gorączka

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

gorączka

Postprzez Spanielu$Koczka 18 cze 2008, o 11:48

Witam! Jak pewnie większość z Was wie, Koka miała tydzień temu we wtorek sterylke. :wink: Na ostatniej wizycie byłam z nią w poniedziałek. Wet mierzył jej temperaturę i miała 39, przez to dostała dodatkowy antybiotyk.

Martwi mnie to, że jest teraz trochę osowiała, niby biegała dziś na dworze, ale nie cieszy się jak ktoś przyjdzie i to jest już niepokojące. Nie znam się na tych temperaturach u psóch. Czy 39 stopni to dużo? Nie posiadam niestety termometra, ale chciałabym sprawdzić czy ma gorączkę, czy są na to jakieś sposoby oprócz termometra? Cieszyłam się bardzo, że zdrowieje mi, a tu znowu.. :(



Może panikuje, tak naprawdę jestem do tego skłonna, ale martwie się i wolę dmuchać na zimne, niż później mieć wyrzuty sumienia, że coś zaniedbałam. :( Proszę o pomoc. Jak już wspomniałam, chciałabym jakoś sprawdzić tą temperaturę, są jakieś oznaki gorączki? A jak już się okaże, że Koka ma podwyższoną temperaturę, to jak to jakoś złagodzić?

Ps. Dodam, że ostatnią kontrolną wizytę mam w następny wtorek... do tego czasu jeszcze kilka dni...

Z góry dzięki za pomoc! ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez m.m 18 cze 2008, o 12:24

Z tego co pamiętam, normalna temperatura u psów to od 37,5°C do 38,5°C, ale niech się ktoś jeszcze w tej kwestii wypowie. No i termometr jest raczej niezastąpiony. Może Koka po prostu potrzebuje jeszcze trochę czasu na dojście do siebie, może podane leki wpływają na to, że jest osowiała.
Jeśli się bardzo niepokoisz, wybierz się do weta wcześniej niż we wtorek- będziesz spokojniejsza i zapytasz o wszystkie sprawy związane z temperaturą, objawami itd.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Diana S 18 cze 2008, o 13:51

m.m napisał(a):Z tego co pamiętam, normalna temperatura u psów to od 37,5°C do 38,5°C, ale niech się ktoś jeszcze w tej kwestii wypowie. No i termometr jest raczej niezastąpiony. Może Koka po prostu potrzebuje jeszcze trochę czasu na dojście do siebie, może podane leki wpływają na to, że jest osowiała.
Jeśli się bardzo niepokoisz, wybierz się do weta wcześniej niż we wtorek- będziesz spokojniejsza i zapytasz o wszystkie sprawy związane z temperaturą, objawami itd.


dokładnie, temperatura u psów jak wyżej napisane, jest normą...

Niezbędny, niestety do jej zmierzenia jest termometr....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pauli 18 cze 2008, o 14:17

wg mojej wiedzy normalna temperatura oscyluje między 38 a 39 stopni, jeśli u małego szczeniaka nieznacznie przekracza 39 to jeszcze to nie jest powód do niepokoju.
najlepiej skocz do apteki i kup koce termometr elektryczny [koszt to ok. 10-20 PLN], na pewno przyda się na długo. mierzenie szklanym może być niebezpieczne.
możesz też sprawdzić, czy nie jest bardzo ciepła - uszy, pachwiny, brzuch. nos to nie jest wyznacznik ;)
ale - termometr i tak kup, bo to często się przyda, a i do weta nie ma co czekać, skoro się niepokoisz zachowaniem małej.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 18 cze 2008, o 17:07

pauli napisał(a):. mierzenie szklanym może być niebezpieczne.


Dlaczego, niebezpieczne? nie bardzo rozumiem...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 18 cze 2008, o 17:27

Yy dlatego że wyleci i się rozbije...?
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez Diana S 18 cze 2008, o 17:43

Ewka napisał(a):Yy dlatego że wyleci i się rozbije...?


ha ha ha wyleci a skąd wyleci? może tak.

Jak może wylecieć, skoro właściciel trzyma go w reku. :roll: . Mnie ani razu nie wyleciał, a mierzyłam już nie raz temperaturę (psu).

Bez przesady.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Ewka 18 cze 2008, o 20:14

No to ja nie mam już pomysłu :D
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez pauli 18 cze 2008, o 23:27

Diana S napisał(a):
pauli napisał(a):. mierzenie szklanym może być niebezpieczne.


Dlaczego, niebezpieczne? nie bardzo rozumiem...


dlatego, że pies to zwierzę, nie człowiek, któremu powiesz - teraz nie ruszaj się przez 10 minut bo masz w odbytnicy termometr i jak nagle wystrzelisz gwałtownie to się potłucze i będzie mały kłopot.
elektroniczny nie stwarza takiego zagrożenia a mierzenie trwa minutę zamiast dziesięciu.
nie rozumiem nie rozumienia.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Diana S 18 cze 2008, o 23:37

pauli napisał(a):
dlatego, że pies to zwierzę, nie człowiek, któremu powiesz - teraz nie ruszaj się przez 10 minut bo masz w odbytnicy termometr i jak nagle wystrzelisz gwałtownie to się potłucze i będzie mały kłopot.
elektroniczny nie stwarza takiego zagrożenia a mierzenie trwa minutę zamiast dziesięciu.
nie rozumiem nie rozumienia.


Już nie przesadzaj. Psu można zmierzyć temp. nawet na leżąco.

Nigdy też nie mierzy się 10 min. bez przesady. Zazwyczaj trwa to kilka minutek...

To jest tylko, pomiar temp. nie zastrzyk, by pies miała dostać głupawki.

Poza tym co innego jak robi to lekarz, a sam właściciel- pies wtedy jest bardziej spokojniejszy, nie zestresowany.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pauli 19 cze 2008, o 00:03

diana, masz coś przeciwko termometrom elektrycznym? czy uważasz, że one są groźne dla psa? [nie wiem, rażą prądem czy co?] czy tak dla zasady musisz się nie zgadzać ze zdaniem odmiennym od twojego? super że używasz szklanych, powodzenia, ja nie używam, nie zamierzam i jak coś polecam to elektroniczne bo są bezpieczniejsze.
pytanie w wątku zadaje osoba jak widać mało doświadczona w temacie pomiaru psu temperatury więc chyba bezpieczniej dla niej i jej psa jeśli zacznie próby z elektronicznym?
ja nie przesadzam. po prostu - tam gdzie można - warto uważać, koszt elektronicznego jest żaden a wygoda bez porównania do szklanego.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 19 cze 2008, o 07:55

dziękuję Wam za pomoc ;) dziś lecę do apteki po termometr.. i zmierze Koce temperature ;) i tak już się lepiej zachowuje niż wczoraj, jest bardziej żywa, mam nadzieję, że wszystko jest ok ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 19 cze 2008, o 09:37

pauli napisał(a):diana, masz coś przeciwko termometrom elektrycznym? czy uważasz, że one są groźne dla psa? [nie wiem, rażą prądem czy co?] czy tak dla zasady musisz się nie zgadzać ze zdaniem odmiennym od twojego? super że używasz szklanych, powodzenia, ja nie używam, nie zamierzam i jak coś polecam to elektroniczne bo są bezpieczniejsze.
pytanie w wątku zadaje osoba jak widać mało doświadczona w temacie pomiaru psu temperatury więc chyba bezpieczniej dla niej i jej psa jeśli zacznie próby z elektronicznym?
ja nie przesadzam. po prostu - tam gdzie można - warto uważać, koszt elektronicznego jest żaden a wygoda bez porównania do szklanego.


Tak się składa, ze jest takie coś, jak wolność myśli i słowa. Wyraziłam swoje zdanie na ten temat, czy ci się to podoba czy nie.... (nie będę przyklaskiwała tobie by cię zadowolić).

W domu posiadam, również termometr elektroniczny a w używaniu szklanego nie widzę problemu....

Czy właścicielka psa, będzie używała elektronicznego czy też szklanego jej sprawa.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez pauli 19 cze 2008, o 10:47

oczywiście, że jest wolność myśli i słowa.
ale nie polecaj osobie niedoświadczonej w mierzeniu psu temperatury termometru szklanego, którym może zrobić krzywdę.
sama na początku miałam problemy - pies się wyrywał i uciekał, dopiero po kilku razach i nagrodach - pozwala mierzyć na leżąco i na spokojnie.
nie chodzi o przyklaskiwanie mnie, tylko o sensowne doradzanie Spanielu$Koczka , bo dziewczyna jest zielona w temacie samodzielnego mierzenia temperatury młodemu psu. nie to co ty.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Ewka 19 cze 2008, o 16:45

To jest tylko, pomiar temp. nie zastrzyk, by pies miała dostać głupawki.


Ale pies zawsze może dostać głupawki. I mogą rozwalić szklany termometr.
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints