Bullmastiff & Mastiff Angielski ktorego psa wybrac

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Bullmastiff & Mastiff Angielski ktorego psa wybrac

Postprzez bialytbg 10 kwi 2007, o 08:11

TE 2 molosy ( Bullmastiff & Mastiff Angielski) strasznie mi sie podobaja nie wiem ktorego wybrac gdzy troche za malo o nich wiem. W tym roku za jakis miesiac zaczynam budowe domu z duzym ogrodem i wlasnie molosy byly moim marzeniem od zawsze prosze o charakterystyke psa ale nie z internetu tylko tych forumowiczow ktorzy maja jednego albo drugiego psa. Zdjecia sa rowniez mile widziane.

Pies ktorego wybiore bedzie mieszkal w budzie spacera poza domem tez beda dostepne. W rodzinie mam 8 letniego synka ( wiec ktory pies bedzie lagodnieszy dla niego ) pies nie ma byc grozny ma jedynie budzic respekt ma byc przyjazny dla gosci przychodzacych do mnie. Dziekuje z góry :D
bialytbg
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Bullmastiff & Mastiff Angielski ktorego psa wybrac

Postprzez Elka 10 kwi 2007, o 11:45

bialytbg napisał(a):TE 2 molosy ( Bullmastiff & Mastiff Angielski) strasznie mi sie podobaja nie wiem ktorego wybrac gdzy troche za malo o nich wiem. W tym roku za jakis miesiac zaczynam budowe domu z duzym ogrodem i wlasnie molosy byly moim marzeniem od zawsze prosze o charakterystyke psa ale nie z internetu tylko tych forumowiczow ktorzy maja jednego albo drugiego psa. Zdjecia sa rowniez mile widziane.

Pies ktorego wybiore bedzie mieszkal w budzie spacera poza domem tez beda dostepne. W rodzinie mam 8 letniego synka ( wiec ktory pies bedzie lagodnieszy dla niego ) pies nie ma byc grozny ma jedynie budzic respekt ma byc przyjazny dla gosci przychodzacych do mnie. Dziekuje z góry :D


wydaje mi sie ze dla synka to raczej mastiff ale on nie nadaje sie do budy nie znam sie na bullmastiffach ale on chyba tez nie moze mieskac w budzie.Obie rasy sa bardzo przyjazne a respekt bedzie budzil wygladem bo on na stroza sie nie nadaje chodzi mi o mastiffa.
Elka
 

Postprzez bialytbg 21 kwi 2007, o 13:56

a jesli chodzi o utrzymanie i mam pytanie ktos mi moze polecic dobra hodowle mastiffow angielskich bo chyba psa tej rasy wybiore
bialytbg
 

Postprzez SElwer 22 kwi 2007, o 12:17

hodowla Acubenes
hodowla Mastineum
hodowla Józefinka
hodowla Oaza Wschodu

Moze cos wybierzesz :D
SElwer
 

Postprzez Elka 22 kwi 2007, o 12:30

Mastify sa bardzo spokojne,pojetne szybko sie ucza ,minimalny wzrost

dlapsa to 76cm a dla suki 70cm. Na pytanie ile pokarmu trzeba podawac

mastifa hodowcy odpowiadaja mniej niz myslisz. Psy tej rasy zyja srednio

10-11lat .Mastiff to to najlepsza na swiecie niańka nigdy nie ugryie dziecka.

Mastify sa z natury zdrowe maja jak wszystkie duze psy sklonnosc do

skretow zoladka i schorzen stawow.
Elka
 

Postprzez Gość 25 kwi 2007, o 08:11

SElwer prosze podaj mi strony intrenetowe tych hodowli napisz je tutaj a co myslicie o hodowli http://www.lwia-dolina.pl/mast.html gdyz mieszkam na podkarpaciu a ta hodowla wlasnie tu sie znajduje co o niej myslicie czy moze ktos ma psa z tej hodowli ? dziekuje
Gość
 

Postprzez SElwer 25 kwi 2007, o 09:54

to bardzo dobra hodowla zajzyj tutaj www.oazawschodu.glt.pl
SElwer
 

bullmastiff

Postprzez rene 27 kwi 2007, o 22:15

a moze z wyborem zaczekaj az szczesliwy posiadacz BM wypowie sie na jego temat.Zreszta tez z checia bym zglebil swoja wiedze na temat BM
rene
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 gru 2006, o 19:38

Re: bullmastiff

Postprzez SElwer 28 kwi 2007, o 09:31

rene napisał(a):a moze z wyborem zaczekaj az szczesliwy posiadacz BM wypowie sie na jego temat.Zreszta tez z checia bym zglebil swoja wiedze na temat BM


Bullmastiffy absolutnie nie nadają się do mieszkania w kojcu!!! To szalenie inteligentne psy o bardzo wrażliwej psychice. Są bardzo uczuciowe a swoją miłoscią dzielą się z otaczającym je światem. Dlatego muszą być traktowane jak pełnoprawny członek rodziny i mieszkać razem ze swoimi właścicielami w domu. Dopełnieniem szczęscia będzie obecność dzieci czy innych zwierzaków. Bullmastiffy pozbawione rodzinnego ciepła i miłości ze strony domowników stają się apatyczne, smutne i w konsekwencji najczęściej zaczynają chorować!!! Są psami bardzo związanymi emocjonalnie ze swoją ludzką rodziną. Z drugiej strony są to psy terytorialne i nieprzekupne, jednak bez tendecji do agresji czy gryzienia.
SElwer
 

Postprzez SElwer 28 kwi 2007, o 09:34

mastiff:
Mastiff jest wielki i pełen godności. Zwykle jest bardzo przywiązany do właściciela. Mastiff Angielski jest psem rodzinnym, ale sprawdza się również jako pies stróżujący, jest spokojny, zrównoważony i tolerancyjny. Pies o tak dużej masie nie musi być agresywny żeby być dobrym stróżem. Sam jego wygląd jest wystarczającym środkiem odstraszającym. Dom to jego twierdza. Mastiff wykazuje naturalny instynkt opiekuńczy w stosunku do małych bezbronnych istot, wyjątkowo dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Wymaga regularnych spacerów, aby wzmocnić swe mięśnie.

Minimalna wysokość mastiffa dla psów wynosi 75 cm a dla suk 68,5 cm.

Ciężar ciała oscyluje pomiędzy 68 a 85 kg, ale zdarzają się również cięższe osobniki, nawet do 100 kg.

Włosy okrywowe krótkie i sztywne; podszerstek gęsty i przylegający do ciała. Maść morelowa, płowa lub pręgowana.

Inne cechy : szeroka czaszka, małe szeroko osadzone oczy, długi szeroki tułów, kończyny mocno osadzone, ogon osadzony wysoko.

DLA KOGO MASTIFF


Nabycie psa i wprowadzenie go do domu jest związane z odpowiedzialnością szczególnie wobec zwierzęcia ale również wobec otoczenia. Pies musi otrzymać należną mu opiekę i miejsce dla siebie. Radzę zatem aby psa kupowały osoby kochające zwierzęta. Polecam mastiffa tym, którzy potrzebują stróża dobytku lub osobistego obrońcy, ale wyłącznie wtedy gdy chcą za jego służbę odwdzięczyć mu się właściwą opieką. Zalecam mastiffa osobom, które w ciężkich chwilach samotności marzą o wiernym towarzyszu oraz tym, którzy lubią spacery na świeżym powietrzu. Pies ten jest też dobrym towarzyszem dla dzieci, opieka nad nim uczy je odpowiedzialności.

Osoby, które odczuwają niechęć, które uważają, że miłość do zwierzęcia jest czymś poniżej godności człowieka, które uważają psa za przedmiot pozbawiony uczuć, nie mają cierpliwości i opanowania-niech zrezygnują z nabycia czworonożnego towarzysza.

Mastiff jest jedną z najstarszych ras. Mastiffopodobne psy były wysoko cenione przez Babilończyków już ponad 4000 lat temu. Na terenie Wysp Brytyjskich mastiff występuje od czasów Juliusza Cezara. Rasa ta udowodniła swą wartość jako wspaniałe psy obronne i myśliwskie. W XIX wieku wprowadzono domieszkę krwi bernardyna. Po II wojnie światowej na terenie Wielkiej Brytanii pozostało niespełna tuzin mastiffów, wiele hodowli podupadło także w USA.
SElwer
 

Postprzez SElwer 28 kwi 2007, o 09:39

Aja znowu o mastifie:

Nie znam lepszej rasy do dzieci (co prawda jestem zwolennikiem stwierdzenia ,że "żadnego dziecka nie można pozostawić pod opieka psa", ale jeśli tak to mastif angielski najbardziej się do tego nadaje).

Zrównoważona ,spokojna i przewidywalna psychika (nie mówię o psach skrzywionych psychicznie oczywiście).

Cudowny przemiły temperament.

Bardzo dobra pamięć.

Bardzo szybko się uczą.


Pies uniwersalny ,nadaje się zarówno do stróżowania jak i na psa salonowego i obronnego ,chociaż potrzebuje sporo przestrzeni i do "bloku" się nie nadaje.

Niezbyt długa aczkolwiek bardzo gęsta sierść sprawia ,że nadaje się do stróżowania na zewnątrz.

Pies jak plastelina ,jak ugnieciesz taką masz.

Bardzo silny i zdecydowanie może pełnić rolę psa obronnego (aczkolwiek nie można go równać z owczarkiem pod tym względem).


Nie jest najtańszy w utrzymaniu (ale można inteligentnie i tanio również go hodować).

Późno dojrzewa psychicznie ma przedłużony okres bycia "dzieckiem"

Jak wśród innych ciężkich ras podatny na dysplazję i wywinięcie powieki (wyjątek psy z linii amerykańskiej - bardzo mały lub prawie wolny procent psów od dysplazji).

Są niezwykle uczuciowe.
SElwer
 

Postprzez rene 28 kwi 2007, o 11:01

SELwer wielkie dzieki chociaz malo o BM :( Wiem ze prawidlowa socjalizacja molosa robi cuda ale mam pytanie: Czy jesli BM od malego mialby kontakt z wieloma osobami(tzn moimi znajomymi),zwierzetami itp to czy pozniej nie byloby problemow np ze zrobieniem grila na parenasie osob(oczywiscie na terenie BM)?Tzn pytam czy tolerowalby wszystkich.Nie chodzi o to aby sie łasil do kazdego tylko zeby byl obojetny w stosunku do nich ale nie agresywny.
rene
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 gru 2006, o 19:38

Postprzez SElwer 28 kwi 2007, o 14:19

Droga Rene oczywiście ze to możliwe! :D
Wystarczy aby znajomi często was odwiedzali i przynosili Bm-kowi jakies smakołyki czy zabawki.Prędzej czy pózniej sie do nich przyzwyczai!
Acha i najważniejsze jak juz mowilem wczesniej Bm-ki są bardzo uczuciowe więc w towarzystwie znajomych nie zapominajcie o psiaku.
I jeszcze jedno pytanie.Masz Bm-ka, czy może chcesz nabyc?
SElwer
 

Postprzez rene 29 kwi 2007, o 21:17

Pomylka :lol: Jestem przedstawicielem plci podobno brzydkiej :D
Niestety BM nie mam ale za ok rok planuje sprawic sobie psinke wiec staram sie dobrze zorientowac w psychice i zachowaniu wybranych ras.Od jakiegos czasu zainteresowalem sie BM po przeczytaniu opisu rasy w ksiazce Capricorna.I z tego co narazie wyczytalem w dostepnych lekturach oraz na forum molosow to w zasadzie BM nie ma wad :)
I tak coraz bardziej sie zastanawiam nad wyborem owej rasy.
Domyslam sie ze posiadasz MA czy sie myle?Miales moze dluzszy kontakt z BM?
rene
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 gru 2006, o 19:38

Postprzez SElwer 30 kwi 2007, o 14:39

rene napisał(a):Pomylka :lol: Jestem przedstawicielem plci podobno brzydkiej :D
Niestety BM nie mam ale za ok rok planuje sprawic sobie psinke wiec staram sie dobrze zorientowac w psychice i zachowaniu wybranych ras.Od jakiegos czasu zainteresowalem sie BM po przeczytaniu opisu rasy w ksiazce Capricorna.I z tego co narazie wyczytalem w dostepnych lekturach oraz na forum molosow to w zasadzie BM nie ma wad :)
I tak coraz bardziej sie zastanawiam nad wyborem owej rasy.
Domyslam sie ze posiadasz MA czy sie myle?Miales moze dluzszy kontakt z BM?


BM to byl moj pierwszy pies a mastif nie moj a raczj calej rodziny w przeciwienstwie do bm.(lecz sa to takze psy rodzinne przynajmniej niektore)

a tu jeszcze cos dla ciebie:


Kraj patronacki Wielka Brytania
Kraj pochodzenia Anglia
Wymiary
Wysokość 63,5-68,5 cm (psy),
61-66 cm (suki)
Waga 49,9-59 kg (psy),
41-49,9 kg (suki)

Spokojny, zrównoważony, czujny, odważny, posłuszny. Chroni rodzinę i terytorium. Wymaga sprawiedliwego i konsekwentnego postępowania. Cierpliwy wobec dzieci, bullmastif może przejawiać dominację wobec psów

Wymaga usuwania martwego włosa rękawicą do masażu bądź gumową szczotką. Trzy codzienne spacery połączone z wybieganiem zaspokajają potrzebę ruchu
SElwer
 

Następna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints