Ubezpieczenie

Przepisy, sytuacje praktyczne, regulacje międzynarodowe...

Moderator: Moderatorzy

Ubezpieczenie

Postprzez cogar 6 paź 2005, o 13:21

Czy ktoś z Was wie, że można u nas w kraju kupić coś takiego jak ubezpieczenie dla pieska, nie chodzi mi tu tylko o ubezpieczenie OC, które przydaje się przy sytuacjach typu pogryzienie przez psa (o czym jeszcze troszkę napiszę niżej), ale też ubezpieczenie od kosztów leczenia, ubezpieczenie od kosztów pochówku :( i jeszcze kilka innych?

Wspomniałem wyżej o ubezpieczeniu OC, jest tutaj jedna istotna kwestia. Informacja istotna dla osób, które mają lub chcą nabyć takie ubezpieczenie, jeśli nasz pies kogoś ugryzie, bo na przykład szedł po ulicy bez kagańca to ubezpieczenie OC jest nie wystarczające- ubezpieczenie działa wtedy, kiedy my dołożyliśmy wszelkich starań, żeby do jakiejś szkody nie dopuścić, a pomimo to ta szkoda nastąpiła, czyli we wspomnianym przypadku owszem może wystąpić roszczenie na gruncie prawa cywilnego art.415 (kto wyrządził drugiemu szkodę zobowiązany jest do jej naprawienia), jako że jesteśmy odpowiedzialni za posiadane zwierzęta, ale fakt wysunięcia roszczenia na gruncie KC nie zwalnia nas z odpowiedzialności przewidzianej w kodeksie wykroczeń, czy nawet kodeksie karnym (ciężkie pogryzienie, czy nawet pogryzienie ze skutkiem śmiertelnym).

Nachodzi mnie pewna refleksja- wprowadzany (w projekcie) wymóg wykupienia przez posiadaczy psów ras uznanych za agresywne obowiązkowego ubezpieczenia OC jest idiotyzmem, może nie do końca, ale przecież takie ubezpieczenie nie ochroni nas w żaden sposób przed ludźmi prowadzającymi psy bez smyczy, kagańca, a dodatkowo układającymi je w sposób promujący agresję, co więcej może przynieść efekt odwrotny, bo ktoś może sobie pomyśleć "co tam mam OC to będę sobie puszczał psa luzem, przecież jakby co to i tak firma ubezpieczeniowa zapłaci", może nie wszyscy będą się silić na analizę ogólnych mechanizmów działania takiego ubezpieczenia.

Jakby ktoś pytał to pomysł na tema wziąłem z jednego z tematów w dziale zdrowie (dyskusja pomiędzy Oną i ValdQiem)

Rozkręciłem się-pytajcie o cokolwiek
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 6 paź 2005, o 14:02

O cokolwiek?? Jaka pogoda w Bytomiu?

A już poważnie, to chciałabym się dowiedzieć o tym ubezp. kosztów leczenia. Czy jest ono "dodatkiem" do OC, czy też można wykupić niezależnie? No i ważne - ile taki luksus kosztuje?
Poza tym, czy to polega na np. - jak u ludzi - zniżkach na leki w aptece, czy u weta są zniżki, czy jak?

Pytam tak śmiesznie dlatego, że jak miała miejsce ta historia z alergią, to myślałam, że zemdleję. Wet wziął za 10 min. wizytę (obejrzenie psa i wypisanie recepty) 30 zł., a w aptece zapłaciłam następne 55zł. Może dla kogoś sumy są śmieszne, ale dla mnie nie.
Ostatnio edytowano 6 paź 2005, o 15:01 przez Basia_sz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Atena 6 paź 2005, o 14:49

no wlasnie - ja rowniez sie chcialam cos wiecej dowiedziec. Zastanawiam sie nad takim ubezpieczeniem, ale wolalabym wiedziec co i jak, znac wszystkie za i przeciw.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jadzia 6 paź 2005, o 15:31

COGAR :!: Czy Ty możesz coś więcej powiedzieć o takim ubezpieczeniu kosztów leczenia :?: Ja w tym roku zapłaciłam za operację usunięcia guzków i sterylkę u jednej suki 550.00 zł. Co miesiąc płacę za leki nasercowe(nie domykająca się zastawka) następne 30.00 zł co daje sumę 360.00 zł rocznie. Więc mnie by bardzo interesowało takie ubezpieczenie :o
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Basia_sz 6 paź 2005, o 17:10

O, jeszcze zapomniałam, jak będziesz ciurkiem odpisywał na te wszystkie pytania, to nie zapomnij napisać, gdzie to się załatwia.

Aleśmy Ci dały zadanie bojowe! :lol:
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez cogar 6 paź 2005, o 17:25

http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_s ... d_id=42107

Ubezpieczenie to oferowane jest przez PZU, gdyby jednak znalazła się grupa osób, które chciały by ubezpieczyć swoje pociechy to mogę się zająć osobiście (w kupie taniej, ale musi być co najmniej 10-15 osób- no albo psów). Osoby, które są takim produktem zainteresowane odsyłam do ogólnych warunków ubezpieczenia, w których proponował bym szczególną uwagę zwrócić na ograniczenia odpowiedzialności (jak zresztą przy każdym ubezpieczeniu). Cena takiego pakietu na full wypasie to około 300-400 złotych (nie mam przy sobie taryfy, więc strzelam), z czego najdroższe jest samo ubezpieczenie od kosztów leczenia, bo to aż 10% sumy ubezpieczenia (maksymalna to 2000 zł)

W Bytomiu pogoda piękna, jak wszędzie dziś w Polsce przypuszczam.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Pies w prawie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints