kości dla psa

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

kości dla psa

Postprzez magda222 27 lip 2008, o 22:59

wita
chcialam was ostrzeć chociaz bo nie wszyscy o tym wiedza i w to wierza!!
nie dajcie do jedzenia nigdy swojemu zwierzakowi kosci z kurczaka!!!
ja wlasnie wczoraj stracilam swojego szczeniaczka i jestem zalamana. zoatawilismy go pod opieka rodzicow oni wlasnie tym go dokarmiali a dokladnie dawali do zabawy piesek zjadl a pozniej to tragedja . myslelismy ze to zarucie nikt nie przypuszcal a oni nam nie mowili bo dla nich to normalne ze pies je kosci. jeden wwterynarz powiedzial ze zatrucie drugi kazal przyjechac na drugi dzien a trzeci nawszczykiwal lekow a ja kazdego z nich naprowadzalm .cala noc siedzialam przy nim bo tak piszczal z bolu a rano na moich rekach odszedl. mam okropne wyrzuty ze mu nie pomoglam i go nie uratowalam ale ja sie nie znam wierzy sie lekarzowi!!!!!!!!!najgorsze ze tak sie meczyl i to strasznie
magda222
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 28 lip 2008, o 09:46

magda - przykra historia :(
niestety, szkoda że dowiedziałaś się o tym w ten sposób, ale to jest raczej powszechnie wiadome, że kości z kurczaka [zwłaszcza długich i z gotowanego mięsa, nie surowe] dawać psu nie wolno.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 28 lip 2008, o 19:14

bardzo mi przykro :( ja wcale nie daje Koce kości, żadnych! jakoś nie jestem do nich przekonana, ewentualnie co jakiś czas kupuje jej w zoologicznym jakąś kosteczkę, ale wtedy już mam pewność, że jej nie zaszkodzi...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 28 lip 2008, o 19:55

Jak juz podawać kości, to wołowe. Moje tylko takie dostają.

Magda, bardzo mi przykro.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez maziax 28 lip 2008, o 21:11

bardzo przykre. tym bardziej, że lekarze się nie poznali i nie mogli pomóc.

mnie zawsze wmawiano, że szczeniaką wogóle kości się nie podaje i pierwsze dopiero po ukończeniu 1 roku można.
maziax
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 22:32

Postprzez Saszka 28 lip 2008, o 21:27

Magda bardzo mi przykro, że straciłaś ukochanego pupila i to w takich okolicznościach. Kości z drobu są puste w środku i dlatego podczas gryzienia rozszczepiają sie w takie jakby drzazgi, które moga sie wbijać w przełyk czy ranić żołądek i jelita. Nie można ich podawać psom! Najpewniejsze są kości wołowe lub cielęce, ja daje swoim psom właśnie cielece. Chociaż nieraz było tak, że wyciągałam Luksusowi z gardła jakieś resztki kurczaka, jak gdzieś na spacerze dopadł coś takiego, niekiedy był szybszy.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Gość 24 sie 2008, o 17:18

Wiem, że kości z kurczaka podawać nie można, ale czy mogę dawać psu do schrupania same "główki" - czyli końcówki, od kości? Muszę się przyznać, że to robię bo on na prawdę je uwielbia.
Gość
 

Postprzez pauli 24 sie 2008, o 18:55

Anonymous napisał(a):Wiem, że kości z kurczaka podawać nie można, ale czy mogę dawać psu do schrupania same "główki" - czyli końcówki, od kości? Muszę się przyznać, że to robię bo on na prawdę je uwielbia.


mojemu poprzedniemu psu takie główki dawałam. tzn. trzymałam w ręce całą kość [z kurczakowej nogi] a pies bokiem obgryzał główkę z chrząstką. jeśli ogryzie tylko główkę i chrząstkę, nie powinno nic złego się stać. o ile pies umie dobrze gryźć ;) [mój obecny nie umie tylko łyka więc tak nie dostaje].
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints