Nie trzyma moczu

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Nie trzyma moczu

Postprzez weronika&tomek 10 maja 2008, o 09:32

Witam,
Mam problem z seterem (1 rok). Ponad miesiąc temu został wykastrowany. Po zabiegu dostawał antybiotyki i leki moczopędne. Przy ostatnich tabletkach tabletek moczopędnych i zaraz po ich odstawieniu (trwalo to ok4-5 dni) zdarzyło mu się nie trzymac moczu (na swoim posłaniu, u mnie w łóżku) ale plamki zostawial na 15-25 cm srednicy, tylko rano. Wet powiedziała ze to moze po tych tabletkach nie wytrzymal. Teraz problem się powtorzyl. Wczoraj bardzo duza plama, dzisiaj znowu na 20 cm. Wczoraj sytuacja byla taka: o 00:30 wrocił z siku na podworku, o 9 wstal i chcial wyjsc ale bylo juz nasiusiane i to musialo sie stac wczesniej (troche przyschnelo na brzegach). Dzisiaj wstał o 9, nie chcial wyjsc, przeszedl sie do łózka pana, skorzystal z okazji ze nikt nie widzi, polozyl sie na drzemke i zostawil plamkę. Siusia na lezaco bo na lapach ma mokra siersc. Co mogę zrobic do poniedzialku? Jakies leki? Mam w domu tylko takie dla ludzi przy zapaleniach pęcherza typu Urosept, moze jakas furagina się znajdzie, ale nie wiem czy to dla niego bezpieczne.
Avatar użytkownika
weronika&tomek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 22 cze 2007, o 13:19

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 10 maja 2008, o 10:10

Możesz podać Urosept, Furaginę też. Rozi brała to przy zapaleniach pęcherza. Dodatkowo wet kazał dawać No-Spę.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości

paw prints