ślinotok u młodego bernardyna

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

ślinotok u młodego bernardyna

Postprzez djmaczek 5 lis 2008, o 19:46

mam 4 miesięczną bernardynkę ,zdrową ,zaszczepioną odrobaczoną itp ,ostatnio bardzo zaniepokoiło mnie jej zachowanie na spacerze .Był to spacer po lesie i dwa razy kiedy bylismy w lesie miało miejsce własnie takie zdarzenie że pies biegał rozrabiał a w pewnym momencie usiadł przestraszony i zaczął się strasznie ślinić z jakby odruchami wymiotnymi nie było to takie zwykłe ślinienie jakie wsytępuje u bernardyna ,wręcz piana ze śliną strasznie mnie to martwi bo pies jest zdrowy zaszczepiony .czy moze to jakaś reakcja alergiczna na mech,grzyby itp wszystko to co jest w lesie ,nigdy wczesniej się cos takiego nie miało miejsca :roll:
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez XXL 5 lis 2008, o 21:56

W jaki sposób piesek po zabawie siedział? Czy przednie łapki były szeroko rozstawione a głowa wyciągnięta do przodu?Czy piesio szybko się męczy i ile czasu zajmuje mu dojście do siebie po szaleństwie?Czy piesek jest senny i mało aktywny w ciągu dnia?
Powinnaś powiedziec o tym weterynarzowi. Nie będe Cie straszyć ale takie objawy mogą świadczyć np o prolemach krazeniowych.
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez djmaczek 5 lis 2008, o 22:46

pies po zabawie siedział normalnie z rozstawionymi przednimi łapami z głowa lekko pochylona do przodu ,Maja nie męczy się raczej szybko ma naprawdę dużo energii,nie jest senna bądż apatyczna jest bardzo żywym szczeniakiem a to slinienie miało miejsce na spacerze w lesie ,
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez XXL 6 lis 2008, o 12:38

No, więc właśnie taka postawa u pieska rozstawione szeroko łapki głowa pochylona do przodu + niepokój, ślinotok - ślina z pianą oraz kaszel ( pies zachowuje się jakby było mu niedobrze) są objawem duszności. Powinnaś wybrać się do weta i zrobić kompleksowe badania. Pies jest młody wydaje mi się że nie powinnien zachowywać się tak nawet po intensywnym wysiłku.
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez djmaczek 6 lis 2008, o 15:11

dzięki XXL za rady na jutro jestem zapisana do weta na wizyte mam nadzieję że to nie bedzie nic poważnego :roll:
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez XXL 6 lis 2008, o 17:13

Wiesz może to być jakaś głupota ja nie jestem weterynarzem i mogę nie mieć racji ale warto sprawdzić za wczasu.Życzę dużżoooo zdrówka napisz co powiedział wet.
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez djmaczek 7 lis 2008, o 20:31

na szczęście ten śliniotok nie był spowodowany napewno problemami z krążeniem bądż dusznością wet to wykluczył ,i jak wcześniej wspominałam działo się to tylko po spacerze w lesie więc najprawdopodobniej było to od np grzybów ,roslin rosnących w lesie itp.Maja jest poprostu ciekawska i wszystko bierze do pyszczka i czasem cięzko jest ją upilnować :D
i dziękuje za rady oraz wskazówki :)
djmaczek
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 19:24
Lokalizacja: nowa sól

Postprzez XXL 7 lis 2008, o 20:39

No to super naprawdę bardzo ale to bardzo się cieszę!!! Jednak lepiej sprawdzić takie coś od razu bo różnie to bywa. Dużo zdrówka dla Maji
XXL
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 76
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 20:33

Postprzez Diana S 7 lis 2008, o 21:16

djmaczek napisał(a):na szczęście ten śliniotok nie był spowodowany napewno problemami z krążeniem bądż dusznością wet to wykluczył ,i jak wcześniej wspominałam działo się to tylko po spacerze w lesie więc najprawdopodobniej było to od np grzybów ,roslin rosnących w lesie itp.Maja jest poprostu ciekawska i wszystko bierze do pyszczka i czasem cięzko jest ją upilnować :D
i dziękuje za rady oraz wskazówki :)


Dokładnie, moja Masha polizała żabę, której nie tknęła Daisy. Jaki był tego skutek:

Masha się strasznie śliniła, piana z pyska szła. Po jakimś czasie jej to minęło.

Czyli tak jak było w twoim wypadku.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints