Labrador czy Golden Retriver

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

mały labrador

Postprzez marek77 9 gru 2007, o 16:55

cześ basi kupiłem 3 dni tem suczka labradora nazwałem ja sonia i mam pytanie ma ona 7 tygodni i zauwarzyłem że ona w czasie chodzenia zostawia tylne lapki w tyle i jak stoi to niemorze utrzymać równowagi czy to jest normalne u malych psow czy ona jest zamałe jak morzesz to odpisz i jak masz to czy byś mogła dać mi numer gadu gadu . i co taki mały piesek powinien jeść narazie daje jej karme dla juniorów suchom niedziw sie bo to mój 1 pies
marek77
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 10 gru 2007, o 06:42

Oj, trochę wcześnie psiaka kupiłeś :? Powinna jeszcze co najmniej tydzień być z mamą... Ale skoro już ją masz, to nie pora na krytykę, tylko na porady.
Po pierwsze powinieneś pokazać sunię weterynarzowi, odrobaczyć i ustalić z lekarzem harmonogram szczepień.
Nie podoba mi się to, co piszesz, że sunia nie może utrzymać równowagi :?
Cały czas, czy tylko chwilami?

Taki mały psiak powinien jeść pięć razy dziennie, na opakowaniu karmy pisze, jak duże powinny być porcje. Możesz podawać jogurt, twaróg, ale nie mleko!
Do picia czysta woda.

Mój numer gg jest ogólnie dostępny w Cafe w odpowiednim temacie 8) :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

pierwsze dni psa

Postprzez marek77 10 gru 2007, o 18:40

słuchaj ja z początku dawałem jej mleka ale już zaczne mu dawać wody .
jak kupiłem ją to pani od której odkupiłem nawet mam w książce dostała pu tabletki na odrobaczenie i pierwszą szczepionkę i powiedz jak ona brała te mleko to czy nic jej nie będzie ..
niemoge odnaleźć twojego gg
marek77
 

Postprzez Basia_sz 10 gru 2007, o 19:31

Jeżeli do tej pory po mleku jej nic nie było, to mam nadzieję, że nadal nie będzie. Ale już nie podawaj.
Nic nie szkodzi, że była odrobaczana, nie dowierzaj zbytnio, Max też miał być odrobaczony a jak poszłam do weterynarza i podał mu płyn na odrobaczenie, to nie wierzyłam własnym oczom ile w takim małym ciałku może tego paskudztwa być :?
A moje gadu, to 9757452 :wink:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez takasobieja 13 gru 2007, o 23:13

Moja sasiadka kupila malego goldena, tez nie moze utrzymac sie na tylnich lapkach. Tluscioch w ogole z niego maly jest. Ale im starszy (7 tyg) tym lepiej sobie radzi. Wziela go gdy mial 5 tyg, bo odbijal inne psy od matki pokarmu,
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

golden

Postprzez asia77stargard 19 mar 2008, o 14:53

kochani za kilka dni będę właścicielką pięknego goldenka,ale mam też rottweilera i muszę przyznać że te psy sa bardzo łagodne,nie nastawiać się na agresję z ich strony.Świetnie pilnują podwórka idealne dla dzieci tylko jest jedna rzecz te psy nie szczekają i to często jest odbierane przez włascicieli mylnie że pies jest za łagodny i zaczynają je uczyc agresji,a wtedy tracimy kontrolę nad psiakiem.pozdrawiam i polecam te pieski są urocze,dodam że mój ma juz 9 lat.
asia77stargard
 

Postprzez Grzesiek 15 kwi 2008, o 17:52

Ja bym wybrał labradora. Nie miałem co prawda za dużo do czynienia z Goldenkami, ale wolę jak pies ma krótką sierść - nawet jeśli bardzo linieje. Nasz Labek ma 10 tygodni, bardzo szybko sie uczy i jest bardzo tolerancyjny w stosunku do dzieci. Wymaga tylko trochę wkładu i czasu na naukę, a najważniejsze że dla psa jest to dobra zabawa.
Avatar użytkownika
Grzesiek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 08:34
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Rasa psa: labrador

Postprzez Gość 5 lis 2008, o 07:46

Witam!

Nie bede zakladac nowego tematu tylko zapytam tu:

Czy sa jakies odmiany labkow?
Nie chodzi mi o kolor

Dzisiaj slyszalam ze kolezanka ma psa labka i to jest jakas odmiana masywniejsza czy cos takiego?

Zaznaczam ze psiak ma metryke.

Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 09:56

WZORZEC RACY WEDŁUG FCI (FEDERATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE)


ROZMIAR I WAGA

Standardowa wysokość dorosłego psa zawiera się w przedziale od 22,5 do 24,5 cala, natomiast wysokość dorosłej suki zawiera się w przedziale od 21,5 do 23,5 cala. Poprawnie zbudowany labrador (pies), który pracuje powinien ważyć od 65 do 80 funtów, natomiast suka od 55 do 70 funtów. Błąd: pół cala lub więcej powyżej lub poniżej standardowych wymiarów.

dla nie potrafiacych przliczyc :wink:
Wysokość 56 – 57 cm (psy),
54 – 56 cm (suki)
Masa 35 – 38 kg (psy),
30 – 33 kg (suki)

wiec jesli ma wiekszego labka niz we wzorcu to moze byc pies rasowy lecz pet czyli psiak ktorego nie powinno sie rozmnazac. niestety ludzie gadaja rózne bzdury ktore najczesciej wynikaja z własnej niewiedzy badz checi wyróznienia swojego pupila.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 5 lis 2008, o 10:25

ona ma szczeniaka wiec nie wiem jak bedzie wygladal w przyszlosci...
Psiak ma 2 miesiace
Jest naprawde bardzo masywny...

Ale jak bylam ostatnio na wystawie to cos sedzi mowil jak opowiadal o psie ktory byl akurat na ringu ze to labrador ze starego wzorca czy tak jakos kurde nie kumam tego...
Gość
 

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 10:59

Anonymous napisał(a):ona ma szczeniaka wiec nie wiem jak bedzie wygladal w przyszlosci...
Psiak ma 2 miesiace
Jest naprawde bardzo masywny...

Ale jak bylam ostatnio na wystawie to cos sedzi mowil jak opowiadal o psie ktory byl akurat na ringu ze to labrador ze starego wzorca czy tak jakos kurde nie kumam tego...


wzorce rasy sa zmieniane przez FCI np w celu naprawienia róznych błedów hodowlanych np za masywnych psów. gdy psiak jest za duzy traci na płynnym ruchu, gracji, na ogólnym wygladzie. moze dochodzic do róznych zmian w stawach nie dostosowanych do za duzej masy itd. nie znam histori labków, mozliwe ze kiedys były wieksze, bardziej masywne.
co do psiaka kolezanki, jesli ma 2 mc to nic nie mozna wyrokowac. z najmniejszych w miocie czasem wyrastaja najwieksze psy a z najwiekszych szczeniaków chucherka. trzeba zadbac o prawidłowe odzywianie i ruch dla szczeniora a natura sama pokaze co zaplanowała w genach dla niego.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Labrador czy Golden Retriver

Postprzez ola 9 sty 2009, o 15:38

feferos napisał(a):Nie mogę zdecydować się , kótrą z tych ras wybrać, a chcę kupić pieska, czym różnią się te dwie rasy ?

golden na 100 procent goldeny o wiele lepsze od labladorów
ola
 

Re: Labrador czy Golden Retriver

Postprzez wera 9 sty 2009, o 15:41

feferos napisał(a):Nie mogę zdecydować się , kótrą z tych ras wybrać, a chcę kupić pieska, czym różnią się te dwie rasy ?

goldeny są boskie i ładniejsze od labladorów

wera
 

Re: Labrador czy Golden Retriver

Postprzez Tęczova 9 sty 2009, o 15:58

wera napisał(a):
feferos napisał(a):Nie mogę zdecydować się , kótrą z tych ras wybrać, a chcę kupić pieska, czym różnią się te dwie rasy ?

goldeny są boskie i ładniejsze od labladorów



jak już, labradorów.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Re: Labrador czy Golden Retriver

Postprzez Weronika-<retriever> 11 sty 2009, o 12:51

ola napisał(a):
feferos napisał(a):Nie mogę zdecydować się , kótrą z tych ras wybrać, a chcę kupić pieska, czym różnią się te dwie rasy ?

golden na 100 procent goldeny o wiele lepsze od labladorów


a skąd wiesz???
Miałaś oba te psy
Czy tylko masz goldena i go tak kochasz, a nei wiesz nic o labach :roll: :?:
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints