tęczowy most...

Gdy odejdzie nasz przyjaciel...

Moderator: Moderatorzy

tęczowy most...

Postprzez roksiakb 10 lis 2007, o 19:20

" Ta część nieba nazywana jest Tęczowym Mostem.

Kiedy odchodzi zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś, kto pozostał po tej stronie, udaje się na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi mali przyjaciele mogą bawić się i biegać razem. Mają tam dostatek jedzenia, wody i słońca; jest im ciepło i przytulnie.
Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare powracają w czasy młodości i zdrowia; te które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne, takie, jakimi je pamiętamy marząc o czasach i dniach, które przeminęły. Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone, z jednym małym wyjątkiem: każde z nich tęskni do tej jedynej, wyjątkowej osoby, która pozostała po tamtej stronie.

Biegają i bawią się razem, lecz przychodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal. Jego lśniące oczy są skupione, jego spragnione ciało drży. Nagle opuszcza grupę, pędząc ponad zieloną trawą, a jego nogi poruszają się wciąż prędzej i prędzej.

To ty zostałeś dostrzeżony, a kiedy ty i twój najlepszy przyjaciel wreszcie się spotykacie, obejmujecie się w radosnym połączeniu, by nigdy już się nie rozłączyć. Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na twoją twarz, twoje ręce znów pieszczą ukochany łeb; patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca.

A potem przekraczacie Tęczowy Most - już razem..."

Autor nieznany

polecam: http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html
roksiakb
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 23:38

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Alia 11 lis 2007, o 01:12

Piękne... i wzruszające...
Czytałam kiedyś podobny wierszyk ( to chyba nawet to tylko jako wierszyk ).
Avatar użytkownika
Alia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 100
Dołączył(a): 9 lut 2007, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tysia 5 mar 2008, o 13:14

Piękne...
Tysia
 

Postprzez Olusiaaa 14 mar 2008, o 19:32

Piękne. Wiem, że to było napisane już dawno, ale mnie wzruszyło...
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez djmaczek 18 kwi 2008, o 19:35

piękne za każdym razem kiedy to czytam mam łzy w oczach :( tym bardziej że niebawem i ja przeprowadzę swoja kochaną sabę na druga stronę tęczowego mostu ...
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Re: tęczowy most...

Postprzez Olusi@. 19 kwi 2008, o 17:31

roksiakb napisał(a):" Ta część nieba nazywana jest Tęczowym Mostem.

Kiedy odchodzi zwierzę, które było szczególnie bliskie komuś, kto pozostał po tej stronie, udaje się na Tęczowy Most. Są tam łąki i wzgórza, na których wszyscy nasi mali przyjaciele mogą bawić się i biegać razem. Mają tam dostatek jedzenia, wody i słońca; jest im ciepło i przytulnie.
Wszystkie zwierzęta, które były chore i stare powracają w czasy młodości i zdrowia; te które były ranne lub okaleczone są znów całe i silne, takie, jakimi je pamiętamy marząc o czasach i dniach, które przeminęły. Zwierzęta są szczęśliwe i zadowolone, z jednym małym wyjątkiem: każde z nich tęskni do tej jedynej, wyjątkowej osoby, która pozostała po tamtej stronie.

Biegają i bawią się razem, lecz przychodzi taki dzień, gdy jedno z nich nagle zatrzymuje się i spogląda w dal. Jego lśniące oczy są skupione, jego spragnione ciało drży. Nagle opuszcza grupę, pędząc ponad zieloną trawą, a jego nogi poruszają się wciąż prędzej i prędzej.

To ty zostałeś dostrzeżony, a kiedy ty i twój najlepszy przyjaciel wreszcie się spotykacie, obejmujecie się w radosnym połączeniu, by nigdy już się nie rozłączyć. Deszcz szczęśliwych pocałunków pada na twoją twarz, twoje ręce znów pieszczą ukochany łeb; patrzysz znów w ufne oczy swego przyjaciela, który na tak długo opuścił twe życie, ale nigdy nie opuścił twego serca.

A potem przekraczacie Tęczowy Most - już razem..."

Autor nieznany

polecam: http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html


Piękne :cry: . Popłakałam się :( .
Olusi@.
 

Postprzez Noriko 31 gru 2008, o 18:46

ostatnio tego szukałam i nie mogłam znależć - znów się rozryczałam...
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez Weronika-<retriever> 8 sty 2009, o 18:23

:cry: wzruszyłam się :!:
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez @ Tuśka @ 19 sty 2009, o 18:52

Piękne...
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Re: tęczowy most...

Postprzez norika 17 sie 2009, o 22:12

Wspaniałe. Pierwszy raz to przeczytałam. Nareszcie wiem, skąd nazwa Tęczowy Most. Nie wiem, czy to mi ułatwi kiedyś rozstanie z moja sunią, ale dobrze, że takie miejsce jest. Musi być, bo przecież wielkie dusz naszych psów nie mogą rozpłynąć się w nicości. Angielska strona, wzbogacana animacjami jest jest wzruszająca.
Avatar użytkownika
norika
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Imię psa: Norika
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: tęczowy most...

Postprzez STARYWYGA 12 wrz 2009, o 23:08

Piękne i krzepiące
STARYWYGA
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 wrz 2009, o 22:50
Imię psa: Czarek Czarkowski
Rasa psa: Kundelek

Re: tęczowy most...

Postprzez Artur 18 wrz 2009, o 16:58

Mimo ze jestem dziestoletnim facetem ,zawsze kiedy to czytam to oczy mi się pocą, niedawno sam pożegnałem swoją ukochaną Dairunie
Avatar użytkownika
Artur
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Imię psa: Daira(już odeszła); Mika
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: tęczowy most...

Postprzez violaa 19 wrz 2009, o 19:16

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Re: tęczowy most...

Postprzez ValdeQ 21 wrz 2009, o 19:06

Niestety wiele osób decyduje się pochować tam psa, a potem nigdy już na ten cmentarz nie przyjeżdżają. W ten sposób my doszliśmy do 7 grobów różnych znajomych, które odwiedzaliśmy przy okazji "naszego". A każdy trzeba było trochę uprzątnąć, zapalić lampkę...

No i może trochę dlatego Xenia nie leży w Koniku Nowym, tylko u nas przy domu. A na jej grobie posadziłem drzewko.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: tęczowy most...

Postprzez violaa 21 wrz 2009, o 20:39

Moją Almę pochowałam w ogródku mamy. Ma blisko siebie piękne kwiaty. Lubię tam być..........
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Następna strona

Powrót do Tęczowy Most

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron