witaminy

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

witaminy

Postprzez djmaczek 20 wrz 2008, o 18:00

mam pytanie dotyczące witamin mam 13 tygodniową bernardynke ,która nie chce jeśc suchej karmy więc muszę jej podawać posiłki przyrządzone samodzielnie których dodaję witaminy ale kiedy wymieszam jej z jedzeniem proszek witaminowy can-vet pies jedzenia nie tknie wcale więc z tad moje pytanie czy owe witaminy w proszku mozna np wymieszać w niewielkiej ilosci wody i podać pieskowi np strzykawką do pyska odpowiednio rozdzielając jednorazowa dawke na kilka dawek bądż poprostu mozna jednorazową dawkę dać od razu i czy w ogóle mozna w taki sposób podać te witaminy prócz mieszania z jedzeniem poniewaz moja sunia kiedy jej podam jedzenie z witaminami omija miskę szerokom łukiem :roll:
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 20 wrz 2008, o 18:06

spróbuj najpierw wymieszać witaminy z oliwą lub olejem, a potem wymieszać to z jedzeniem. Powinno pomóc.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez djmaczek 20 wrz 2008, o 20:38

hmm no spróbuje tak zrobic ale nie wiem czy to cos pomoże :roll:
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 08:09

bernardyn jest psem ktory szybko rosnie i potrzebuje dobrej jakosciowo karmy. zmien sposób zywienia psiaka. nie ma mozliwosci by nie jadł suchej karmy. samemu gotujac bardzo trudno zbilansowac potrzebne składniki a dodatkowo jak sam piszesz nie chce jesc z dodatkami.
przejdz na RC lub Eukanube, maja najlepszy skład dla szczeniaczków ras duzych. wystawiaj psu miske rano i wieczorem na 20 min. zabieraj i nie dawaj nic wiecej do jedzenia. poczekaj 2-4 dni. psiak zacznie jesc i nie bedzie grymasił. do tej metody potrzeba silnych nerwów. ja 4 dnia zawsze wymiekałem i dokładałem do karmy serka i innych przysmaków. tak jednak nie nalezy robic poniewaz psiak bedzie jeszcze bardziej wybredny - czym skorupka za młodu nasiaknie....
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez djmaczek 21 wrz 2008, o 08:52

karmę którą jej kupiłam to royal canin maxi baby dog ale ona jej nie chce jeść nie kupiłabym jej rzadnej innej marketowej karmy .I chyba zrobie tak jak mi radzisz leonberg ze bede jej miske wystawiała tylko na czas karmienia w okreslonej porze ale czy 2 razy dziennie to nie jest za mało dla 12 tygodniowego szczeniaka nie powinien jesc czesciej? I fakt moja sunia bardzo grymasi jesli chodzi o jedzenie nawet jedzenie przygotowane samemu jej nie podchodzi tzrzeba biegac za nia z miską albo podawać z ręki ,mnie to dosc martwi bo berardyn szybko rośnie i nie wiem czy takie raz jedzenie a raz nie nie zaszkodzi rosnącym kościom .więc dlatego tez jestem ciekawa czy moge podawac jej witaminy w formie proszku zmieszanego z woda bo jesli np nie bedzie chciala nic jesc to choc witaminy bedzie dostawała nie wiem juz co mam o tym wszystkim mysleć :(
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 10:17

royal ma dosc bogaty sklad. najczesciej nie ma potrzeby dodawac suplementów. w tej sprawie najlepiej poradzic sie weterynarza.
masz racje jesli psiak ma 12 tyg karm go 3-4 razy. jesli nie je a nie jest osowiały i pije wode to tylko grymasi i nie przejmuj sie tym. moj wet twierdzi ze do tygodnia psiak moze nie jesc. dopieszczajac go tylko go zepsujesz. dopierao zacznie grymasic i wszystko bedzie kuło w zabki :-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez djmaczek 21 wrz 2008, o 16:40

hmm no tak Maja pije wode jest wesoła żywa itp dziwi mnie jej zachowanie skoro nic praktycznie nie je powinna chyba byc osowiała ,apatyczna itp dziwne to :roll: jest u mnie juz 2 tydzien i juz od dnia kiedy ja wziełam od hodowcy mało jadła myslałam ze moze to przez to ze tęskni ale dośc szybko się zaaklimatyzowala , ale jeśc do tej pory nie chce moze to z czasem minie nie wiem muszę się uzbroić w cierpliwośc :?
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 16:53

wazysz ja systematycznie? u molosów ras duzych najczesciej zakłada sie przyrost wagi ok 1 kg tygodniowo.
jesli psiak jest apatyczny, osowiały, nie je i nie pije wody, oznacza to ze na cos choruje. dlatego obserwuje sie zachowanie szczeniora. pamietaj ze łatwo radzic innym nie widzac psa. zawsze radz sie weta. jesli ma siłe na zabawe i zachowuje sie normalnie to grymasi i nie jest głodny.
mozesz jeszcze spróbowac i kupic w małej ilosci rozne karmy. patrz na skład i dodatki. moja maupa nie jada ryby. tak ja w zeby kłuje ze chodzi bydle głodne a do miski nawet nie podejdzie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez djmaczek 21 wrz 2008, o 19:23

hmm szczerze mówiąc nie ważę jej systematycznie fakt mój bład bede teraz ja ważyła co tydzien,a karme którą jej kupiłam moze kiedys zje albo bede mieszała ją z innymi karmami dla urozmaicenia bo jakoś muszę zużyć prawie 15 kg-mowy worek karmy :roll:
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez leonberg 21 wrz 2008, o 19:33

z zakupami sie nie spiesz. poczekaj. powinna zgłodniec i zacznie jesc. dopiero jak to nic nie pomoze, zmien mu i nie szalej z workami ( chociaz te sa ekonomiczne :-( )
tak jak napisałem wczesniej, nie widzac psiaka.....
zawsze moze zdarzyc sie egzemplaz niejadek, ktory odbiega wielkoscia od braci. nad takim trzeba popracowac, karmic pod pretekstem zabawy, nagrody itd. do tego troche ruchu by rozwijał sie dobrze. rady sa ogólne i sam/a musiasz sprawdzic ktore dotycza twojego szczeniora.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez djmaczek 21 wrz 2008, o 22:03

dziękuję bardzo za cenne rady napewno wezmę je pod uwagę :D
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

paw prints