York czy Shih tzu

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

York czy Shih tzu

Postprzez Gość 13 lut 2007, o 17:25

Zastanawiam się nad kupnem yorka lub shih tzu. Jak myślicie którego pieska powinnam wybrać. Mieszkam na 4 piętrze w bloku bez windy. Mój pies powinin byc wesoły radosny, kochać dzieci. Z wyglądu bardziej podoba mi się chyba york jednak bardziej ważny jest charakter psa.I mam jeszcze jedno pytanie: ile czasu poświęcacie na pilęgnacje swojego pieska??? I kiedy szczeniaka nie będzie trzeba wyprowadzać co tdwie godziny tylko 3, 4 razy dziennie.
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Kosiarka 13 lut 2007, o 17:35

Mogę się wypowiedzieć na temat yorka.
Na pielęgnację psa będziesz musiał poświęcić ok. 20 min. dziennie (jeśli pies ma być zadbany). Mieszkasz na 4. piętrze - będziesz musiał go znosić, szczególnie z początku (mam sąsiadkę, której york ma krzywy kręgosłup dlatego, że zawsze schodził po schodach - a ma 12 lat - i teraz zawsze go znosi i wnosi). York jest wesoły i radosny (a czy kocha dzieci... to zależy, w jakim wieku ;)). Gdy york będzie miał ok. 10 mies. będziesz mógł wychodzić z nim co 4-5 godz. Zresztą, stopniowo zwiększaj czas przed wyjściem na spacer.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ShihTzu_Suzi 13 lut 2007, o 18:09

No cóż... ja jako właścicielka shih tzu polecam shih tzu :lol: ale szczerze mówiąc te rasy mają wiele wspólnego więc to raczej powinien być twój indywidualny wybór.
Obrazek
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 14 lut 2007, o 17:40

Tylko te dwie osoby potrafią mi doradzić (za co bardzo dziekuje) ? A może polecacie mi jakąś inną rase. Bardzo podobają mi się małe pieski z dosć długą siersią, miłe, przyjacielskie, libiące dzieci, i oczywiście które odwzajemniłyby moją miłość. :)
Gość
 

Postprzez ValdeQ 14 lut 2007, o 18:05

Spanielek tybetański? Ciekawa rasa i też egzotyczna.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kosiarka 14 lut 2007, o 20:18

Może Coton de Tulear? Z tego, co wiem, jest to rasa typowo rodzinna, nie wyróżnia żadnego z nich. Waży od 5 do 7 kg, a osiąga wzrost 30 cm (maksymalnie). Przyjazny, łagodny. Z łatwością przystosowują się do życia razem z innymi zwierzętami. Są to psy bardzo podatne na szkolenie, a że są rozmiarów małych-średnich to możesz nauczyć je wielu sztuczek - i tych, które są "przeznaczone" dla małego psa, średniego, i "uniwersalne", jest on takim "psim akrobatą" ;). Co prawda może być czasem uparty. Właściciel Tulear'a powinien być stanowczy, ponieważ ten inteligentny pies może wykorzystać pobłażliwość właściciela. Lubi ruch, najlepiej trenować z nim agility bądź inne sporty; mógłby też dobrze się sprawdzić w dogoterapii.
(na podstawie http://www.dogbreedinfo.com/cotondetulear.htm i tego, co słyszałam, bo kiedyś interesowałam się tą rasą)
Co prawda jego pielęgnacja może być dość uciążliwa... Hm, wybór należy do Ciebie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kosiarka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 430
Dołączył(a): 14 gru 2006, o 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 15 lut 2007, o 20:34

Dzięki za odpowiedzi. Teraz to już naorawde mam dylemat. Jest tyle wspaniałych psiaków...
Gość
 

wiadomość

Postprzez klaudia 4 gru 2007, o 10:05

Jestem właścicielką zabawnego SHIH-TZU. Jeśli chodzi o to czy lubią dzieci.... mój uwielbia zabawę szczególnie z dziećmi a to świadczy ze lubią dzieci i są prawdziwą duszą towarzystwa. Jeżeli twój SHIH-TZU miałby zostować długo sam w domu bez nikogo to nie nadaje sie do takiego trybu życia. Okazuje wielką miłość i oczekuje tego samego.
Jednak ostrzegam trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości gdyż są strasznymi niejadkami.

Jeżeli potrzebujecie porad piszcie na gg.1228046
klaudia
 

Prosze o pomoc czy york jest dobrym psem dla alergików

Postprzez Mastif 21 lut 2008, o 12:22

Słyszałem że Yorki mają włosy a nie sierść,bo ja jestem niestety uczulony na psią sierść i lekarz mówi ze tylko rase york moge mieć prosze o szybkom odp.


Dziekuje i pozdrawaim Mastif
Matfisy są super bo som duże i ciężkie.
Avatar użytkownika
Mastif
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 lut 2008, o 11:58
Lokalizacja: Gruzja (tbilisi)

Postprzez Rike 21 lut 2008, o 12:29

Tak jest to rasa dla alergikow. Wlos Yorka jest w 98% podobny do wlosa czlowieka. Ale uczulenie masz na siersc?? Czy na cos innego??
Avatar użytkownika
Rike
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 13:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Prosze o pomoc czy york jest dobrym psem dla alergików

Postprzez Ewka 21 lut 2008, o 18:43

Mastif napisał(a):Słyszałem że Yorki mają włosy a nie sierść,bo ja jestem niestety uczulony na psią sierść i lekarz mówi ze tylko rase york moge mieć prosze o szybkom odp.


Dziekuje i pozdrawaim Mastif


No nie tylko, np. chińskie grzywacze, nagie psy peruwiańskie/meksykańskie???
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Madzia 22 lut 2008, o 21:02

ValdeQ napisał(a):Spanielek tybetański? Ciekawa rasa i też egzotyczna.

Oj tak, spaniel tybetański to piękny psiak, zakochałam się w nim ;). Tyle, że potrzebuje dosyć długich spacerów, po jakieś 40min. Ale śliczny to jest, nie powiem. Ja np. jeśli miałabym wybierać pomiędzy shih tzu a yorkshire terrierem, wybrałabym chyba shih tzu. Bo w moim mieście widzę strasznie dużo yorków, więc żeby się wyróżniać to właśnie shih tzu :). A tak poza tym oba te psy mają podobne charaktery i wymagają praktycznie tyle samo zabiegów pielęgnacyjnych, więc tu już chodzi o sam wygląd ;).
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Ewka 23 lut 2008, o 12:06

Co do spanielka tybetańskiego to w naszej gazetce szkolnej pewna dziewczyna zaczęła opisywać rasy psów... oto co napisała o spanielku tybetańskim:

Pies o jedwabnej sierści. Jest domownikiem nieufnym i agresywnym wobec obcych! Na co dzień bardzo aktywny i wesoły.


Zgadza się? Spanielek tybetański agresywny? W sumie to nawet sama nie wiem... gdziekolwiek sięgnęłam, tam pisało, że to raczej spokojny, przymilny towarzysz, który nie ma skłonności do agresji... książki mogą kłamać, ale dziewczyna też mogła wypisać głupoty. Opisała tam też chihuahua długowłosego i krótkowłosego, chińskiego grzywacza i włoskiego charcika. W tych opisach mniej więcej się zgadza.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Madzia 26 lut 2008, o 14:44

Ewka napisał(a):gdziekolwiek sięgnęłam, tam pisało, że to raczej spokojny, przymilny towarzysz, który nie ma skłonności do agresji...

Też się z tym zgadzam, czytałam dosyć dużo o spanielu tybetańskim i nigdzie nie pisało, że jest agresywny. Ale błąd może popełnić każdy.
Madzia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 20:13

Postprzez Ewka 26 lut 2008, o 17:15

No ale nie zmienia to faktu, że powinien dokładnie sprawdzić poprawność podawanych informacji.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints