PODEJRZENIA NOSóWKI U PSA SZCZEPIONEGO

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

PODEJRZENIA NOSóWKI U PSA SZCZEPIONEGO

Postprzez IVIE 7 sie 2008, o 15:44

Witam!
Proszę o radę dotyczącą choroby mojego 2-letniego psa. Tydzień temu u psa zaczęły się wymioty (gesta slina podbarwiona na czerwono),apatia, brak apetytu. Weterynarz podejrzewał zatrucie,jednak w ciągu doby nie nastąpiła poprawa. Następnego dnia stwierdzono,że to prawdopodobnie parwowiroza ponieważ pies oddawał rzadkie stolce z domieszką krwi. W kolejnych dniach dostawał kroplówki, Betanox, Torecan, Buscopan i Duphalyte.W piatek 1.08., nastąpiła poprawa, skonczyly sie wymioty, biegunka, pies zacząl jesc kleik ryzowy. Niestety w poniedzialek znowu wymiotowal 2 razy, do tego doszla kulawizna przedniej lapy. Weterynarz stwierdził, że to chyba nosówka. Dostal kroplówke oraz zastrzyki: STROLEPAN i METacan...(nie wiem czy dobrze to napisałam bo strasznie niewyrażnie to napisał). Dzisiaj pies nie kuleje, wypil troche wody, rozgląda sie za jedzeniem. Niestety zwymiotowal( chyba samą zółcia). Jesli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem prosze o jak najszybsza odpowiedz!



IVIE napisał(a):właśnie odebrałam morfologie psa:
obniżone neutrofile(brak młodocianych)
podwyzszone eozynofile
limfocyty i monocyty w normie
lekka leukocytoza:13 000
poza tym wszystko w normie.
Niestety wciąz nie wiadomo czy to nosowka. Dopiero w poniedzialek mozna zrobic testy. Weterynarz zasugerowal ze moze to byc silne zarobaczenie i jutro psiak dostanie lek przeciwrobaczy... Ostatnio był odrobaczany pol roku temu. Prosze o rade co robic?
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pietruszka 7 sie 2008, o 22:37

wszystko robione "od tyłu", najpierw jeśli wet podejrzewał nosówkę to powinien skierować cię na zrobienie badań aby potwierdzić enentualnie chorobę, a dopiero potem "pchać" w niego leki.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Postprzez IVIE 10 sie 2008, o 20:32

10.08.08. Moj psiak czuje sie dobrze,ma apetyt,chetnie sie bawi i wychodzi na spacery. Niepokoi mnie tylko to ze nie chce pic wody. Poza tym zdazaja mu sie wymioty po jedzeniu. Podaje mu kleik z miesem drobiowym.Je go tak lapczywie ze pozniej zwraca jedzenie. Moze dostaje za duze porcje albo nie trawi takiego pokarmu? Po zjedzeniu specjalnej odzywki wzmacniajacej nie ma sensacji zoladkowych. Prosze o opinie!
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez Chongo =o) 13 sie 2008, o 10:20

a co oprócz mięsa drobiowego jest w tym kleiku? i jakie to mięso drobiowe? generalnie kurczaków się nie polca ze wzg na sterydy jakimi są faszerowane.
PIES JEST PSEM I PSEM MA POZOSTAĆ

Obrazek
Avatar użytkownika
Chongo =o)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 232
Dołączył(a): 25 sty 2006, o 11:33
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez IVIE 13 sie 2008, o 13:11

Weterynarz polecił mi podawać kleik ryżowy z kurczakiem i marchewką. Dodatkowo pies dostaje gotowane siemię lniane,które działa ochronnie na przewód pokarmowy.

Pies wraca do formy i (odpukać) nie wymiotuje:)Pozdrawiam!

Zamiast pisać kilka wypowiedzi jedna pod drugą
używaj opcji Zmień
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez _m_ 22 sie 2008, o 09:46

IVIE i jak sie piesek czuje?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez IVIE 22 sie 2008, o 10:40

Ogólnie pies czuje się dobrze. Jest jednak osłabiony,dużo śpi,a 1-2 razy w tygodniu ma lekką biegunkę. Wszystkie badania wyszły prawidłowe. W poniedziałek mamy wizytę u weta i powtórkę badań. Dziękuję za zainteresowanie:)
IVIE
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 15:14
Lokalizacja: CZęstochowa

Postprzez _m_ 22 sie 2008, o 10:46

spoko... :) Troche sie przerazilam ze Twoja psinka tak cierpi :-((

Ale to nikt nie postawil jakiejs jednoznacznej diagnozy?
Avatar użytkownika
_m_
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 90
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 22 sie 2008, o 11:04

niestety żaden wet nie wie co dolega mojemu psu:( Może w poniedziałek wreszcie dowiem się co mu jest...
Gość
 


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości

paw prints