Owczarek kaukaski, kuleje, trzęsie głową, drapie się...

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Owczarek kaukaski, kuleje, trzęsie głową, drapie się...

Postprzez nikt 5 wrz 2008, o 16:02

Witam

Mam 12 letniego (zatem już starego) owczarka kaukaskiego. Jak wiadomo to duży pies. Jego zachowanie mnie niepokoi, i wyraźnie wskazuje na jakąś chorobę. Chciałbym się zorientować czy jest to coś powszechnie spotykanego, może ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym.

Występujące objawy:
- pies trzęsie głową, dosyć często
- równie często drapie się intensywnie po nosie (rozdrapał nawet fragment skóry pod okiem)
- wytworzyło mu się jakieś narośle na stawach łap
- chodząc często kuleje, ma problemy ze wstaniem gdy leży przez dłuższy czas
- sprawia ogólne wrażenie, jak gdyby coś cały czas go swędziało, bowiem bardzo często tacza się po ziemi

Obawiam się trochę interwencji weterynarza, bowiem pies jest zbyt duży, by udać się z nim gdziekolwiek, a lekarze weterynarii którzy mieli z nim kontakt po prostu bali się do niego podejść (brawa dla tych panów), i stosowali tymczasowe uśpienie, aby psa obejrzeć.
pozdrawiam, M.
nikt
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 wrz 2008, o 16:00

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 5 wrz 2008, o 17:03

Z tego co piszesz przypuszczalnych chorób może być wiele i nikt z nas nie podejmie się stawiania diagnozy chociażby dlatego, że nikt z nas nie jest wetem.
Musisz skonsultować się z weterynarzem, innego wyjścia nie ma. Poszukaj w internecie lekarzy z Twojej okolicy. Może któryś z nich nie przestraszy się psa (rozumiem, że nie jest agresywny w stosunku do ludzi - to by tłumaczyło podanie głupiego jasia bądź narkozy) :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints