Owczarek podhalański

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Owczarek podhalański

Postprzez robert_28_06 22 cze 2008, o 14:19

Zastanawiam się nad kupnem Owczarka Podhalańskiego. Mam problem bo jak się rozglądałem za szczeniakiem to niektóre miały żółte końcówki na uszach. czy to nie jest wadą bo Podhalany są całe białe?? PROSZĘ o pomoc;(
robert_28_06
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 cze 2008, o 16:08

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 22 cze 2008, o 16:15

w hodowli napewno rozwieją Twoje wątpliwości, piesek który bedzie miał wady, bedzie miał w metryce adnotację, że jest niehodowlany.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez pietruszka 22 cze 2008, o 18:24

bjossa napisał(a):w hodowli napewno rozwieją Twoje wątpliwości, piesek który bedzie miał wady, bedzie miał w metryce adnotację, że jest niehodowlany.
ale to też zależy od hodowli.bo nie wszyscy hodowcy są uczciwi i jeśli hodowla jest "nastawiona" na zarobek to na pewno nie będzie żadnych wpisów że pies jest niehodowlany że ma jakąś wadę. A to co piszesz że psiunio miał żółte końcówki uszu to może to być brud bo szczeniaki nie raz się bawią w podgryzanie a uszy to szczególnie nadają się do tego typu zabaw :lol: , a jeśli cię to niepokoi to możesz zapytać hodowcy o uszka on powinien ci udzielić odpowiedzi :lol:
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Postprzez Cavalier 22 paź 2008, o 19:07

Robert, może są po prostu brudne? :lol:
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez takasobieja 22 paź 2008, o 20:28

pietruszka napisał(a):ale to też zależy od hodowli.bo nie wszyscy hodowcy są uczciwi i jeśli hodowla jest "nastawiona" na zarobek to na pewno nie będzie żadnych wpisów że pies jest niehodowlany że ma jakąś wadę.

:? :?:
Psy z hodowli są przebadane przez kogoś z związku o ile się nie mylę, wiec wydaje mi się, ze nie da się zatuszować takiej adnotacji dotyczącej wad.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez zwierzyniec 6 mar 2009, o 21:16

jeżeli temat dalej aktualny :lol:
to chciałam się zapytać w jakim sensie mają żółte uszy ? Czy może są one teki lekko kremowate ? Jeżeli są LEKKO kremowe to nie ma się czym martwić ;) Jeżeli jednak są tak jak to zostało ujęte "ŻÓŁTE" to jest coś nie w porządku.
zwierzyniec
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 mar 2009, o 14:11


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints