9 tygodniowy labrador sika w swoje posłanie

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

9 tygodniowy labrador sika w swoje posłanie

Postprzez Bruno 25 sie 2008, o 08:20

Ja z kolejnym pytaniem do bardziej doświadczonych wlascicieli czworonogow. Moj psiak, ktory w zeszly czwartek skonczyl 9 tyg dwa razy nasiusial w swoje poslanie:(. Pierwszy raz jakies poltora tygodnia temu i dzisiaj rano drugi raz. Wychodzimy z nim bardzo czesto, wieczorem o 22:30, w nocy o 24 i o 3 nad ranem, pozniej o 6 dostaje sniadanko i znowu na dworek, pozniej o 10 i 13 i 15 (wtedy jestesmy z mezem w pracy ale maz przychodzi do niego i go wyprowadza) a od 15 w zasadzie w kazdej chwili, jak zje, napije sie, po zabawie, po spaniu itd. dzisiaj dostal o 6 sniadanie, poszlismy na 20 min spacer na lake, zrobil dwie kupki i dwa razy siku. wrocilismy do domu, poszla wziac prysznic, wracam i nasikane w jego legowisku:(. Czy to normalne? Jak go tego oduczyc? Poza tym psiak w nocy miedzy 22:30 o 24 oraz miedzy 24 a 3 reguralnie sika ze dwa, trzy razy na panele. Robimy wszystko ksiazkowo, pies jest z nami juz od 4 sierpnia i postepujemy tak, jak trzeba, nie wsadzamy noska w siki i w kupke, jak psiak przy nas nasiusia to karcimy go ale nie bijemy i wynosimy na dwor. Jak zrobi swoje sprawy na dworze dostaje smakolyka itd. Wiec kiedy to sie skonczy? No i co z tym isusianiem w poslanie? To martwi mnie najbardziej:( Z gory dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam.
Bruno
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 sie 2008, o 13:15

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 25 sie 2008, o 09:55

jak dla mnie - psiak jest jeszcze malutki więc i pęcherz mały - bardzo szybko robi się pełen i trzeba go opróżnić ;)
może spróbujcie przestać go karcić za nasikanie w domu. zero reakcji, bez słowa sprzątnąć - a na dworze dalej wielka radość z każdej kropli i nagrody.
możliwe, że psiak wie, że źle robi sikając w domu, ale zwyczajnie nie wytrzymuje - a jego posłanie jest jego miejscem i może wydaje mu się, że tam wolno ostatecznie?;)
mój mi nasikał na posłanie też ze dwa czy trzy razy - był już starszym szczeniakiem i zwyczajnie nie wytrzymał - ja już zakładałam kurtkę a on popuścił. jak dla mnie jest jeszcze za mały na karcenie, bo jeszcze nie do końca kontroluje wstrzymywanie i czekanie do spaceru. skoro wychodzicie tak często i gęsto ;) jesteście na pewno na dobrej drodze do szybkiej nauki czystości - tylko psiak potrzebuje trochę czasu :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez JULEK 27 sie 2008, o 07:12

Nasz Julek skończy 7 m-cy i zdaży się, że zrobi siku w domu. Jak był mały też zrobił na swoim poslanku, chociaż stale slyszałam od znajomych, że pies to czyste zwierzatko i nigdy tam gdzie spi nie zrobi siku, czy coś innego.
JULEK
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Chełmża

Postprzez JULEK 27 sie 2008, o 07:14

Ma taki dziwny zwyczaj, że jak przygotowuje się do zrobienie kupy to najpierw pokreci się pare razy w kółko i wtedy robi.
JULEK
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 kwi 2008, o 13:04
Lokalizacja: Chełmża

Postprzez pauli 27 sie 2008, o 09:49

JULEK - edytuj posta i dopisz zamiast stworzyć nowego ;)
no i - to raczej zwyczajne psie zachowanie ;) jak mój się zabiera "do rzeczy" to o matko, zanim znajdzie godne miejsce to trwa i trwa.. ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez leonberg 28 sie 2008, o 15:29

JULEK napisał(a):Ma taki dziwny zwyczaj, że jak przygotowuje się do zrobienie kupy to najpierw pokreci się pare razy w kółko i wtedy robi.

czyli robi jak kazdy psiak :-D
to jeszcze dziecko. jak zobaczysz ze sie kreci to na dwor i nagrodz gdy sie załatwi :-D
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Julinia 6 wrz 2008, o 20:13

Kiara dwa razy zrobila do legowiska. Jest szeniakiem,nie wytrzymała.. Raz to była moja wina,bo już szłam z Nią na spacer,i zamiast obudzić ją jak będę ubrana,to zrobiłam to wcześniej... :lol: A drugi raz,to też moja,bo nie wyszłam z nią,no i zrobiła....trudno :wink:
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints