wcześniak Labrador Retriever

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

wcześniak Labrador Retriever

Postprzez woland 8 wrz 2008, o 11:30

Witam. Wczoraj nabyłem 6 tygodniowego szczeniaczka Labradora i przy zakupie dowiedziałem się, że jest wcześniakiem (10 dni przed terminem). Chciałbym się dowiedzieć jak ten fakt może wpłynąć na jego późniejszy rozwój?
Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 8 wrz 2008, o 14:07 przez woland, łącznie edytowano 1 raz
woland
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:10
Lokalizacja: Częstochowa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez cockermanka 8 wrz 2008, o 13:56

Szczenię urodzone na 10 dni przed terminem nie ma szans na przeżycie.
Prawdopodobnie sprzedano Ci szczeniaka młodszego niż te 6 tygodni - co niestety jest normą u handlarzy...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Postprzez m.m 8 wrz 2008, o 14:06

Lablador Retriever


woland , litości... przecież literka "R" jest na klawiaturze dość daleko od "L", tak trudno zapamiętać nazwę "LABRADOR"?

Twojego pieska powinien zobaczyć weterynarz, zbadać i ocenić czy w ogóle ma te 6 tygodni. W tym wieku psiak powinien jeszcze być przy matce, kupiłeś go za wcześnie. Zadbaj teraz o jego zdrowie i socjalizację, bo szkoda psiaka.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez woland 8 wrz 2008, o 14:14

Za błąd przepraszam i kajam się :oops: ... najlepsze, że używam "R" zamiennie z "L":/ Ale na swoja obronę dodam ze w googlach do tej pory wpisywałem poprawnie:P

Prócz wizyty u weterynarza co powinienem zrobić? Radzicie mi telefonować do sprzedawcy i roszczyć do niego pretensje? Psa odbierałem osobiście, więc namiary na niego mam wszystkie.
woland
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Ania_Ś 8 wrz 2008, o 18:35

Jeśli pies nie posiada metryki to raczej nic nie zrobisz ani tym bardziej twoi rodzice. Kupując psa od handlarzy i rozmnażaczy nigdy nie wiadomo co z psa wyrośnie.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez woland 8 wrz 2008, o 19:11

Ania_Ś napisał(a): (...) ani tym bardziej twoi rodzice.


Myśle, że z powodzeniem dałbym sobie sam radę, bez dzwonienia po rodziców:P
Pozdrawiam!
woland
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez mwijatak 8 wrz 2008, o 19:33

Najrozsądniej byłoby najpierw udać sie do weta. To co w książeczce w taki przypadkach jak Twój często mija się z prawdą (tzn. szczepienie i odrobaczenie jest tylko pieczątką w książeczce) :roll: Weterynarz najlepiej oceni wiek suczki i pokieruje jak dalej o nią dbać. Nam ciężko na odległość coś radzić ;)

Jeżeli suczka byłaby wcześniakiem to najprawdopodobniej nie byłoby jej na świecie.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Diana S 8 wrz 2008, o 22:32

woland jednym słowem z braku wiedzy, dałeś się oszukać. Nie ty jeden zresztą.

Jest to pewnie lekcja, dla ciebie na przyszłość. Zanim kupisz psa poszukaj odpowiedniej hodowli....
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez leonberg 9 wrz 2008, o 12:24

wczesniaki u psów raczej nie przezywaja. ciaza trwa tylko 2 mc i urodzenie psiaków na 10 dni wczesniej powoduje ze płody sa za mało rozwiniete. nastepna osoba nacieta przez pseudohodowców. naopowiadane bzdury osobie ktora na psach sie nie zna. pies ze młody do oddania. nawet jesli jest w dobrej kondycji fizycznej prawdopodobnie mozliwe problemy psychiczne. brak socjalizacji ktora psiak przechodzi miedzy 7-9 tyg. wybierajac nowy telewizor ludziska zastanawiaja sie wiecej niz nad zakupem psiaka.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez woland 9 wrz 2008, o 13:48

leonberg jesli kupujesz psa, a jestes laikiem to nawet jesli czytasz duzo na ten temat, a nie masz praktyki w hodowli psow to troche glupio kwestionować wiedze hodowcy (nawet jesli jest pseudo), nieprawdaż? gdybym miał znajomą osobe, ktora sie na tym zna, zapewniam Cie ze bylaby obecna przy zakupie. jesli "pseudohodowca" podpiera sie roznymi uprawnieniami/zaswiadczeniami to laikowi na pozor wydaje sie godny zaufania. jesli z psiakiem bedzie sie dzialo cos niedobrego, to mozesz byc pewien, ze "pseudohodowca" poniesie konsekwencje. psa nie kupowalem na gieldzie, ale w prywatnym domu.
btw. telewizor wybieralem ciut krócej:P
woland
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 wrz 2008, o 11:10
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Ania_Ś 9 wrz 2008, o 14:57

Konsekwencje możesz i jak co to będziesz ponosić Ty a nie osoba od której psa kupiłeś :!:
Na tym polega główna różnica między hodowcą a pseudohodowcą. Od tego pierwszego możesz żądać roszczeń bo masz wszystko na papierku a u tego drugiego nie. Książeczka zdrowia nie wystarczy, chyba że była spisana umowa w co wątpię 8) .
Ja również byłam laikiem i do głowy by mi nie przyszło aby kupować psa w wieku 6 tygodni. I nikt doświadczony mi nie doradzał w kupnie pierwszego psa.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez leonberg 9 wrz 2008, o 15:30

woland napisał(a):leonberg jesli kupujesz psa, a jestes laikiem to nawet jesli czytasz duzo na ten temat, a nie masz praktyki w hodowli psow to troche glupio kwestionować wiedze hodowcy (nawet jesli jest pseudo), nieprawdaż? gdybym miał znajomą osobe, ktora sie na tym zna, zapewniam Cie ze bylaby obecna przy zakupie. jesli "pseudohodowca" podpiera sie roznymi uprawnieniami/zaswiadczeniami to laikowi na pozor wydaje sie godny zaufania. jesli z psiakiem bedzie sie dzialo cos niedobrego, to mozesz byc pewien, ze "pseudohodowca" poniesie konsekwencje. psa nie kupowalem na gieldzie, ale w prywatnym domu.
btw. telewizor wybieralem ciut krócej:P

z całym szacunkiem dla ciebie ale nie przekonałes mnie. zostałes oszukany. prawdziwy hodowca musi myslec za kupujacego. kupujacy ma prawo sie nie znac. prawdziwy hodowca sam dobiera szczeniaka do kupujacego, korzystajac z wiedzy ktora ma. prawdziwy hodowca nie sprzeda psa kazdemu kto sie zgłosi. prawdziwy hodowca nie sprzeda 6 tyg psa. prawdziwy hodowca słuzy rada o kazdej porze dnia i nocy. prawdziwy hodowca bierze odpowiedzialnosc za to co wyhodował.
jesli krócej wybierałes telewizor niz psa to prawdopodobnie zle dobrałes kryteria wyboru. nie wiem czym sie kierowałes ze trafiłes do psedohodowcy. jakimi zaswiadczeniami mógł posługiwac sie pseudohodowca???? czy ma zarejestrowany przydomek hodowlany? czy jego psy uzyskały uprawnienia hodowlane? czy miot został zarejestrowany przez zk? czy odprowadza podatki do US z tytułu prowadzonej hodowli? jesli osoba sprzedajaca pokazała ci inne papiery i zapłaciłes wiecej niz 200 zł proponuje zgłosic sprawe policji. zostałes naciagniety, oszukany itd. moze na własne zyczenie lecz jednak.
jesli jednak kupiłeś psa od osoby z uprawnieniami hodowlanymi to zawiadom zk o zakupie psiaka niezgodnym z "Regulaminem Hodowli Psów Rasowych w Polsce. & 16 pkt. 2/j"
mam szczera nadzieje ze twój szczenior, wyrosnie na zdrowego i kochanego psiaka.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Diana S 9 wrz 2008, o 22:22

woland napisał(a):leonberg jesli kupujesz psa, a jestes laikiem to nawet jesli czytasz duzo na ten temat, a nie masz praktyki w hodowli psow to troche glupio kwestionować wiedze hodowcy (nawet jesli jest pseudo), nieprawdaż? gdybym miał znajomą osobe, ktora sie na tym zna, zapewniam Cie ze bylaby obecna przy zakupie. jesli "pseudohodowca" podpiera sie roznymi uprawnieniami/zaswiadczeniami to laikowi na pozor wydaje sie godny zaufania. jesli z psiakiem bedzie sie dzialo cos niedobrego, to mozesz byc pewien, ze "pseudohodowca" poniesie konsekwencje. psa nie kupowalem na gieldzie, ale w prywatnym domu.
btw. telewizor wybieralem ciut krócej:P


Wiesz co ci pseudhodowca powie? że psa sprzedał w odpowiednim wieku.

Wyprze się wszystkiego, a z ciebie zrobi głupiego. Co powie? a co się Pan spodziewał kupując psa za tyle i tyle....

A i jeszcze co możesz usłyszeć. Jak szczeniak zacznie chorować to powie: ze źle go żywisz i to twoja wina.

To są m. in. słowa pseudohodowcy.

Życzę ci by psinka, nie miała dysplazji i by zdrowo się chowała.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 10 wrz 2008, o 06:59

Powiem wam cos o wetach ktorzy maja okreslic wiek zwierzecia...

Znalazlam kicie w zaawansowanej ciazy przygarnelam ja pod swoj dach gdy urodzila kocieta zajmowalam sie nimi jak powinien kazdy odpowiedzialny hodowca (oczywiscie nie uwazam sie za niego) zaszczepilam odrobaczylam itp. Oddalam w dobre rece w 10 tygodniu ich zycia a ludzie ktorzy dzwonili do mnie z pretensjami mowili ze wet im powiedzial ze kocieta maja 6 tygodni!
Ale mnie to zbulwersowalo! Nie byl to jeden wet tylko dwoch! Z czego jeden najlepszy w miescie!

Kicia juz po sterylce.
Gość
 

Postprzez Saszka 10 wrz 2008, o 16:14

Dużo zdrówka dla kici, a Ty dla odmiany trafiłeś na pseudo-weta :evil:
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints