alergia

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez szczotek 2 lip 2007, o 20:26

panibee napisał(a):
szczotek napisał(a):
takasobieja napisał(a):a sznaucery nie uczulają? Nie wiedzialam :D kurcze. Człowiek sie uczy,. Moze jeszcze jakies propozycje...


Nie uczulają. Psy tymowane, które nie gubią sierści nie produkują alergenu. Mój brat jest uczulony i na Bemola nie reaguje, ale noc z innym psem, np. u znajomych kończy się chorobą.


Szczotek, nie możesz na podstawie 1 przypadku-Twojego brata-pisać, ze sznaucery nie uczulają. Wyjątki potwierdzają regułę!


Niestety nie jeden przypadek. A TY nie wmawiaj ludzią rzeczy, które pochodzą z ust osoby, która każdego psa zapewne traktuje tak samo (nawet jeżeli ma włos, siersć trymowaną lub normalną). Alergen wywołuje podszerstek, który usuwa się podczas trymowania.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Panibee 2 lip 2007, o 20:34

Moje informacje pochodzą od lekarza alergologa i weterynarza i uważam je za wiarygodne. Poza tym wyżej jest napisane, ze nie tylko sierść uczula. Nigdzie, dosłownie nigdzie nie spotkałam informacji, że sznaucery nie uczulają. Podaj wiarygodne źródło.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: alergia

Postprzez szczotek 2 lip 2007, o 20:38

takasobieja napisał(a):Czy jest jakas metoda na zapobiganie alergii na siersc psią?


Tu akurat chodzi o sierść.

A o uczuleniach przeszukałam dużo źródeł i zaraz spróbuje tego odszukać. Może to troche potrwać bo nie pamiętam gdzie to było. Mało kto o tym pisze bo dla większości pies to pies.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Atena 2 lip 2007, o 20:45

Kamilo, sznaucery mają włosy, nie sierść i dlatego nadają się dla alergików.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez ValdeQ 2 lip 2007, o 20:45

Jednak wiele źródeł w sieci, uznawanych powszechnie za wiarygodne, to potwierdza, na przykład:

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Hypoallergenic_dog_breeds

Abot.com: http://dogs.about.com/od/dogbreeds/a/hypoallergenic.htm

Dog Breed Info Center: http://www.dogbreedinfo.com/allergy.htm
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez szczotek 2 lip 2007, o 20:51

Atena napisał(a):Kamilo, sznaucery mają włosy, nie sierść i dlatego nadają się dla alergików.


Włos :?: Nie, chyba nie. Na wystawie w ustroniu ktoś tez sie zapytał właścicielki wystawiającej sznaucerka czy mają włos i odpowiedziała, że nie.

Znalazłam jedno ze źródeł, ale mało wiarygodne ponieważ to forum więc raczej mało wiarygodne, ale szukam dalej :)

EDIT:
Tu coś może ciekawego znajdziesz dla siebie :D http://www.akita.pl/alergia.htm
Ostatnio edytowano 2 lip 2007, o 20:56 przez szczotek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Panibee 2 lip 2007, o 20:56

ValdeQ napisał(a):Jednak wiele źródeł w sieci, uznawanych powszechnie za wiarygodne, to potwierdza, na przykład:

Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Hypoallergenic_dog_breeds

Abot.com: http://dogs.about.com/od/dogbreeds/a/hypoallergenic.htm

Dog Breed Info Center: http://www.dogbreedinfo.com/allergy.htm

ValdeQ, przetłumacz, proszę.

Ateno, sznaucery mają sierść.
Ostatnio edytowano 2 lip 2007, o 21:22 przez Panibee, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ValdeQ 2 lip 2007, o 21:01

Na każdej z tych stron jest lista ras "hypoalergicznych", i na kazdej z tych list wystepuje "Schnauzer", w szczególności "Giant Schnauzer".

Hypoallergenic dog breeds, are those breeds that are considered the most suitable for those who suffer from allergies. Though they do produce dander, the amount is so small that very few people experience allergy symptoms when in contact with these breeds. However, one should always visit the dog before deciding on a pet to make sure that there will not be a reaction.

Hypoalergiczne rasy psów, to te, które sa uważane za najbardziej odpowiednie dla osób cierpiących na alergie. Chociaż wytwarzają one naskórek, jego ilość jest tak mała, że bardzo rzadko występuja objawy alergiczne przy kontakcie z tymi rasami. Jednakże należy zawsze odwiedzić psa przed jego przyjęciem do domu, aby się upewnić,że reakcja nie wystąpi.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Panibee 2 lip 2007, o 21:27

Na tej stronie, którą podałaś, jest podkreślone, ze nie ma ras bezpiecznych w 100% dla alergika, a pies hypoalergiczny oznacza, ze mniej uczula niż inne. Nigdzie nie ma napisane, że sznaucery nie uczulaja. Na tej stronie wymieniono rasy bezpieczniejsze, ale nie ma wśród nich sznaucera.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ValdeQ 2 lip 2007, o 21:41

panibee napisał(a):nie ma ras bezpiecznych w 100% dla alergika

To chyba oczywiste.

panibee napisał(a):Nigdzie nie ma napisane, że sznaucery nie uczulaja.

Alez uczulają, tylko że malutko. Podobnie jak powietrze, woda, mąż/żona itd.

panibee napisał(a):Na tej stronie wymieniono rasy bezpieczniejsze, ale nie ma wśród nich sznaucera.

Na której?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Atena 2 lip 2007, o 21:57

w sumie zastanawiałam się, jak to ująć - włos to nie jest zbyt dobre określenie - ale typowej sierści też nie mają. Choć muszę dodać, że na wielu stronach Hodowli jest napisane, że sznaucery mają włosy... W każdym bądź razie, ponoć nie uczulają :lol:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez szczotek 2 lip 2007, o 22:35

Atena napisał(a):W każdym bądź razie, ponoć nie uczulają :lol:


Racja i będę sie przy tym upierać 8)

EDIT:
Od ciebie panibee też prosiłabym troche dowodów 8) :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Panibee 2 lip 2007, o 23:37

ValdeQ napisał(a):
panibee napisał(a):nie ma ras bezpiecznych w 100% dla alergika

To chyba oczywiste.

panibee napisał(a):Nigdzie nie ma napisane, że sznaucery nie uczulaja.

Alez uczulają, tylko że malutko. Podobnie jak powietrze, woda, mąż/żona itd.

panibee napisał(a):Na tej stronie wymieniono rasy bezpieczniejsze, ale nie ma wśród nich sznaucera.

Na której?

Wszystkie te wypowiedzi odnosiły się do strony, którą podała Szczotek. A co do dowodów moich, to krótko: od urodzenia jestem alergikiem i przeprowadzałam wiele rozmów na temat alergii na "psa" z moimi 3 weterynarzami i jednym :) alergologiem i to, co Wam piszę, ma żródło w tamtych rozmowach. Sumując: nie ma zupełnie bezpiecznych ras, branie psa przez alergika niesie ze sobą ryzyko, bo ktoś wcześniej nieuczulony na psa, moze w trakcie przebywania się na niego uczulić(choć istnieją wypadki,że posiadanie psa zadzialało jak szczepionka), uczulić się można nie tylko na sierść. Ja już wcześniej o tym pisalam i też dyskutowałam ze SZczotkiem, finał był podobny.

I chciałabym, zebyście tylko mieli świadomość, ze uczulenie na psa, to nie tylko kichanie, katar i takie tam drobiazgi. Alergik uczulony na psa bardzo często musi się go pozbyć, bo grozi mu lub już ma astmę. A to już jest choroba mało przyjemna i bezpiczna, z którą się żyje do końca dni a w drastycznych przypadkach umiera.
Avatar użytkownika
Panibee
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1510
Dołączył(a): 19 sie 2006, o 16:49
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez ValdeQ 3 lip 2007, o 09:45

Uprzejmie przypominam, że na stronach, które ja podałem wszędzie wystepuje sznaucer.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Basia_sz 3 lip 2007, o 09:53

ValdeQ napisał(a):Uprzejmie przypominam, że na stronach, które ja podałem wszędzie wystepuje sznaucer.

"ValdeQ był tak uprzejmy, że udostępnił telefon"... przepraszam,ale nie mogłam się powstrzymać przeczytawszy ten zwrot :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints