powiększone węzły chłonne

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez smutna 11 sie 2008, o 21:23

Pies mial temerature ale pod wieczór tyłek mu ożył i poleciał do sasiadow do tego psa, naszczescie wrocił cały. Do weta nie mam jak sie dostać, zobaczymy co bedzie, a ten Dalacin C nie zaszkodzi ? albo czy nie pomoze ? moze ten obrzek, jezeli jest to sam zejdzie hmm ?
smutna
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez IVIE 11 sie 2008, o 21:30

Twoj pies czuje sie lepiej bo pewnie spadla mu temperatura. Co do lekow to nie mam pojecia. Nie pozwól zeby sie odwodnil. Radze jednak udac sie do weterynarza bo pewnie konieczny jest antybiotyk!
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez IVIE 11 sie 2008, o 21:35

wejdz na www.krakvet.pl i zapytaj weterynarza co robic.Pozdrawiam!
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez smutna 11 sie 2008, o 21:44

wode pije, a jak mam sie na tej stronie spytac?
smutna
 

Postprzez smutna 11 sie 2008, o 21:44

Dalacin C jest własnie antybiotykiem.
smutna
 

Postprzez pauli 11 sie 2008, o 22:56

i tak na własną rękę podajesz psu antybiotyk bo tak wymyśliłaś? co sprawia, że nie masz jak dostać się do weterynarza? skoro pies został pogryziony, ma rany [czy w ogóle psa widział weterynarz? tak sobie sama na własną rękę go opatrzyłaś? a może potrzebne było szycie?]. skoro pies ma gorączkę i obrzęk to raczej nie najlepiej się nim zajęłaś. w ranę na pewno wdało się zakażenie, trzeba ją oczyścić i może zeszyć. będziesz czekać z dostaniem się do weterynarza aż pies zacznie schodzić z tego świata? zakażone rany mogą mieć poważne konsekwencje, przez internet nikt ci psa nie wyleczy :?

poza tym - świetnie go pilnujesz, skoro w takim stanie był na kolejnej wycieczce u psa, który go pogryzł.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez IVIE 12 sie 2008, o 07:45

Zgadzam sie z Pauli,konieczna jest wizyta u weterynarza. Glupota jest samodzielne leczenie psa!!!
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez smutna 12 sie 2008, o 15:29

Myslisz ze mogłabym kupic antybiotyk bez recepty ??
Po pierwsze to byłam u weta bo wlasciciel tamtego psa nas zawiózł, moj psiak dostal ten lek i masc a wet opatrzyl mu rany. Po drugie rany sie ładnie juz goią , temperatury tez juz nie ma i czuje sie dobrze, a ogladajac go stwierdzam ze obrzek zmalał.
Nie umiem upilnowac psa hmm.... mysle ze umiem ale plot sie rozwala, pies maly, nie slucha , ma maly rozumek i lata sobie-ma to juz w naturze.
A płot juz naprawilam i bardzo go pilnuje.
Mimo to Ci rozumiem i dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
smutna
 

Postprzez IVIE 12 sie 2008, o 15:34

Ciesze sie ze psiak ma sie juz lepiej. Pozdrawiam :)
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez pauli 12 sie 2008, o 15:44

z takiej:
Kod: Zaznacz cały
Witam wszystkich i prosze o pomoc , moj pies zostal pogryziony przez psa i ma 2 dziury ale one juz sie goią -dostal Dalacin C i masc , tyle ze na dole po lewo ma chyba obrzek i byc moze jest w nim płyn, ma goraczke i nie wiem co mam robic, a do weterynarza nie mam jak sie dostac, napszcie czy ten obrzek sam zejdzie czy co ja mam robic ????

wypowiedzi wynikało, że do weta masz za daleko by w ogóle pojechać i próbujesz leczyć psa na własną rękę[antybiotyk można "po prostu" mieć w domu ;)], szukając porad w internecie. w przypadku zakażonych ran to nie jest najlepsze wyjście.
jeśli psiak został już opatrzony przez lekarza i ma się lepiej, to nic tylko się cieszyć :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

.

Postprzez kadoen 19 paź 2008, o 16:37

Witam, przepraszam, że odnawiam ten temat, ale mam ważne pytanie:
otóż, u mojego 9-letniego jamnika wyczułem niewielką, ruchomą, twardawą kulkę trochę obok pachy, na klatce piersiowej. Pies ma apetyt, jest żywy i energiczny, a jeżeli chodzi o spanie, to zawsze dużo spał. Kulka jest wielkości.. dużego ziarnka grochu. Nic z tym nie robiłem, nie ściskałem, nie masowałem, nie smarowałem niczym. Nie wiecie może co to może być? Czy w ogóle jest się czym przejmować?

Z góry dziękuję za opdowiedź,
pozdrawiam.
kadoen
 

Postprzez Spanielu$Koczka 19 paź 2008, o 17:17

jest się czym przejmować, bo przecież może być to początek nowotworu.. chociaż miejmy nadzieję, że nie... jedź na wszelki wypadek do weta, tak Ci radzę, bo właśnie z własnego (przykrego) doświadcznia, wiem jak to czasem jest z małymi guzkami...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 19 paź 2008, o 20:00

smutna napisał(a):Dalacin C jest własnie antybiotykiem.


Czy ten lek przepisał ci lekarz (wet), bo coś mi tu nie pasuje....

Ten lek to ja przepisuję pacjentom w klinice. Stosuje się go po zabiegach.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Poprzednia strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints