Kątowanie ONkow

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Kątowanie ONkow

Postprzez dark 7 wrz 2006, o 17:34

Czy u owczarkow niemieckich zad robi sie bardziej opadajacy w czasie gdy pies rosnie?? Prosze o odpowiedz.
Avatar użytkownika
dark
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 147
Dołączył(a): 12 sie 2006, o 17:51
Lokalizacja: Chojnice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 10 wrz 2006, o 17:25

nie. pies ma konkretne katowanie od amlego... duzo tez zalezy jak psa ustawisz np do zdjecia.. trzeba sie tego nauczyc.. zobacz w watku ckeina i alfy w galeri i zobacz jak cekin wyglada gdy stoi normalnie a jak wyglada gdy jets ustawiony
Gość
 

Kątowanie

Postprzez WWRROONNAA 21 lut 2007, o 21:51

Od niedawna mam w domu małą Herkę, rownież onkę i chcialabym aby opuszczala zad w dol. Od szczeniaka byla kątowana ( tak bynajmniej mowil hodowca). Kwestia jest teraz tego typu czy powinnam wykonaywac jakies cwiczenia, zeby chodzac miala opuszczony zad? Czy jest to już automatycznie zakodowane w jakis sposob? Prosze o odpowiedz:) :oops:
WWRROONNAA
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 21:30
Lokalizacja: Ustka

Postprzez Alia 22 lut 2007, o 08:19

A moi rodzice kupili ON Sabe. Na początku miał zadek opadnięty, a potem i teraz prosty. To samo było z innnymi naszymi psami tej rasy Tobim i Korą. To normalne?
A jeśli chodzi o specjalne kĄtowanie, to uważam to za męczenie psów i głupi wymysł.
Avatar użytkownika
Alia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 100
Dołączył(a): 9 lut 2007, o 18:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Dogsia 22 lut 2007, o 09:51

Alia napisał(a):A jeśli chodzi o specjalne kĄtowanie, to uważam to za męczenie psów i głupi wymysł.


Ja także tak uważam. A co do zadu to nie robi sie bardziej opadający.
Obrazek
Dogsia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 802
Dołączył(a): 4 lut 2006, o 18:27
Lokalizacja: Leszczyny

Postprzez OWCZARZ 8 paź 2007, o 23:48

Ludzie opamietajcie sie z tym kątowaniem. Chcecie mieć psa kaleke, takiego jakie już u nas wystepuja?

A może chcecie aby tylko sie pochwalic przed znajomymi? To dobra rada: kupcie sobie yorka, zawiazcie spineczki, kokardki i bedziecie sie chwalic :evil:

Chcecie miec prawdziwego owczarka o pierwotnym kątowaniu, jazda tylko do Czech..wszedzie byle nie w Polsce, bo tu co się dzieje na ten temat to przegięcie zupełne.
Tam psy te nasze "rodowodowe" owczarki wogóle nie dostałyby metryczki.
Czesi i Rosjanie są 100 lat do przodu w sprawach kynologii.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anashar 9 paź 2007, o 13:25

Zalezy czy chodzi o katowanie przy chodzeniu czy np. do zdjecia. Bo do zdjecia psa mozna ustawic, ytm mu sie krzywdy nie zrobi. Ale pies ktory caly czas ma obnizony zad nie bedzie zdrowym psem. Pozniej moze miec problemy z dysplazja i koscmi.

Tu mam przyklad na swoim psie. Normalna jego postawa
Obrazek


I pies "ustawiony"
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez czarny_motyl 9 paź 2007, o 13:46

OWCZARZ napisał(a):A może chcecie aby tylko sie pochwalic przed znajomymi? To dobra rada: kupcie sobie yorka, zawiazcie spineczki, kokardki i bedziecie sie chwalic :evil:


sam sobie wiaz kokardki na psie
myslisz ze jak pies maly to od razu maskotka? a potem przyjdzie jeden z drugim przeczyta twoje "wypociny" i bedzie sie jakis jorki w bucikach i czapeczce meczyl :/
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Doda1211 9 paź 2007, o 14:50

Właśnie ostatnio widziałam ONka strasznie wykątowanego (chyba tak się odmienia?). Czy stał czy szedł (a raczej ciągnął jak koń pociągowy, pomijam już fakt że rzucał się na inne psy) miał zad bardzo nisko. Żeby było ciekwiej, to zebrał multum nagród na wystawie :? :shock:
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Basia_sz 9 paź 2007, o 18:10

Już to kiedyś mówiłam, nie podobają mi się Onki z zadami przy ziemi, wyglądają jakby miały paraliż, okropność :roll:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez bjossa 9 paź 2007, o 19:14

ale jak sie kątuje psa przy chodzeniu :?:

też mi sie takie onki nie podobaja... jakieś to nienaturalne :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez OWCZARZ 10 paź 2007, o 07:53

No wiec wlasnie...w Polsce to wszystko popieprzone....w Czechach tak jak mowilem takiego psa by nie dopuscili do wystawy.
OWCZARZ
Avatar użytkownika
OWCZARZ
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 92
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints