biale końcówki palcow u psiaczków

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez xyber 17 lut 2009, o 22:21

m.m napisał(a):Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski?
Ja np. znam wiele osób, które adoptowało psa zamiast kupować w hodowli lub mają i psa z hodowli i z adopcji. Nie mówię, że wszyscy na świecie tak robią, ale uważam że takie Twoje uogólnianie nie jest fair.


Ja np. znam wiele osób, które nigdy nie wzięłyby psa ze schroniska. Zresztą nie powiedziałem, że wszyscy na świecie, tylko większość. Jeśli mi nie wierzysz to przeprowadź ankietę na ulicy i popytaj ludzi czy mają psa, po usłyszeniu pozytywnej odpowiedzi zapytaj czy kiedy wybierali psa, to czy chociaż odwiedzili schronisko.
xyber
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 23:26
Lokalizacja: Gdynia

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 17 lut 2009, o 22:34

xyber napisał(a):Ja np. znam wiele osób, które nigdy nie wzięłyby psa ze schroniska. Zresztą nie powiedziałem, że wszyscy na świecie, tylko większość. Jeśli mi nie wierzysz to przeprowadź ankietę na ulicy i popytaj ludzi czy mają psa, po usłyszeniu pozytywnej odpowiedzi zapytaj czy kiedy wybierali psa, to czy chociaż odwiedzili schronisko.


No to rzeczywiście odpowiedziałeś na moje pytanie...
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez xyber 17 lut 2009, o 22:55

m.m napisał(a):
xyber napisał(a):Ja np. znam wiele osób, które nigdy nie wzięłyby psa ze schroniska. Zresztą nie powiedziałem, że wszyscy na świecie, tylko większość. Jeśli mi nie wierzysz to przeprowadź ankietę na ulicy i popytaj ludzi czy mają psa, po usłyszeniu pozytywnej odpowiedzi zapytaj czy kiedy wybierali psa, to czy chociaż odwiedzili schronisko.


No to rzeczywiście odpowiedziałeś na moje pytanie...


Moja odpowiedź jest dokładnie takiego samego typu jak większość postów w tym temacie. Czyli "ja wiem a wy nie wiecie", "ja znam", "ja usłyszałem"... przynajmniej takie jest moje odczucie.

hej malkontenci w temacie rozmnazania piesków wogóle lub bez rodowodu Wink maluchy sa urocze pod opieką weterynarza i już mają nabywców chcących psiego przyjaciela ( bez papierów).


To może mi powiesz dlaczego ludzie, którzy chcą przygarnąć szczeniaki ww nie poszli do schroniska aby stamtąd wybrać jakiegoś pieska ? Czemu Ty czy inni ludzie z psami z rodowodem nie wzięli swojego psa ze schroniska ?
xyber
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 23:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez m.m 17 lut 2009, o 23:10

Cytując wypowiedź bjossy napisałeś, że większość ludzi kupujących psy z hodowli nigdy nie wzięłaby psa ze schroniska. Zapytałam na jakiej podstawie tak myślisz, a Ty mi piszesz, że znasz wiele osób, które nigdy nie wzięłyby psa ze schroniska i żebym robiła ankietę na ulicy. Super. Tyle tylko, że użyłeś słowa „hodowla”, stąd moje zdziwienie i pytanie. Zazwyczaj jest tak, że ludzie przy kupnie psa często myślą o pseudohodowli, nie o hodowli. Dopiero po nabyciu większej wiedzy i świadomości część zdecyduje się na hodowlę czy schronisko. Uważam, że w tej grupie ludzi świadomych na czym polega różnica między psem rasowym a podobnym do jakieś rasy i nie popierających pseudohodowli, wcale nie jest tak, że większość z nich nigdy nie weźmie psa schroniskowego.

xyber napisał(a):Czemu Ty czy inni ludzie z psami z rodowodem nie wzięli swojego psa ze schroniska ?


Nie będę odpowiadać za innych. Ja kupiłam psa z rodowodem, bo chciałam psa konkretnej rasy i z konkretnymi predyspozycjami do pracy. Nie podjęłabym się szkolenia psa schroniskowego do pracy z niepełnosprawnymi dziećmi, nie czułam się na siłach by czegoś takiego próbować.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ww 18 lut 2009, o 08:50

leonberg ja dbam o swoje psy tak jak o członków mojej rodziny i sa moimi championami ;-) a Ty jakie pieski hodujesz? Chcę kupić owczarka niemieckiego (oczywiście z rodowodem).
ww
 

Postprzez leonberg 18 lut 2009, o 12:43

ww nie napisałem ze nie dbasz o psy lecz napisałem ze robisz niewiele. nie zrobiłes nawet 10% tego co ja z moim psem, poniosłes koszty niewspólmierne do moich staran, nie masz o nich pojecia poniewaz myslisz ze na normalnej opiece hodowla sie konczy. dam ci tylko jedn przykład. przy kazdej cieczce badam suczce progesteron, jedno badanie kosztuje 120 zł, robie je w serii 10 x co kazda cieczka, dodaj sobie jeszcze cytologie x 10 oraz inne drobne i mniej drobne badania. policzyłes? przemnóz przez 6 i jakie kwoty ci wyjda? mi nie musisz pisac innym tez, daj sobie do myslenia. hodowla to hobby. nie jest sposobem na dochód. jesli ci sie wydaje ze jestes lepszy od pseudohodowcy z zapchlonymi kundelkami to niestety sie mylisz. nie napisałem tego by cie obrazac. nie mam takiego celu. chce ci tylko jakos uzmysłowic nie tedy droga. podoba ci sie to, to zrób to jak nalezy czyli na poczatek podnies swoja wiedze o hodowli, dlaczego sa rodowody, czy to tylko snobizm posiadaczy? czy cos jeszcze? kup pozniej psiaka ze starannie wybranej hodowli, bardzo starannie i zacznij przyjemnosc z hodowla jeszcze raz.
nie hoduje on. zreszta nawet gdyby to nie miałbys szans na zakup u mnie psiaka. zaden pseudohodowca nie ma, by nie miał pomysłu mnozyc bez uprawnien, to co z takim trudem wyhodowałem. jak dorwe to z sadu nie wyjdzie. znajde na to czas.
wybacz, wszystko to co napisałem nie miało na celu obrazanie ciebie, lecz chciałem namówic bys nie mnozył juz tej suczki a jesli załapałes bakcyla to zajmij sie tym lecz tak jak powinienes a dlaczego psiaki z rodowodami kosztuja wiecej niz te bez dowiesz sie na wasnym portwelu. wielu hodowców zaczynało od psów bez papierów, znajd, kundelków itd. wraz z wzrostem ich wiedzy zmieniało sie nastawienie do hodowli. oczywiscie sa tez hodowle z papierami nastawione na zysk i mało rózniace sie od tych pseudo lecz wszedzie sa ludzie i swinie. dlatego czasem granica miedzy hodowlami sie zaciera. co lepsze? belejaka nastawiona na kase za wszelka cene, nie liczaca sie z niczym tylkoz zyskiem ale legalna czy porzadna ale pseudo. dla mnie jedno i drugie jest naganne.

ps. a czy własciel repa przedstawił ci jakies wyniki badan? suczka była kryta naturalnie czy inseminowana? wiesz ze jest masa chorób przenoszonych droga pciowa u psów? o badania na choroby genetyczne sie nawet nie pytam bo na pewno ich nie moze miec.[/b]
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ww 18 lut 2009, o 15:30

W porządku nie musisz mnie przekonywać do nie rozmnazania piesków ;-) lubię ludzi z pasja a Ty z pasją bronisz racji i uzywasz argumentów ;-) Szkoda że nie hodujesz ON, pewnie udałoby sie Cię uprosić o jednego pieska ;-))) w życiu nie narażałbym się na ściganie takiemu pasjonatowi jak Ty ;-) Nigdy nie miałem zamiaru zajmować się hodowlą/rozmnażaniem psiaków ;-) Sukcesów życzę w hodowli "leonbergerów" i dziękuje za dyskusję. Pozdrawiam.
ww
 

Postprzez Gość 18 lut 2009, o 16:21

ww, a czemu ludzie co chcą psiego przyjaciele bez papierów nie wzieli go ze schroniska? te 6 piesków co urodzila Twoja sunia własnie zabrało dom 6 psom własnie ze schronu.


To tak samo jak ja bym powiedział "Kupiłeś psa z rodowodem? Właśnie zabrałeś dom jednemu psu ze schroniska."
Gość
 

Postprzez leonberg 18 lut 2009, o 16:28

nawet jesli cie nie przekonałem to jednak miło podyskutowac.
duzo zdrowia dla szczeniorów i dobrych dla nich domków.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mwijatak 18 lut 2009, o 20:22

Jeżeli szczeniaki są już na świecie - trudno, czasu się nie cofnie, ale masz możliwość zapobiec dalszemu mnożeniu psów bez rodowodu. Podpisz z nabywcami umowę kupna - sprzedaży psa z zastrzeżeniem w niej kastracji/sterylizacji szczeniaka. Zrobisz duży krok w celu uniknięcia podobnych dyskusji.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints