Przygarnięcie psa Border Collie

Dyskusje dotyczące określonej rasy lub grupy.

Moderator: Moderatorzy

Przygarnięcie psa Border Collie

Postprzez flaaq 11 maja 2010, o 14:18

Witam ;)
Zastanawiam się nad przygarnięciem Border Collie. Zauważyłem, że na forum znajduje się kilku właścicieli psów tej rasy i mam kilka pytań: gdzie byłoby najlepiej kupić takiego psa? Wydaje mi się, że w Polsce jest on mało popularny a jednocześnie dosyć drogi. Istnieje opcja kupienia takiego psa w Anglii, ale tutaj znowu pojawia się drugie pytanie: jakie są wszystkie procedury potrzebne do przewozu takiego psa z Anglii do Polski?

pozdrawiam
flaaq
flaaq
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 maja 2010, o 13:38

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Przygarnięcie psa Border Collie

Postprzez Lechu Gie 3 cze 2010, o 17:52

Witaj :)
Jeśli chodzi o procedury to jesteśmy w Unii Europejskiej. Zatem wystarczy że wyrobisz psiakowi paszport.

Z resztą bardzo proszę, w tym linku wszystko jest napisane :)

http://www.haga.polemb.net/files/wk/inf ... -PL_pl.pdf

Btw. Jesteś świadom że Border Collie to psy niewyżyte :D Potrzebujące zajęcia prawie cały czas ;) Nie tylko fizycznego ale i intelektualnego :)
Lechu Gie
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 cze 2010, o 15:19
Imię psa: Beary
Rasa psa: Długowłosy Onek

Re: Przygarnięcie psa Border Collie

Postprzez czmtsz 6 cze 2010, o 17:03

Z tego co ja sie orientuje, a mieszkam w Anglii i mam psiaka, paszport kosztuje w sumie 200 funtow i wyrobienie go trwa okolo 7 miesiecy. Anglia ma dodatkowe wymagania dotyczace wyrobienia paszportu niz reszta krajow UE.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Przygarnięcie psa Border Collie

Postprzez Olusi@ 26 cze 2010, o 09:35

nie zgodzę się z tym, że Border w Polsce jest mało popularny.. W naszym kraju jest ich od cholery (wiadomo, że nie tak jak owczarków niemieckich) i niestety nie zawsze w odpowiednich rękach.
Border nie jest rasą niezwykle drogą - zwykle kosztuje do 2.500 zł. Wiadomo, że psy z takiej hodowli jak np. 'never never land' kosztują więcej. Jeśli nie chcesz wydawać tyle kasy zajrzyj tutaj, może jakiś psiak Cię zainteresuje.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Przygarnięcie psa Border Collie

Postprzez gambo 24 sie 2010, o 16:20

Po pierwsze: jestem prawie pewna, że podoba Ci się wygląd tego psa, natomiast niewiele wiesz o jego charakterze. Zapewne nie wiesz też o tym, że te psy mają wrodzone ADHD i trzeba im zapewnić przynajmniej kilka godzin dziennie wysiłku zarówno fizycznego, jak i psychicznego

Po drugie: border collie wydaje Ci się mało popularny w Polsce pewnie dlatego, że faktycznie trudno spotkać osobę wychodzącą na spacer z psem tej rasy. To jednak pozory. Wiele osób, zwłaszcza miłośników rasy "używa" je do sportów, bo są to faktycznie psy do tego stworzone (agility, frisbee, pasienie, flyball, obedience, IPO)

Po trzecie: cena psa jest mniej więcej taka sama jak cena innych psów rasowych w naszym kraju, czyli ok. 1000 zł wzwyż. Powtórzę to już po raz kolejny: pies rasowy = pies rodowodowy!
Psy powiększają szczęście i pomniejszają nieszczęście, podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek
Avatar użytkownika
gambo
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 63
Dołączył(a): 21 sie 2010, o 20:44
Imię psa: Gama, Lambo
Rasa psa: onki (owczarki niemieckie)


Powrót do Rasy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron