Kilka pytań ... Niedoświadczonej zabardzo ( labradory )

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Kilka pytań ... Niedoświadczonej zabardzo ( labradory )

Postprzez natka 21 sie 2007, o 18:54

W końcu rodzice się zgodzili. Mam już jednego psa staruszkę 16letnią kundelkę rodzice zgodzili sie na drugiego psa. Miałam wątpliwości labrador czy golden.
no ale w końcu labrador wygrał :P no ale i tak zostało dużo pytań dlatego postanowiłam tu napisać bo za bardzo poradzić sie kogo nie mam no to tak:

1. Lepiej wziąć psa z rodowodem czy bez bo słyszałam ze pies z rodowodem nie zachoruje na dysplazje itd a bez rodowodu jest duża możliwość ze tak.

2. Lepiej wziąć psa z sierpniowego miotu czy zaczekać do przyszłego lata.

3. Czy to prawda ze ostatnio u tej bardzo rozpowszechnianej rasy coraz częściej pojawiają sie odchyły w psychice.

4.Czy trudno wychować i w miarę wytresować takiego psa?
natka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 21 sie 2007, o 19:41

1. Nie kupuj bez rodowodu!
2. jeśli piesek miałby być z sierpniowego miotu to będziesz mogła go odebrać dopiero w październiku.
3. Jeśli piesek będzie z Hodowli to nie powinien tego mieć. Jeśli z CHodowli- to jest duże ryzyko.
4. Labradory są posłuszne i szybko się uczą, ale są za to żywiołowe ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Magda* 21 sie 2007, o 20:50

Marysia Ci odpowiedziała już. Ja jeszcze dodam od siebie , że odradzam labradora jeśli miał by zostawać długo sam w domu. Poza tym potrzebuje duzo ruchu i zajęcia a przede wszystkim kontaktu i bliskości z człowiekiem ! Co do nauki to są bardzo pojętne i szybko sie uczą, ale wymagaja cierpliwości i stanowczości. Moja 3,5 miesięczna sunia komende siad załapała w 1 dzień. W razie pytan pisz.
Pozdrawiamy Magda & Atena


Obrazek
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Basia_sz 22 sie 2007, o 11:31

Co do tej dysplazji w Hodowlach i CHodowlach... tak powinno być, że psiaki z Hodowli są badane pod kątem dysplazji, ale jednak hodowcy rzadko takie badania wykonują. Więc na dysplazję może równie dobrze chorować pies z rodowodem, jak i bez.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Diana S 22 sie 2007, o 12:42

basia_sz napisał(a):Co do tej dysplazji w Hodowlach i CHodowlach... tak powinno być, że psiaki z Hodowli są badane pod kątem dysplazji, ale jednak hodowcy rzadko takie badania wykonują. Więc na dysplazję może równie dobrze chorować pies z rodowodem, jak i bez.

Ale czy tak powinno byś, że kupując psa za nie małe pieniążki po jakimś tam czasie wystąpi u niego (psa) dyspalazja. Chodzi mi o hodowle psów rasowych...
z tego co mi wiadomo suka hodowlana jaki i jej (partner) musi przejść badania.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez olwo 22 sie 2007, o 18:00

A nawet jeśli inie jest to wymagane, to prawdziwy hodowca i tak zrobi badania :idea: pseudohodowca raczej nie...
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez KasiK 27 sie 2007, o 10:54

Dziedziczenie dysplazji jest bardzo skomplikowane, nie da się przewidzieć, czy po danej parze urodzą się dysplastyczne szczeniaki. Jednak da się zmniejszać prawdopodobieństwo jej wystąpienia właśnie przez badanie psów i wykluczanie chorych z hodowli. Pod tym względem ma się mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia dysplazji u psa rodowodowego. Ale jeśli hodowca powie, że "te szczenięta na pewno nie są dysplastyczne", to chyba to z fusów wyczytał...
If it's not a Malamute, it's only a dog...
Bezdomne Szpice
Stake-Out
Avatar użytkownika
KasiK
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 513
Dołączył(a): 11 lut 2006, o 19:27
Lokalizacja: Z Alaski pod Palenicą ;)

Postprzez ValdeQ 27 sie 2007, o 11:08

Zgadza się, ale jeśli wszyscy przodkowie sa wolni od dysplazji do czwartego pokolenia, to prawdopodobieństwo dysplazji jest nieznaczne.

Ponadto etyczny hodowca, chociaż nie jest w stanie zagwarantować braku dysplazji, to zgodzi się spisać umowę, że w takim wypadku nabywca może zwrócić psa ze zwrotem zapłaty lub dostać kolejne szczenię.

Oczywiście nikt swojego psa nie zwróci, ale liczy się deklaracja, że hodowca nie ukrywa żadnych znanych mu wad.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez m.m 31 sie 2007, o 14:25

8.12.2006 został wprowadzony obowiązek badań w kierunku dysplazji stawów biodrowych dla wszystkich ras RETRIEVERÓW, który dotyczy psów i suk urodzonych po 01.01.2006 r. Dopuszczalny jest wynik: A, B lub C. Uwaga: nie zezwala się na łączenie psów i suk z wynikiem C.

Szkoda, że obowiązek nie objął też badań stawów łokciowych, ale dobrzy hodowcy i o tym pamiętają.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints