Jak podac psu tabletke?

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Jak podac psu tabletke?

Postprzez Jolka 3 lis 2008, o 23:00

Dostalam od weterynarza tabletki na odrobaczenie i nie wiem jak mu je podac.Co prawda wet za pierwszym razem,gdy piesio mial 8 tyg. kazal rozpuszczac w wodzie...ale pies wtedy niechetnie jadl i w rezultacie zwymiotowal glizde.A jak mam podawac teraz zapomnialam spytac :roll: Ale skoro nie udzielila zadnych wskazowek to najwidoczniej tak samo. Ale wyczytalam,ze wy podajecie bezposrednio bez zadnego rozpuszaczania pieskowi do gardla wkladacie...Ale ja sie boje ze moj pies sie udusi tabletka wielkosci apapu..on ma dopiero 3 miesiace.Moze sa jakies inne metody na to by podac,ale bez rozpuszczania w wodzie i dodawania do karmy??
Jolka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 3 lis 2008, o 23:02

Ja robiłam tak,że kruszyłam tabletkę na łyżeczce=>dodawałam kropelkę wody i wkładam do pyska :wink: następnym razem poproś o żel do odrobaczania. Wet smaruje tym w mordce pieska [to ma jakiś przyjemny smak] i nie ma problemu :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Atena 4 lis 2008, o 08:01

Jeśli tabletka jest duża, a psiak ma małą mordę, to przekrój ją na pół, obtocz każdą część pasztecikiem/serkiem topionym/masłem i daj psu. Używałam kiedyś tego sposobu do każdej tabletki i działał w 100%, teraz na szczęście nie mam już tego problemu, suki zjedzą każdą tabletkę podaną na dłoni lub wrzuconą do miski.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez izolek 4 lis 2008, o 13:35

Atena napisał(a):obtocz każdą część pasztecikiem/serkiem topionym/masłem i daj psu.

Ma rację :D
Ja bym ją pokruszyła i dodała do jakiegoś jedzonka które piesek chętnie zje (np. ser biały).
Chociaż wapno w tabletkach, mój pupil sam połyka :)
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jolka 4 lis 2008, o 13:59

Bialy ser-macie na mysli twarog??
Jolka
 

Postprzez XX L 4 lis 2008, o 20:58

Chybna najlepszy byłby topiony w twarog raczej tabletki nie zawiniesz 8)
XX L
 

Postprzez Jolka 4 lis 2008, o 23:17

Ja wiem,ze moje poprzednie pytanie moze sie Wam wydawac glupie...ale ja mieszkam w Niemczech...tutaj nie ma bialego sera(napewno nie ma go w tych sklepach,do ktorych ja chodze-moze jest w innych ,nie wiem)a wlasnie twarog moge kupic w ruskim.A jezeli nie odrozniam twaroga od bialego sera to coz...widocznie jestem nienormalna :wink: Nie jem tego typu rzeczy,wiec sie na tym nie znam.
Jolka
 

Postprzez izolek 5 lis 2008, o 11:54

Jolka napisał(a):Bialy ser-macie na mysli twarog??

Tak. I dodam, że pani weterynarz mi podsuneła pomysł z białym serem. Po prostu dajesz mu do miski troche rozgniecionego twarogu i do niego wrzucasz tabletkę (rozkruszoną lub nawet w całości).
Piesek powinien zjeść wszystko ze smakiem. :D
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez XXL 5 lis 2008, o 15:01

U mnie by to nie przeszło...Skubańce nauczły sie wciągać tabletk ze wszstkiego.Najlepiej sprawdza sie jeszcze serek topiony albo odrobinka pasztetu. :D
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez izolek 6 lis 2008, o 08:33

Więc trzeba rozkruszyć tabletkę i wymieszać z jedzeniem, wtedy nie wyciągną :D
Avatar użytkownika
izolek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 25
Dołączył(a): 30 paź 2008, o 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Diana S 7 lis 2008, o 19:14

Jak podać psu tabletkę? otworzyć pysk wkładając bezpośrednio tabletkę do gardła (przełyku). Pies samoistnie przełknie i po sprawie (głaszcząc przy tym krtań)

Tabletka jest w środku.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez mArGoSiA 7 lis 2008, o 19:21

izolek ale nie wszystkie psy od razu zjadają wszystko z misek,coś zawsze zostaje i nigdy nie masz pewności w której części jest ta tabletka.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 8 lis 2008, o 11:32

Diana S napisał(a):Jak podać psu tabletkę? otworzyć pysk wkładając bezpośrednio tabletkę do gardła (przełyku). Pies samoistnie przełknie i po sprawie (głaszcząc przy tym krtań)

Tabletka jest w środku.


Diana Ty juz pewnie masz doswiadczenie by tak robic -ja nie.Balabym sie wlozyc mu tabletke do gardla.Lepiej skorzystam z pomocy twarozku lub serka topionego :wink:
Gość
 


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints