Chow Chow

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mwijatak 16 gru 2006, o 23:21

Zawsze trzeba odwiedzić weta :!: Leczenie na odległość może tylko pogorszyć sprawę :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Ania_Ś 17 gru 2006, o 14:21

No niektórym Chowom leci z oczu (łzy). Powoduje to wiatr, kurz i inne czynniki. Jeśli oko mocno ropieje to najlepiej udać się z psiakiem do weta.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Re: chore oczko...

Postprzez Jul--Jul 17 gru 2006, o 17:25

"Aby być świętym, trzeba być szalonym."
/św. Jan Vianney/

[*] Ozzy [*] Drops :(
Avatar użytkownika
Jul--Jul
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 22
Dołączył(a): 17 gru 2006, o 11:46
Lokalizacja: z dalekaa...

Postprzez Gość 7 lut 2007, o 18:31

Ja też chciała bym dowiedzieć się parę rzeczy o psach chow chow . Dużo o nich czytałam i myślę że ty psy są wspaniałe sądzę że to najwspanialsza rasa . Proszę o opis tego psa z charakteru :roll:
Gość
 

Postprzez ShihTzu_Suzi 7 lut 2007, o 20:00

Anonymous napisał(a):Ja też chciała bym dowiedzieć się parę rzeczy o psach chow chow . Dużo o nich czytałam i myślę że ty psy są wspaniałe sądzę że to najwspanialsza rasa . Proszę o opis tego psa z charakteru :roll:
przeciez duzo jest o tej rasie napisane na poprzedniej stronie tego tematu przez anię_ś
Obrazek
Avatar użytkownika
ShihTzu_Suzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 355
Dołączył(a): 29 gru 2006, o 12:30
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 8 lut 2007, o 10:03

Mam na imię Natalka . Bardzo interesuję się rasą chow chow , ponieważ mam zamiar go kupić . Dużo o mim czytam i ze wszystkich artykułów wynika że to najwspanialsza Rasa . Chciała bym dowiedzieć się czy te psy niszczą rzeczy i gryzą meble , oraz jaki mają charakter i jak się zachowują w domu . Bardzo prosiłabym żeby ktoś mógł mi odpowiedzieć na te pytania . Naprawdę kocham te psy . Pozdrawiam wszystkich wielbicieli tej rasy . :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :P :P :P :? :? :? :? :shock: :shock: [/b]
Gość
 

Postprzez Basia_sz 8 lut 2007, o 13:24

Moim skromnym zdaniem nie można mówić, że np. Chow Chow niszczy i gryzie meble, a np. Labrador nie. Każdy pies, szczególnie szczeniak, pozostawiony sam sobie, z nudów może znaleźć sobie zajęcie w postaci ostrzenia ząbków na nodze od krzesła, czy innej szafy. Psu trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, od małego go uczyć, co mu wolno, a czego nie. A jak zdarzy mu się wpadka w postaci pogryzionej skarpetki, to - szczególnie już po fakcie - w żadnym wypadku nie należy psa bić, bo i tak nie będzie wiedział, że dostał za to, co zrobił dwie godziny wcześniej.
Jak się go złapie na "gorącym uczynku", to wtedy należy interweniować.
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Ania_Ś 9 lut 2007, o 10:40

W ciągu przeszło 2 lat obcowania z tą rasą praktycznie Fjona nic nie zniszczyła w domu. Nie przypominam sobie takiej rzeczy :roll: . Jedynie bardzo lubiła gryźć kapcie ale każdy pies tak robi zwłaszcza kiedy zaczyna wymieniać ząbki.
Sułtana zainteresowały kwiatki na podłodze pierwszego dnia i musiałam je wynieść do drugiego pokoju :lol: . Nie dawno wróciły na swoje miejsce :wink: . Moja mama nie ma też jednej bombki z choinki :wink: .
Chowy są psami bardzo spokojnymi. Większość dnia przebywają w domu śpiąc lub leżąc w centrum mieszkania. Są bardzo dobrymi stróżami. Bardzo przywiązują się do właściciela. Lubią się bawić ale ich zabawa jest krótka ale intensywna. Uwielbiają spacery. Nie zaleca się aby Chow mieszkał na dworze gdyż jest to pies domowy :!: Przynajmniej raz w tygodniu należy go czesać. Szybko uczą się czystości.
Jeżeli są jakieś konkretne pytania to z chęcią odpowiem. Dużo informacji jest też na stronie mojej hodowli.
Jeżeli Chow to tylko z rodowodem :!:
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez ewcia.c 23 sty 2008, o 20:03

Dużo naczytałam się już o chowach, nie wiem jednak czy np. mógłby mieszkać pod jednym dachem z kotką perską. Czy wybrać suczkę czy psa w taki wypadku. Jeśli ktoś może pomóc to bardzo proszę bo jestem zdecydowana na nabycie psiaka tej rasy ale wolałabym nie popełnić błędu w socjalizacji z moją kotką.
ewcia.c
 

Postprzez Ania_Ś 26 sty 2008, o 12:20

Znam kilka osób które mają chowy i koty, również te rasowe.
U mnie jest dachowiec i z psami jest różnie. Raz go gonią a raz nie zwracają na niego uwagi.
Na pewno prędzej szczeniak przyzwyczai się do dorosłego kota i odwrotnie niż dorosły pies do dorosłego kota.
Mam nadzieję że myślisz o szczeniaku z rodowodem :wink: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez TosterxD 11 mar 2008, o 17:11

mam pytanie ile czasu trzeba aby nauczyć tych psiaków czystości bo chciałbym sobie kupić chowa???
TosterxD
 

Postprzez TosterxD 11 mar 2008, o 17:15

a i jeszcze jedno czy warto kupywać psa który nie ma rodowody ale jego rodzice mają rodowód????
TosterxD
 

Postprzez Diana S 11 mar 2008, o 17:37

TosterxD napisał(a):a i jeszcze jedno czy warto kupywać psa który nie ma rodowody ale jego rodzice mają rodowód????


stanowczo NIE przeczytaj

http://www.stoppseudohodowcom.org/

www.rodowodowy.xt.pl
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 11 mar 2008, o 17:37

TosterxD napisał(a):mam pytanie ile czasu trzeba aby nauczyć tych psiaków czystości bo chciałbym sobie kupić chowa???


Nie ma żadnej granicy czasowej. To indywidualne, zależy jak będziesz psiaka uczył. Każdy psiak jest inny i każdy sam w odpowiednim czasie przyswoi sobie twoje zasady.

TosterxD napisał(a):a i jeszcze jedno czy warto kupywać psa który nie ma rodowody ale jego rodzice mają rodowód????


Nie, bo to bujda. Każdy psiak rasowy po rasowych rodzicach ma rodowód, nie ma żadnych że "ostatnie z miotu", czy "nie było kogoś spać na rodowód dla szczeniąt"... jak kupisz psa bez rodowodu to kupisz kundelka, a takich masz pełno w schronisku.

Edycja: Diana mnie wyprzedziła :lol:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez TosterxD 13 mar 2008, o 12:41

mam jeszcze jedo pytanie jakiej długości są dorosłe psy chow chow bo nie wiem jakie kupować legowisko. Nigdzie na żadnych stronach nia ma podanego ile średnio ma ten pies długości
TosterxD
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints