ? Ja wziełam na marcu tego roku psa ze schroniska i do tej pory nie zapłaciłam podatku bo mam z tym zwleka i sie troche boje. Ale jak takie jest prawo to dobrze :) A podatek wynosi cos około 30 zł

Ale na wszelki wypadek sprawdze jak jest w moim mieście ;P
"Kochany, ale niegrzeczny, urwis ale piękny,
duży wydający się groźny- ale tylko rozwydrzony To Mój
Niko!"
Obrazek<br>
Mijumi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 lip 2006, o 21:06
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Tinus 12 lip 2006, o 12:08

z dnia 22 listopada 2004 r.

w sprawie określenia stawek podatku od posiadania psów, inkasa, zasad poboru, terminu płatności oraz zwolnień, obowiązujących na terenie miasta Zabrze

§ 1. Ustala się roczne stawki podatku od posiadania psów na terenie miasta Zabrze:
1. Ustala się roczną stawkę podatku od posiadania psów w kwocie 50,- zł za jednego psa.
2. Ustala się roczną stawkę podatku od posiadania psów w kwocie 30,- zł za jednego psa, będącego własnością emerytów, którzy ukończyli 60 rok życia i prowadzą samodzielnie gospodarstwo domowe.
3. Ustala się roczną stawkę podatku od posiadania psów w wysokości 50% należnego podatku, za psy będące własnością mieszkańców Zabrza, którzy zarejestrowali psy po dniu 30 czerwca.
4. Ustala się roczną stawkę podatku od posiadania psów w wysokości 30,- zł, za psy, będące własnością inwalidów, bez względu na wiek właściciela.

§ 2. Poza ustawowymi zwolnieniami w podatku od posiadania psa wprowadza się dodatkowo :
1. Zwalnia się z podatku, właścicieli psów, którzy poddali swoje psy zabiegowi sterylizacji lub kastracji - zwolnienie obowiązuje od dnia przeprowadzenia zabiegu (udokumentowanego stosownym zaświadczeniem lekarza weterynarii) do końca roku podatkowego oraz przez następny rok podatkowy.
2. Zwalnia się z podatku od posiadania psa właścicieli psów, którzy nabędą psa ze schroniska dla bezdomnych zwierząt - zwolnienie obowiązuje od dnia nabycia (udokumentowanego umową adopcyjną zawartą z prowadzącym Zabrzańskie Schronisko dla Zwierząt)) do końca roku podatkowego oraz przez następny rok podatkowy.

Tak to wygląda u mnie w Zabrzu :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez ValdeQ 12 lip 2006, o 14:01

Czy się mylę, czy z tego wynika, że za psa przewodnika niewidomy buli 30 zł?

Fe!
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Tinus_ 12 lip 2006, o 15:22

Nie wiem... tak by z tego co tu pisze wynikało. Przy czym nie jestem pewna, czy gdzieś nie ma przepisów stojących wyżej, które mówią, że odpowiednio przeszkolone psy służące za przewodników są od podatku zwolnione.
Tinus_
 

Postprzez Gość 12 lip 2006, o 15:42

Znalazłammoje notatki - i już cytuję:)

Art. 14. (ustawy o podatkach i opłatach lokalnych) Rada gminy:
1) ustala wysokość stawek podatku od posiadania psów, z tym, że podatek od jednego psa nie może przekraczać 51.95 zł rocznie.
2) ...
3) ... (pominęłam, bo nie wydały mi się ważne)
4) może wprowadzić, w drodze uchwały, inne niż wymienione w ustawie zwolnienia przedmiotowe z podatku od posiadania psów.
5) może zwolnić mieszkańców gminy z podatku od posiadania psów albo wprowadzić inne zwolnienia niż określone w akt. 13 ust. 2.

Podatku od posiadania psów nie pobiera się:
- od członków personelu przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsensularnych oraz innych osób zrównanych z nimi na podstawie ustaw, umów lub zwyczajów międzynarodowych, jeśli nie są oni obywatelami polskimi i nie mają stałego pobytu na terytorium Polski - zwolnienie to stosuje się pod warunkiem wzajemności,
- z tytułu posiadania psów będących pomocą dla osób niepełnosprawnych, np. niewidomych, słuchoniemych, niedołężnych,
- od osób w wieku powyżej 70 roku życia prowadzących samodzielne gospodarstwo domowe, przy czym dotyczy to tylko jednego psa,
- z tytułu posiadania psów utrzymywanych w celu pilnowania gospodarstw rolnych; zwolnienie to obejmuje tylko dwa psy na każde gospodarstwo.

Z powyższego i ze słów
§ 2. Poza ustawowymi zwolnieniami w podatku od posiadania psa wprowadza się dodatkowo :
wynika, że psy niewidomych są zwolnione od podatku. Ale np. jeśli osoba, która nie słyszy, będzie chciała mieć psa dla własnej przyjeności, to musi zapłacić podatek, jednak tylko w wysokości 30 zł.
Zresztą z tego co wiem, to nawet gdyby nie było to zaznaczone w tekście, to i tak byłaby ona zwolniona, bo niższe akty prawne nie mogą pomniejszać korzyści nadanych przez te wyższe.
Gość
 

Postprzez Tinus_ 12 lip 2006, o 15:43

To byłam ja, ale jak zwykle mnie wylogowało :/
Tinus_
 

Postprzez Mijumi 12 lip 2006, o 15:48

A może ktoś sprawdzić jak jest w Białymstoku ?
Bo ja szukałam. Tylko coś chyba mi nie wyszło.
www.bstok.pl
www.bialystok.pl
Tu szukałam i jakoś nie moge znalezc..
mam psa ze schroniska to chyba nie musze płacic
do konca roku i nastepny ?
"Kochany, ale niegrzeczny, urwis ale piękny,
duży wydający się groźny- ale tylko rozwydrzony To Mój
Niko!"
Obrazek<br>
Mijumi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 lip 2006, o 21:06
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Atena 12 lip 2006, o 18:12

Mijumi napisał(a):A może ktoś sprawdzić jak jest w Białymstoku ?

najlepiej zadzwoń do urzędu miasta lub przejdź się zapytaj.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 12 lip 2006, o 21:26

Ja nigdy nie placilem, bo niby za co? Korzystam z uslug prywatnego weta. W moim miescie nie ma nawet koszy na psie odchoty, o darmowych zbieraczkach nie wspominajac. Moj pies nie zalatwia sie w miescie, a jesli juz to zbieram po nim. Nie mam za co placic.

Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez ValdeQ 12 lip 2006, o 21:36

A może część z tego podatku idzie na komunalne schroniska?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints