otyłość i chore stawy

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

otyłość i chore stawy

Postprzez Ewa 4 lip 2005, o 19:55

Mam czteroletnią suczkę kundelka z nadwagą. Zrzuciła parę kilogramów, ponieważ zmniejszałam jej racje żywnościowe.Zmuszenie jej do spacerów jest prawie niemożliwe, ponieważ podczas spaceru ona kładzie się na ziemie i nie chcę dalej iść, a jest za duża, żeby ją unieść. Czy jest możliwe, że jest taka leniwa i bierna z tego powodu, że jest wysterylizowana? I jak ją odchudzać, żeby się nie rozchorowała?Czym karmić? Dostaje karmę dla psów z puszki (różnych firm) z ryżem lub makaronem. Suchej karmy nie chce jeść.Ostatnio zaczęła jej mocno wypadać sierść. Podejrzewam, że jest to związane z nieprawidłowym odżywianiem jej.
Kilka miesięcy temu zachorowała na stawy, kulała na jedną nogę. Choroba związana była z jej nadwagą. Teraz, gdy trochę dłużej pobiega również kuleje. Dostawała na ból stawów antybiotyki i tabletki. Czy jest możliwe całkowite wyleczenie tej choroby? Weterynarz, który ją leczył twierdził, że należy nie przemęczać jej po takiej chorobie i ograniczyć spacery do minimum, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę z odchudzaniem.
Avatar użytkownika
Ewa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 lip 2005, o 16:45

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez terra 4 lip 2005, o 20:08

nie jestem specjalista ale moze wypada jej siersc z tego powodu ze nie dostaje tyle wit. itp. ile potrzebuje( z powodu tej diety)...
skonsultuj to z lekrzem i moze dostaniesz jakies witaminki czy cos. Moja sunia ostatnio tez dostaje takie Vita-wet to jest regenerator siersci i skory( to jest miedzy inymi na wypadanie siersci) to plus witaminki bodajze H daje niezle efekty(moja sie zatrula chemikalaimi).
terra
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 13:04

Postprzez cogar 4 lip 2005, o 21:18

Moim zdaniem najlepsza będzie karma niskoenergetyczna w połączeniu z witaminkami, lub bez (zależy od karmy- my używamy zwykłej ACANY, a wszystkie karmy z tej firmy mają wysoki poziom witamin-to nie rekalma, tylko piszę co wiem). Jak piesek ma nadwagę to dieta jest konieczna, ale bez przesady, najlepiej skonsultować ją z wetem.
Co do tego, że Twóje małe nie chce suchej karmy to... może to zabrzmi okrutnie, ale jest skuteczne- skoro nie chce jeść to znaczy, że nie jest głodna, a zaręczam, że jak zgłodnieje to i suchą karmę zje. Acha, tylko jak już będzie miała ochotę na jedzenie to nie dawać jej zaległych porcji, tylko tyle, ile trzeba na jeden raz.
No i na koniec jeszcze- jak je raz dziennie to zmień jej tryb jedzenia na dwa razy dziennie po połowie porcji.
mam nadzieję, że podane informacje na coś Ci się przydadzą.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Ewa 6 lip 2005, o 09:58

Całkiem możliwe, że brak jej witamin, ponieważ na początku stosowania diety dawałam jej bardzo małe ilości karmy mięsnej a dużo ryżu i kaszy,które chyba nie zawierają żadnych cennych dla psa witamin.
Rozejże się za Acany.Moja Darma dostaje jeść dwa razy dziennie, ale podjada sobie wyjadając jedzenie kotu, a do tego jeszcze, gdy ktoś je to stoi przy nim i żebrze.
Avatar użytkownika
Ewa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 lip 2005, o 16:45

Postprzez cogar 6 lip 2005, o 11:34

Karma nazywa się ACANA- łatwiej będzie szukać, jak chcesz to dam Ci namiary na dystrybutora. Zależy też z jakiej jesteś okolicy Polski, może u ValdQa kupisz taniej?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 6 lip 2005, o 11:47

a i nie możez zapomnieć o ruchu
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ewa 6 lip 2005, o 19:30

Jestem z okolic Poznania. Myślałam, że ta karma jest dostępna u każdego weterynarza. Mój oferował karmę (nie pamiętam nazwy)za przeszło 100 zł. Nie wiem ile kilogramów było w worku, ale cena mnie przeraziła. Łatwiej wydać za małą puszkę co kilka dnii parę złotych niż kupić cały worek od razu.
Avatar użytkownika
Ewa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 lip 2005, o 16:45

Postprzez gizmo.25 7 lip 2005, o 09:06

Dobra karma niestety słono kosztuje ale warto ją stosować.
Moin zdaniem najlepiej jeżeli ma nadwagę pozwolić jej popływać (jeziorko stawik, rzeki nie polecam za szybki nurt). Stawy są odciążone pies się rusza, spala kalorie może to mu się spodoba. Jakiś aport zabawka której będzie szukał w wodzie. Mniejsze obciążenie stawów to mniejszy ból i większa chęć do poruszania się.
Avatar użytkownika
gizmo.25
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 12:18
Lokalizacja: Józefosław k/Warszawy

Postprzez cogar 7 lip 2005, o 09:13

Moja karma, jak kupuję worek 20 kilo kosztuje 8,6 zł za kilo, ale musisz się przygotować na to, że kupowana w małych ilościach będzie kosztować koło 10-11 zł za kilo. Nie wiem dokładnie jak z tą niskoenergetyczną, ale różnice nie powinny być wielkie.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Ewa 9 lip 2005, o 11:37

Dzięki. Dotychczas karmę kupowałam w marketach (wstyd się przyznać), ale zobacze czy mój weterynarz tej Akana nie ma.
Avatar użytkownika
Ewa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 lip 2005, o 16:45

Postprzez cogar 10 lip 2005, o 08:54

http://www.acana.com.pl/przedstawiciele.html

Po co iść z tym do weta? Wejdź sobie na tą stronę i wszystko znajdziesz, to samo dotyczy innych producentów karm- mają swoich dystrybutorów. Zwykle taniej niż u nich nie kupisz.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints