podatek od psa

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

podatek od psa

Postprzez pysia1000 20 sty 2007, o 18:20

Witam Was serdecznie.Prosze napiszcie ile wynosi podatek od psa(katowice,bo ponoć miasta mają różnie) i gdzie należy ujścić i do kiedy.Mój psiak ma ponad 4 miesiące.Jeszcze nie był szczepiony przeciwko wściekliźnie.Spotykam sie ze sprzecznymi informacjami.Pierwsza to że za psa podatek należy zapłacić po 2 tyg od wziecia,a druga wersja ze po szczepieniu na wściekliznę(trzeba iśc z książeczka zdrowia psiaka).Odpiszcie bo chce zapłacić ten podatek.Pozdrawiam Was gorąco
Ostatnio edytowano 20 sty 2007, o 18:38 przez pysia1000, łącznie edytowano 1 raz
prawa Murphego zawsze żywe
pysia1000
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 13:09

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 20 sty 2007, o 18:38

Wysokość podatku jest ustalana przez Radę Miejską danego miasta. Powinnaś iść do Urzędu Miejskiego, tam ci wszystko powiedzą, czyli - ile kosztuje, gdzie się płaci i do kiedy. Ewentualnie poszukaj w necie na stronie swojego Urzędu Miejskiego uchwał Rady Miejskiej.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bery-m 21 sty 2007, o 11:52

Można też spytać w administracjii,bo jeżeli jeszcze nie wszczepiłaś psu chipa to ja tam płaciłam za psa . Po wszczepieniu chipa zostajesz zarejestrowana w bazie danych - znaczy Twoj pies- i wtedy osiedle nie dostaje nic z podatku tylko Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt , ktore po zachipowaniu przyśle Ci przekaz . W Gdańsku za Psy płaci sie do 31 marca br nie wazne ile ma miesięcy.
"Pies jest naszym najwierniejszym przyjacielem nie zważając na nasz majątet,fakultety,iloraz inteligencji. Po prostu kocha."M.Kondrat
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Atena 21 sty 2007, o 12:57

bery-m napisał(a):Można też spytać w administracjii,bo jeżeli jeszcze nie wszczepiłaś psu chipa to ja tam płaciłam za psa . Po wszczepieniu chipa zostajesz zarejestrowana w bazie danych - znaczy Twoj pies- i wtedy osiedle nie dostaje nic z podatku tylko Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt , ktore po zachipowaniu przyśle Ci przekaz . W Gdańsku za Psy płaci sie do 31 marca br nie wazne ile ma miesięcy.

ale tak jest tylko u was, bo Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt ma jakieś umowy na terenie Gdańska. U nas administracje nie mają nic do tego, czy płaci się za psy, czy nie.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez bery-m 21 sty 2007, o 15:29

Sorki .Myślałam ,że jest to jakoś ujednolicone przynajmniej w dużych miastach .Nie chcialam nikogo wprowadzać w błąd. :?
"Pies jest naszym najwierniejszym przyjacielem nie zważając na nasz majątet,fakultety,iloraz inteligencji. Po prostu kocha."M.Kondrat
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez deidre 30 mar 2007, o 00:24

W Krakowie płaci się 22 zł - podatek + 2 zł - za blaszkę z numerkiem.
Zniżka - tylko dla emerytów - 10 zł podatek i 2 zł za blaszkę.
Nie trzeba płacić jeśli piesek ma poniżej 3 miesięcy.
Ola, Dominik i Kluska
Avatar użytkownika
deidre
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 22 lut 2007, o 19:40
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości

paw prints
cron